Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Kaip ir kam kirpti šuns nagus? (III dalis)

Kaip ir kam kirpti šuns nagus? (III dalis)


silverplane, 2015-01-31 01:58:02

practicalveterinarytips.com nuotr.

Ankstesniuose bone.lt blog‘o įrašuose aptarėme, kaip pratinti šunį prie nagų kirpimo. Jeigu šuo jaučiasi komfortiškai, galime pradėti kirpti nagus. Tačiau pirmiausiai reikia žinoti, ką ir kaip kirpti. Pirmas ženklas, kad augintinio nagai per ilgi – girdimas taukšėjimas šiam einant kietu pagrindu.

Patogu kirpti šuns nagus, kai augintinis paguldomas ant nugaros (tuomet lengviau matyti, ar nago nenukirpome per daug). Paimkite šuns letenėlę ir tvirtai, tačiau švelniai ją laikydami, paspauskite pirštus, kad nagai kirpimo metu nejudėtų. Nagas kerpamas 45 laipsnių kampu. Stenkitės kirpti po truputėlį – vos pora milimetrų. Šuo (ir šeimininkas) jaučiasi geriau, kai nagas yra kerpamas po nedaug.

Jeigu manote, kad nukirpsite per daug nago, galite naudoti nagų dildę. Ji taip pat naudojama ir jau apkirpto nago dailinimui ir nulyginimui. Kad ir kokį įrankį pasirinkite nagų priežiūrai (reikia paminėti, kad žmonių nagams skirtos žirklės šiuo atveju netiks), įrankis turi būti aštrus. Kietus nagus įveikti padeda pasivaikščiojimas drėgnu oru ar rasotoje žolėje – nuo drėgmės šuns nagai šiek tiek suminkštėja.

Svarbiausia – neįkirpti gyvuonies (tai – jautri nago dalis, kurią įkirpus gyvūnas jaučia diskomfortą, gali tekėti kraujas). Šunų nagai paprastai būna balti (peršviečiami) ir juodi. Kirpti baltus nagus paprasčiau, nes tokių nagų gyvuonis yra rožinis. Juodus nagus kirpti kiek sudėtingiau, nes gyvuonis nepersišviečia per nago sienelę. Todėl, kerpant juodą nagą, reikia žiūrėti į jį iš apačios – pamažu kerpant nagą, priartėjus prie gyvuonio, matysite minkštesnę nago dalį pačiame jo centre.

Jeigu netyčia įkirpsite nagą per daug ir jis kraujuos, prispauskite prie žaizdos vatos kamuolėlį. Paprastai kraujavimas sustoja ir nagas sugyja, tačiau, jeigu įkirpta stipriai, teks kreiptis į veterinarą.

Kol šuo pripras prie nagų kirpimo, galite nekirpti visų nagų iš karto, tik pačius ilgiausius. Nepamirškite nukirpti pridėtinio (rudimentinio) nago – jis į žemę nesiremia, todėl pats niekaip nenudyla ir beaugdamas užsiriečia. Galiausiai toks nekirptas rudimentinis nagas gali įaugti į šuns odą.
Kaip dažnai kirpti šuns nagus? Tai gana individualu, tačiau 1-2 kartai per 2 savaites turėtų būti pakankamai. Vis dėlto, norint pripratinti šunį prie nagų kirpimo, galima jį kirpti (arba inscenizuoti kirpimą) kone kasdien.

Vis dėlto, jeigu manote, kad negalite tinkamai pasirūpinti šuns nagais patys, galite augintinį nusivesti pas veterinarą ar į šunų kirpyklą.

---
Gabija Vyšniauskaitė

(blog'o reitingas +2)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama