Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Maskvos drakonai

Maskvos drakonai


Data, 2009-12-01 15:40:03

grožis slypi paprastume

ką tik išsiritęs drakoniukas

Maskvos drakonas

Kai pirmą kartą išgirdau šios šunų veislės pavadinimą įsivaizdavau kažką panašaus į galingą Maskvos sarginį arba į jėga ir vikrumu žavintį juodąjį rusų terjerą. Juk jau jei veisėjai davė veislei mitologinio žvėries pavadinimą tai turėtų būti kažkas tooookioooo...
Kai pirmą kartą pamačiau šios veislės atstovą, reakcija buvo maždaug tokia: " O DIEVE! Kas tokį šlykštuką gali įsileisti į namus?". Padaras (tai vadinti šuniu neapsivertė liežuvis), atrodė kaip šlapios žiurkės ir gremlino hibridas. Jam labai tiko kažkieno seniai pasakyti žodžiai, kad "šis šuo toks bjaurus, jog negali juo nesižavėti".
Kažkaip pačiai netikėtai surinkau šiek tiek informacijos apie šią naują jauną veislę (ji gyvuoja kiek daugiau nei 15 metų) ir atiduodu jūsų teismui.
Maskviečiai visuomet buvo linkę įsigyti mažus, smulkius, šiurkščiaplaukius, nereiklius laikymo sąlygoms, švelnius, žaismingus, ištikimus šeimininkui ir mylinčius vaikus, bet tuo pačiu nepasitikinčius svetimais šunelius. Matyt taip ir kilo idėją apie tokios veislės išvedimą.
Veisimo darbus 1988m pradėjo biologė Zoja Kostina. Buvo atrinkti tam tikro tipo, kuris buvo paplitęs Maskvoje ir jos apylinkėse, beveisliai šuneliai. Kai kada tokio tipo šuniukų savininkus tiesiog gatvėje kalbindavo prisidėti prie veislės formavimo. Taip pat pasitarnavo ir iš gatvės paimti keli benamiukai.
Pirmą kartą Maskvos drakonas (tuomet veislė dar nebuvo užregistruota kaip savarankiška) buvo parodytas " Jaunojo hendlerio" konkurse 1996m.
1999m kalytė Fenia (sav. Z. Kostina) parodoje "Auksinis šuo-99" nugalėjo IX grupėje, užėmė II-ąją vietą "Best in show".
2000m Patinėlis Barabaška (sav. E. Prokofjeva) parodoje "Eurazija-2000, gavo CAC ir RKF čempiono titulus.
Tais pačiais metais buvo įkurtas veislės klubas.
Ši veislė mažai kur žinoma. Bendras "drakoniukų" skaičius neaukštas, užregistruota apie 100 šios veislės atstovų. Tai nulemta mažu gimstančių šuniukų kiekiu.
FCI veislė nepripažinta. Maskvos drakono standartas užregistruotas RKF:
Pavadinimas: Maskvos drakonas( Moscow Dragon), arba Rusijos drakonas.
Paskirtis: šuo-kompanionas.
Ūgis 20-25 cm ties ketera. Svoris nuo 1,4kg iki 4,5kg, pageidautina nuo 2,5kg iki 3,5kg.
Galva proporcinga bendram sudėjimui, tarp ausų siaura. Pakaušio gumbas neryškus. Snukis kiek trumpesnis už kaukolę, neaštrus, nenuleistas žemyn, bet ir neužriestas, gerai išvystytu smakru. Perėjimas iš kaktos į snukį gilus, gerai matomas. Nosies veidrodėlis juodas, arba gali tonuoti į kailio spalvą. Ausys plonos, ilgos, prie pagrindo neplačios, stačios arba pusiau stačios. Pirmenybė teikiama šunims su stačiomis ausimis.
Akys nedidelės, ovalios, tamsios. Vokai prigludę. Dantys smulkūs, balti. Sukandimas žirkliškas, tiesus. Kaklas ilgas, sausas, aukštas. Kūnas kompaktiškas, ketera išreikšta silpnai, nugara tiesi, tvirta. Juosmuo lengvai išgaubtas. Uodega aukštai išaugusi, laikoma aukštai iškelta, arba būna susukta į žiedą ir guli ant nugaros. Krūtinė gili, ovali, krūtinkaulis ilgas, gerai išvystyti šonkauliai. Priekinės kojos tiesios, alkūnės pasuktos atgal. Letenos mažos, suspaustos. Užpakalinės kojos pastatytos plačiai, gerai išreikštais sąnarių kampais.
Šie šuneliai išsiskiria neįprastu kailio tipu. Ant galvos yra nedidelis kuodukas, ilgi antakiai, ūsai, barzda. Per nugarą ir uodegą eina skiauterė iš ilgų, grubių plaukų. Iš tokių plaukų sudaryta yra ir apykaklė. Ant šonų plaukai trumpi. Kuodukas, antakiai, ūsai, barzda, taip pat plaukai ant galūnių neturi būti per tankūs. Pavilnė trumpa arba ilga, gerai išvystyta. Su ilgesne pavilne šuneliai atrodo pūkuoti, minkšti. Spalva gali būti bet kokia. Balti šunys turi turėti gerą vokų, lūpų, nosies pigmentaciją.
O šiaip Maskvos drakonai turi visą puokštę nuostabiausių savybių. Jie yra savarankiški, drąsūs, mėgsta komfortą, bet niekada neatsisakys ilgų žygių per kuriuos ne vieną nustebintų savo ištvermingumu. Šuneliai nenervingi, stabilios psichikos, skirtingai nuo kitų smulkių veislių neturi polinkio į isteriją, be reikalo neloja, yra bebaimiai, išsiskiria aukštu intelektu, ypač lengvai mokosi. Šios veislės šuniukai sėkmingai dalyvauja mini-adžilityje. Su sveikata susijusių problemų nepastebėta. Kailis, akys, ausys nereikalauja didelės priežiūros, daug laiko. Jie nereiklūs laikymo salygoms. Tinka auginti bet kokio amžiaus žmonėms. Puikiai sutaria su kitais gyvūnais.
Tiesa auklėti Maskvos drakoną patariama vadovaujantis didelių šunų veislių auklėjimo taisyklėmis, kitu atveju drakonas gali pademonstruoti savo "drakonišką" charakterį. Taip pat pasivaikščiojimo metu geriau turėti omenyje kad šios veislės šuneliai gali būti agresyvūs kitiems šunims, nepriklausomai nuo pastarųjų dydžio.
Na o šios veislės augintojai ir gerbėjai yra įsitikinę kad šiame mažame trapiame kūnelyje gyvena tikras pagarbos vertas drakoniukas. Ir kai su šiais "šlykštukais" susipažįsti artimiau, tiesiog negali nesutikti.

(blog'o reitingas +4)

Skaitykite komentarus 2
Kiti šio vartotojo blogai:

Data, 2010-05-22 13:09:16
1. Taksas, tai inteligentas su aukštuoju išsilavinimu. 2. Taksas, kaip virusas. Užsikrėsi visam gyvenimui. 3. Jei Jūs jau mėgaujatės kelių taksų draugija savo namuose, labai didelė tikimybė kad šis skaičius dvigubės. Įsigijus vieną taksą...
Data, 2010-03-27 14:30:02
Viename forume vykstant diskusijai kokios šunų veislės pačios seniausios, pirmą kartą pamačiau bangharo nuotrauką. Į kaltūnus susivėlusiu kailiu ir raudonomis akimis šuo, stoviniuojantis dykumos fone, sudomino, bet didelio įspūdžio nepadarė....
Data, 2010-03-03 17:51:41
Alano - istorikams gerai pažįstama legendinė lengvų molosų veislė, kurią ispanai laiko sava. Manoma kad šios veislės protėviai į Pirėnų pusiasalį pateko kartu su alanų gentimis. Pasakojimai apie juos randami ispanų medžioklinėje literatūroje jau...
Data, 2009-12-16 20:19:46
Kuo toliau tuo pinčeris Lietuvoje tampa vis populiaresne šunų veisle. Ko gero mūsų šalyje, skirtingai nuo viso pasaulio, pasistengus būtų galima priskaičiuoti, net keliolika "pinčerių" rūšių, smarkiai besiskiriančių ūgiu, svoriu,...
reklama