Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Naujųjų metų belaukiant arba Fejerverkų baimė

Naujųjų metų belaukiant arba Fejerverkų baimė


silverplane, 2014-12-26 23:47:27

niagarafallstourism.com nuotr.

boulderdog.net nuotr.

Nemažai šunų reaguoja į įvairų triukšmą – nuo dulkių siurblio iki fejerverkų. Jautriai į garsus reaguojantys augintiniai per audras slepiasi po lova ar bėga slėptis į kampą, gali tapti agresyvūs. Šeimininko pareiga yra padėti šuniui įveikti baimę ar bent kiek ją sumažinti. Kadangi artėja Naujųjų metų šventė, kurios metu paprastai negailima fejerverkų, reikia iš anksto pasirūpinti augintinio saugumu.

Jauskitės ramiai. Šuo – empatiškas gyvūnas, todėl puikiai supranta šeimininko nuotaiką ir jausmus. Stenkitės ignoruoti augintinio nerimą. Šuns reakcija į garsą gali būti įvairi: šuo dreba, loja, ieško kitų gyvūnų ar žmonių, glaudžiasi prie šeimininko, slepia galvą po pagalve ar lova, bando pabėgti, atsisako ėsti ir pan. Išveskite šunį ilgam pasivaikščiojimui, po kurio jis jaustųsi pavargęs ir nurimęs.

Stenkitės šunį vesti į lauką tuomet, kol dar neprasidėjo audringiausias fejerverkų šaudymas. Jokiu būdu nesiveskite šuns „pasižiūrėti reginio“ – net ir ramiai į sprogimo garsus ir šviesas reaguojantis keturkojis gali išsinerti iš antkaklio ar būti kliudytas petardos. Saugiau ir ramiau bus palikti augintinį uždarytą namuose su mėgstamu žaislu ir skanėstu, kurį galės graužti, kol šeimininkas pareis iš lauko. Naujųjų metų naktį pabėga neįtikėtinai daug šunų – ypač mažesnių veislių. Paprastai taip nutinka dėl to, kad šeimininkai nedidelius šunelius netgi be pavadėlio pasiima į lauką ir, kai augintinis išsigąsta, nebeišlaiko jo ant rankų. Niekas nenori tokios naujų metų pradžios.

Vis dėlto, net kai šuo lieka kambaryje, pasirūpinkite, kad turėtų aiškiai matomą žetoną su jūsų adresu ir telefono numeriu – išsigandę šunys bando „gelbėtis“ nuo triukšmo ir gali pabėgti iš namų.

Reikia iš anksto pasirūpinti saugia vieta, kur šuo jausis gerai. Tai gali būti narvas, guolis ar maža patalpa (pvz.: koridorius), kur šuo galės ramiai laukti, kol nuslops triukšmas lauke. Kai kurie veterinarai jautriems šunims siūlo padėti naudojant įvairius raminamuosius preparatus, pvz.: purškalus ar tabletes. Jeigu manote, kad tai gali padėti jūsų augintiniui, pasitarkite su veterinaru.

Kol augintinis bus namuose, galite palikti įjungtą televizorių ar radiją, kurie šiek tiek atitrauks dėmesį nuo triukšmo, esančio lauke. Puiku, jeigu šuo namuose bus ne vienas – stresuojantis augintinis geriau jausis, jeigu su juo kartu liks pažįstamas žmogus.
Jeigu šuo atrodo išsigandęs, geriau jo dėmesį nukreipti maistu ar žaislu. Jokiu būdu negalima augintinio bausti už baimę! Barimas tik padidina nerimą ir mažina pasitikėjimą šeimininku.

---
Gabija Vyšniauskaitė

(blog'o reitingas +4)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama