Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Klausk eksperto
TitulinisKlausk ekspertoSportasAr dažnai reikia bėgioti su šuniuku?

Ar dažnai reikia bėgioti su šuniuku?



dzeris
Žinučių: 45
Šeip problemų neturime,tik norėjau, kad jūs man parašytumėte apie šiuos šunis. Ką jūs galite apie juos papasakoti?
2008-08-23 00:08:08
sniegosunys
Žinučių: 1886
Sveiki,
Jūs galite pradėti nuo paprasčiausio bėgiojimo su šunimi (Canicross)
Reikmenys
Viskas, ko jums reikia bėgimui su šunimi, išskyrus aprangą, tai batai, specialus diržas ir virvė su amortizatoriumi bei pakinktai šuniui.
Batai
Tinka bet kurie batai, skirti bėgimui neparuoštomis trasomis, tinka ir bėgimui su šunimi. Be abejo, juos reikia parinkti atsižvelgiant į sezoną ir oro sąlygas.
Diržas
Jį galite pasigaminti patys, pvz. panaudodami kopimo uolomis įrangą, arba nusipirkti parduotuvėse su įranga žygiams. Diržas bėgimui su šunimi privalo būti pakankamai platus (ne mažiau 8 cm) ir minkštas prie nugaros prigludusioje dalyje. Jo priekyje turėtų būti vienas ar du metaliniai žiedeliai arba užraktai, prie kurių tvirtinama amortizacinis lynas. Svarbu, kad lyno pritvirtinimo būdas, atsiradus būtinybei, leistų jį greitai įtempti. Geriausi diržai turi specialius dirželius, dėl kurių, diržas negali pasislinkti į viršų ir suteikia galimybę lengvai reguliuoti traukiančio šuns jėgos kryptį, atitinkamai privirtinant lyną žemiau diržo, klubų aukštyje.
Lynas su amortizatoriumi
Ilgas 2,5m lynas turi amortizuojamąją guminę dalį. Amortizuojamoji dalis yra arčiau žmogaus, o jos paskirtis – sušvelninti truktelėjimus ir staigius lyno įtempimus startuojant, stabdant arba krentant. Amortizatorius apsaugo nugarą, bet visų pirma jis užtikrina, kad, traukdamas savo šeimininką, šuo jausis patogiai. Lynas baigiasi kilpele, prie kurios prisegami šuns pakinktai.
Pakinktai
Bėgimui su šunimis geriausiai tinka traukiamieji „guard“ tipo pakinktai. Jie turėtų būti pagaminti iš nailoninės juostos su specialios vandeniui atsparios medžiagos pagalvėlėmis. „Guard“ tipo pakinktai puikiai tinka ir važinėjimui dviračiu, slidinėjimui bei tiesiog išvykoms pėsčiomis su šunimi. Papildoma ąsa užraktui prisegti suteikia galimybę naudoti pakinktus paprastiems pasivaikščiojimams su šunimi. Taip pat galima naudoti tradicinius – iš sukryžiuotų po šuns pilvu ir nugaroje juostos gabaliukų pagamintus pakinktus. Tose vietose, kur juosta glaudžiasi prie šuns piečių ir kaklo, ji išklojama fetru, vilna arba kita minkšta medžiaga. Prie šuns uodegos pakinktai baigiasi kilpele, prie kurios tvirtinamas lynas. Kiekvieni pakinktai turi atitikti šuns dydį ir gerai priglusti prie jo kūno. Verta pastebėti, kad kitos pakinktų rūšys arba pakinktai traukimui, šiam tikslui visiškai netinka.

Visų reikalingų dalykų galite įsigyti Lietuvoje :
http://www.nuotykiuakademija.lt/new/?mod=contents&act=view&lang=lt&id=11
Arba parsisiųsti iš Čekijos www.manmat.eu

Treniruotės

Be abejo, šuns pratinimą prie svorio traukimo reikia pradėti trumpais bandymais ir iš pat pradžių vertinti juos, kaip šaunią pramogą. Nepaisant to, kad daugelis šunų, ypač jaunų, parodo net per didelį norą traukti, pirmosios treniruotės turėtų būti trumpos (5-15 min.) ir vykti lengvoje, lygioje ir tiesioje trasoje.
Jeigu jaučiate, kad šuo jau suprato, ko iš jo norite, galite pradėti jį mokyti posūkių ir stabdymo. Pradžioje verta treniruotis su pavadžiu bėgant šalia šuns ir sukant arba stabdant kartu su juo. Taip pat galima vartoti tradicinius indenų naudojamus paliepimus - ghee (tariasi „džii“) - „į dešinę“, ho („hoo“) - „į kairę“, haw („houu“) - „stok“ arba sugalvoti savo komandas.
Pradinis šuns paruošimo laikotarpis, jei treniruotės vyks ne rečiau kaip 3 - 4 kartus per savaitę, turėtų užtrukti 2 - 3 savaites.
Rimčiau bėgioti pradedame tada, kai jau sugebame pakankamai gerai bendrauti su savo numylėtiniu ir esame tikri, kad jis nori ir mėgsta traukti.
Intensyvios sportinės treniruotės turėtų vykti 2 - 3 kartus per savaitę po 1 - 1,5 valandos, tačiau jeigu bėgiojte savo malonumui, neprivalote laikytis šių labai griežtų taisyklių. Svarbu, kad jūsų išvykos visiems būtų tiesiog džiugus nuotykis, kartu išsaugantis ir sveiktingumą.
Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad, bėgiojant su apkrova, mūsų numylėtiniui reikia papildomos energijos. Taigi intensyvių treniruočių metu jis turi gauti atitinkamą visaverčio ėdalo porciją, o po kiekvieno bėgiojimo – vandens.

Aš su savo šunimis bėgiojam daugiau megėjiškai.Ir tai darau labiau pavasari-vasaram kai šunis kinkyti yra nepatartina, nes oras per šiltas.O bėgiojam ryte 7val. ir nekasdien.
Nuo rudens iki pavasario kinkomės šunis prie dviračio. Galite kinkyti ir viena šunį.Aš dažnai taip darau norėdama, kad kiekvienas šuo individualiai išmoktu komandas.
Manau, kad bėgioti palengva galite pradėti nuo 8-9 mėn amžiaus, o kinkyti prie dviračio ar į kinkinį nepatarčiau anksčiau kaip 12 mėn amžiaus ir tai tik įsitikinus, kad šuns nugara yra stipri.Kad "nesugadintumėte" šuns visam laikui. Mano nuomonė tokia, kad su rimtu kinkimu reikia neskubėti, visad suspėsit
Haskiui kinkymas yra būtinas. Esu įsitikinusi, kad jis karta, tai išbandęs pamatęs pakinktus cyps iš laimės ir nekantrumo Jūs neįsivaizduojat kokie garsai būna miške, kai mes nuvažiuojam kinkytis.Visas miškas plyšta nuo jų cypimo ir kalbėjimo: greičiau, greičiau
2008-08-24 20:28:40
Vartotojas neaktyvus
Apie kokius būtent šunis kalbate?
2008-08-23 11:25:20
reklama