Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Klausk eksperto
TitulinisKlausk ekspertoSveikataReikia antros nuomonės

Reikia antros nuomonės



etcetera
Žinučių: 5
Sveiki. Gal ką nors patarsite.

Sekmadienio (lapkričio 2d.) vakarą pastebėjom, kad mūsų vokiečių aviganė (8m., laikoma lauke, erdvioje aptvertoje teritorijoje) liūdna, nesidomi savo sausu maistu, glostoma dejavo. Pirmadienį niekas nepasitaisė, pastebėjom, kad sunkiai juda, todėl antradienį vežėm pas veterinarus (tie patys veterinarai balandžio pabaigoje jai atliko pieno liaukų operaciją ir gimdos, nes turėjo cistų gimdoje ir darinį liaukose; po operacijos ji atsigavo ir buvo pilnavertį gyvenimą gyvenantis šuo)

Atvežus (lapkričio 4d.), darė pilną kraujo tyrimą, pilvo srities echoskopiją, temperatūra buvo užkilusi iki 39,9'C. Kraujo tyrimai parodė aukštus kepenų fermentus (ALkP, ALT) ir aukštesnius nei įprasta baltųjų (wbc, lymph, gran) ir raudonųjų (rbc, hct) kraujo kūnelių rodiklius, didesnį hemoglobiną ir padidėjusius raudonuosius kraujo kūnelius (mcv). Echoskopija nieko anomalaus neparodė, tik sakė, jog šiek tiek patamsėjusi tulžis ir kepenys ne pirmos jaunystės. Todėl nustatė apsinuodijimą (namie nebuvom pastebėję, kad ji vemtų ar viduriuotų) ir iš to sekančią dehidrataciją.

Gydykloje gavom antibiotikų dozę, vaistų nuo temperatūros ir susilašinom lašelinę pro kateterį ir išvažiavom namo. Kitą rytą ji vėl buvo silpna, sunkiai stojosi, mažai valgė, todėl važiavom atgal pas vet'us. Temperatūra pamatavus buvo 40'C. Išmaigė pilvą, nerado jokių skausmingų vietų, sakė, kad pieno liaukos gražios. Nusprendėm šuniuką palikti stacionare stebėjimui ir gydymui, nes esam iš kito miesto. Kiek žinom, jai ir vėl buvo leidžiami antibiotikai, vaistai nuo temperatūros, lašelinė. Nors gydykloj ji valgė jų siūlomą maistą, tačiau ji į vakarą suviduriavo, todėl liko dar vienai dienai stacionare. Viduriavimas tęsėsi ir tą dieną, buvo tęsiamas toks pat gydymas, temperatūra nekrito. Šiandien (lapkričio 7d.) t.y. po dviejų naktų stacionare) buvo leista ją parsivežti; sakė, tik šiandien nebelašino lašelinės, negavo vaistų nuo temperatūros. Gavom antibiotikų dozę namo su nurodymais, vaistų nuo viduriavimo ir probiotikų. Patarė dėl viduriavimo šiandien nebešerti. Temperatūra išvažiuojant buvo 38,5'C. Liepė, jei viskas tvarkoje, pasirodyti trečiadienį.

Grįžus man ji neatrodo nė kiek žvalesnė, liūdna, aimanuoja, vis dar paviduriuoja, šlapimas visuomet buvo normalus (kraujo nėra, spalva įprasta). Todėl neramu, kad tiek užsitęsė gydimas, o jai nė kiek negeriau. Nuojauta sako, kad čia kažkas rimčiau nei apsinuodymas. Tuolab, kad nė nenumanom, nuo ko tas apsinuodymas galėjo būti - sauso maisto nekeitėm, iš šaldytuvo negavo jokių neįprastų ar sugedusių skanėstų (palepinam kefyru ar pan). Tiesa ta, kad namuose sunku stebėti, kaip gyvūnas tuštinasi ir ar vemia, nes reikalus atlieka prie namo esančioj teritorijoj. Bet po pirmo apsilankymo pas vet'us apėjau viską ir nieko įtartino neradau. Ir atvažiavus pas juos, kol laukėm kraujo tyrimų rezultatų, vedžiojant ji neviduriavo, nors išmatos buvo vos skystesnės, gelsvos spalvos (taip pat tuštinosi, kai buvom išėję prieš dvi savaites pasivaikščioti, man tai jokių įtarimų nesukėlė).
2014-11-07 23:15:57
kardinali
Ekspertas
Žinučių: 1911
Niekuomet negalite zinoti, ka gyvendamas lauke suo sues. Todel apsinuodijimas siuo atveju galimas. Jeigu nepasitikite jusu suni priziurinciais veterinarais, visuomet galima kreiptis kitur.
2014-11-22 15:40:10
reklama