Pradedančiųjų klaidos dresuojant šunį 2

2012 rugpjūčio 17d.
Įsigijote naują augintinį? Iš pradžių jis džiugino Jus savo meilumu, švelnumu, tračiau jis ėmė augti, o kartu išaugo ir bėdos? Tai visiškai natūralu. Dauguma naujų šeimininkų patys savarankiškai nesusitvarko su savo augintiniais, jiems tiesiog trūksta žinių. Tad norime Jums papasakoti apie pagrindines klaidas, kurias daro pradedantieji šunų augintojai.

Gyvename informacinių technologijų pasaulyje, tad nenuostabu, kad šeimininkai susidūrę su problemomis skuba ieškoti atsakymų internete. Šuns dresavimas – tai tema, apie kurią forumai pilni įvairiausių patarimų, su įvairiausių situacijų aprašymais ir istorijomis, kaip viskas paprastai išsisprendė. Daugelyje istorijų galime rasti dalelę savo augintinio, bet tai dar nereiškia, kad ta pati technika padės ir jums. Viskas priklauso nuo veislės specifikos, nuo situacijos sudėtingumo. O neretai šeimininkai painioja savo šuns reakcijas, dažnas pavyzdys kada šuns urzgimas yra traktuojamas kaip dominavimas, internete iškart rasite patarimų versti šunį ant nugaros, prispausti prie žemės, įkasti į ausį... Itin dažnai urzgimas būna tik baimės požymis. Tad elgdamiesi taip ne tik kad dar labiau sugriausite savo šuns pasitikėjimą Jumis, bet galite neišvengti ir įkandimo.

Sutinkame, kad internete tikrai galima rasti gerų patarimų, straipsnių, tačiau jie skirti plėsti Jūsų akiratį. Šuns dresavimas ar gydymas internetu yra milžiniška klaida. Tad prieš auklėjant ir dresuojant šunį tikrai būtina pasikonsultuoti su specialistu.

Net jei ir kreipėtės į šunų dresūros mokyklą ar privatų trenerį, tai dar tikrai nereiškia, kad klaidų nepadarysite. Tikimės, kad įvertinę dažniausiai padaromas klaidas, jų išvengsite praktikoje.

Užsiimti su šunimi pradedama per vėlai

Dresuoti bei auklėti šuniuką reikia pradėti jau nuo pat pirmųjų akimirkų, kai jis atsiranda naujuose namuose. Į dresūros aikštelę drąsiai galima keliauti tuomet, kai Jūsų augintiniui sukanka 3 mėnesiai ir praeina 10 dienų nuo paskutinio skiepo. Tačiau dažnai šeimininkai labai „susivėlina“ ir atveda šunelius jau gerokai paaugusius. Tai yra didelė klaida, kadangi neretai šuns charakteris jau būna susiformavęs, jam labiau rūpi ne šeimininkas, o kiti šunys, kvapai ir pan. Šunys, ankstyvame amžiuje nesupažindinti su kitais šunimis bei žmonėmis, neretai būna agresyvesni arba bailesni, todėl mokymosi laikas jiems prailgėja. 3 mėn. šunelis yra kaip plastelinas, tereikia tinkamai jį „lipdyti“. Su tokio amžiaus šuniuku lengva užmegzti kontaktą bei daug greičiau pasiekti norimų rezultatų auklėjime bei dresūroje. Anksčiau buvo populiaru šunelius vesti į dresūros mokyklą 6-12 mėn. amžiaus, kadangi anuomet dresūros metodai labai skyrėsi nuo dabartinių. Buvo naudojami kirtimai pavadėliu ar griežtu antkakliu, smaugimai bei kitos bausmės. Jauno šuniuko psichika paprastai neatlaiko tokio psichologinio ir fizinio krūvio, todėl šuo buvo dresuojamas daug vėlesniame amžiuje.

Užsiėmimas su šunimi - tik dresūros aikštelėje

Dažnai šeimininkai yra įsitikinę, jog nuvedus šunį į dresūros aikštelę, jis kardinaliai pasikeis ir taps „auksinis“. Stebuklingos piliulės nėra. Jei norite, jog šuo klausytų visur ir visada, tenka su juo dirbti kuo skirtingesnėse situacijose. Nepakanka kelis kartus atvesti keturkojo draugo į mokyklą ir naiviai tikėtis, kad to užteks. Dresūros mokyklose Jūs įgyjate žinių bei praktikos, o visas darbas turi vykti už aikštelės ribų. Jei to nedarysite, geriausiu atveju šuo Jūsų klausys tik namie bei šiek tiek dresūros aikštelėje, tačiau tik pasikeitus situacijai ir atsiradus naujiems dirgikliams, pajusite, jog iš tokio mokymo nebuvo jokios naudos.

Užsiėmimui nepasiruošiama

Jei norite, kad dresūros užsiėmimuose šuo Jūsų puikiai klausytų, turite tam tinkamai pasiruošti. Šuo turi būti praalkęs ir stipriai norėti siūlomo maisto. Taip pat visuomet prieš atvykdami į mokyklą gerai augintinį išvedžiokite. Niekada nevėluokite į užsiėmimus, kadangi vėlyvas Jūsų atvykimas ne tik išbalansuos kitus šunis, bet ir Jūsų paties šunelis negalės susikaupti ir prisijungti prie „klasės draugų“. Visuomet į pamoką atvykite anksčiau, pasivaikščiokite su šunimi, leiskite jam apsiuostyti, pradėkite atlikinėti dėmesio koncentravimo pratimus. Tuomet, kai prasidės pamoka, jau turėsite „kontaktą“ su šunimi, jis bus aprimęs ir ramiau reaguos į Jus bei į Jūsų sakomas komandas.

Domėjimasis šunimis

Neretai pasitaiko situacijų, kai šeimininkai spontaniškai nusiperka šunį, nes jis buvo labai gražus ar tiesiog vaikai labai norėjo augintinio. Kai šuniukas pradėda augti ir bręsti, išlenda jo veislei būdingos savybės. Tai ne visuomet džiugina šeimininkus, kurie prieš įsigydami augintinį, visiškai nesidomėjo tuo, kas būdinga vienai ar kitai šuns veislei. Kad taip neatsitiktų, niekuomet, pamatę mažą pūkuotuką, kad ir koks mielas jis bebūtų, nedarykite spontaniškų veiksmų. Visuomet pasiskaitykite literatūrą apie dominančią veislę, pabendraukite su veisėjais ir tik tuomet priimkite sprendimą. Prisiminkite, jog įsigyjate draugą 10-15 metų. Pagalvokite, ar Jūsų nusižiūrėtas šuo atitiks Jūsų lūkesčius, ar galėsite skirti jam pakankamai laiko.

Kilo klausimų ? Dresūros mokyklos „Reksas“ keturių trenerių komanda visada pasirengusi Jums padėti dresūros, auklėjimo, elgesio koregavimo ir pasiruošimo parodoms klausimais. Užtikrinant saugumą užsiėmimuose jautresniems ir mažesniems šunims, klasės „Rekso“ mokykloje skirstomos pagal šunų veisles bei amžių. Jaunų šunelių klasė orientuota į socializaciją ir paklusnumo pradmenis, suaugusiųjų klasėse stiprinami paklusnumo pagrindai, šeimininkai mokomi, kaip elgtis su šunimis realiose situacijose.  Taip pat vyksta „SOS grupės“ užsiėmimai, skirti šunims, turintiems elgesio problemų, linkusiems į baimę ar agresiją. Remiantis moderniausiomis technikomis sukurta mišri pamokų metodika padeda šunį vystyti įvairiapusiškai - tiek bendro paklusnumo, tiek ryšio su šeimininku, tiek fizinio aktyvumo srityse.
(straipsnio reitingas +50)

Skaitykite komentarus 2


reklama