Saugi ir smagi kelionė kartu 2

2012 birželio 25d.
Atėjus vasarai dažniau keliaujame, dažniau būname gamtoje, stovyklaujame, ilsimės. Kažin ar sutapimas, kad daugelis šunų augintojų ir mylėtojų mėgsta aktyvų poilsį. Ir daugeliui jų kelionė – ne kelionė, jai augintinio nėra kartu. Deja, kartais išvyka kartu su šuniu gali ir nebūti tokia žavinga, kaip Jūsų svajonėse. Tačiau tinkamai pasiruošus, galite užtikrinti saugumą ir patogumą visiems bei išvengti ilgų nervingų valandų.

Kelionė su šuniu apima kur kas daugiau nei tiesiog augintinio pasodinimas ant užpakalinės sėdynės ir variklio užvedimas – ypač, jei planuojate vykti toli, ar būti išvykę ilgesniam laikui. Pateikiame svarbiausius patarimus, kurie gali Jums padėti pasiruošti kelionei automobiliu.

1. Gerai vėdinami krepšiai ir boksai, kuriuose vešitės savo augintinį – užtikrina saugumą. Narvai su plieniniais virbais, tvirti plastikiniai boksai ir minkšti krepšiai – kelionei galimų naudoti produktų įvairovė pakankamai plati. Kad ir ką pasirinktumėte, įsitikinkite, kad šuo transportinėje dėžėje gali laisvai atsistoti, atsigulti ir apsisukti. Atminkite, kad geriausia šunį prie bokso ar narvo pratinti dar prieš kelionę – namuose.
2. Prieš ilgesnę kelionę supažindinkite augintinį su keliavimo džiaugsmais išsiruošdami į trumpas išvykas. Laipsniškai ilginkite automobilyje praleidžiamą laiką. Visuomet pritvitinkine transpotinį boksą, kad staigiai stabdant jis nenuslystų ir nesikratytų.
3. Maitnimą kelionės metu turėtumėte pradėti nuo lengvo pašėrimo 3-4 valandos prieš kelionę. Niekada nemaitinkite šuns važiuojant, net ir ilgos kelionės metu sustokite pamaitinimui.
4. Niekada nepalikite vieno augintinio pastatytame automobilyje. Kartštą dieną, nes palikus atidarytus langus, automobilis greitai gali tapti tikra krosnimi, o Jūsų šuo – gauti šiluminį smūgį. Šaltu oru, automobilis sulaiko šaltį, augintinis gali persišaldyti ar net mirtinai sušalti.
5. Šuns kelioniniame rinkinyje turėtų būti: maistas, dubenėlis, pavadėlis, atliekų samtelis, plastikiniai maišeliai, priežiūros reikmenys, reikalingi vaistai, pirmos pagalbos vaisitnėlė, keletas mėgstamų žaislų ar pagalvėlė, kad šuo jaustųsi kuo jaukiau.
6. Identifikacinė mikroschema ir antkaklis su atspaustu ar prikabintu Jūsų namų adresu arba laikinu kelionės adresu, mobiliuoju telefonu ir kita kontaktine informacija – būtina saugumui. Šuo visada kelionėje turėtų dėvėti lygų antkaklį (jokių smaugtukų!).
7. Neleiskite šuniui važiuoti iškišus galvą pro langą. Taip šuo lengvai gali pasigauti ausų ar plaučių infekciją, būti sužeistas skrendančių daiktų. Vežkite šunį ant galinės sėdynės transportiniame bokse arba bent su petnešomis, kurios prisitvirtina prie saugos diržo.
8. Jei kirsite sienas, turėkite visus reikiamus šuns dokumentus, tokius, kaip pasas, skiepų knygelė, pasidomėkite reikalaujamais dokumentais.
9. Geriauia, jei augintiniui duotumėte vandenį iš plastikinių butelių. Leisdami lakti vietinį vandenį niekada negalite būti tikri, ar šuo nesunegaluos.
10. Jei dažnai keliaujate kartu su augintiniu, paklotas automobiliui gali būti gera investicija. Neperšlampami, lengvai valomi paklotai sėdynėms, neslystančios grindų dangos, bagažinės įtiesimai apsaugos ir jūsų automobilį, ir bus patogūs šuniui.

Smagių vasaros kelionių ir gražių akimirkų kartu su geriausiu keturkoju draugu!
(straipsnio reitingas +52)

Skaitykite komentarus 2


reklama