Šuns stovėsena

2013 gruodžio 11d.
Kiekviena šunų veislė turi būdingą stovėseną, tačiau dauguma atvejų galioja tos pačios taisyklės.

Šuns priekinės kojos turi būti pastatomos tiesiai, stačiu kampu su žeme, pėdos turi tvirtai remtis į žemę. Nagai neturėtų liesti žemės, jei per ilgi – apkirpkite. Šuns priekis primena H raidę – kojos tiesios (tiek, kiek būdinga konkrečiai veislei). Blogai, jeigu kojų statymas primena A (kojos pastatytos per plačiai) ar V (per siaurai). Galines kojas atitraukite tiek, kad jos tvirtai remtųsi į žemę, šuo jaustųsi patogiai bei įsitemptų jo raumenys, išsitiestų nugara. Jeigu reikia, kojas atitraukite, bet kuo mažiau kelkite jas nuo žemės, kad šuo neprarastų lygsvaros.

Būtinai internete ar knygose susiraskite savo šuns veislės stovėseną ir bandykite pakartoti tai, ką matote nuotraukoje. Jūs, kaip šeimininkas, turite užtikrinti, kad šuo būtų tinkamai išsivystęs, turėtų pakankamai raumenų, būtų stiprus ir sveikas. Kai statote jį į stovėseną, atkreipkite dėmesį, ar ne per plačiai/siaurai stovi priekinės ir galinės kojos, ar jaučiasi šuns raumenys, ar nugara tiesi. Jei reikia, ranka prilaikykite šuns uodegą, pavadėlį laikykite tiesiai už šuns ausų ar leiskite jam kristi ant krūtinės. Svarbiausia – kad šuo jaustųsi patogiai ir būtų valdomas.

Stovėsenos mokymo pradžioje, ypač jei šuo dar jaunas ar labai judrus, užteks to, kad šuo ramiai pastovės. Nepulkite taisyti kojų padėties – pirmiausia parodykite šuniui, kad reikia ramiai stovėti. Neskubėkite, jeigu norite gero rezultato. Mokinkite visur – namuose, parke, pasivaikščiojimų metu.

Turbūt teko girdėti apie „laisvą stovėseną“ ir „statymą rankomis“. Jeigu šunį statote į laisvą stovėseną, jis stovi priešais jus, žiūri į jūsų rankas ar kelia nosį aukštyn, žiūri į akis, pavadėlis laikomas laisvai. Tokia stovėsena tinka savimi pasitikintiems šunims, kurie ramūs išbus netgi tada, kai juos lies teisėjas. „Statymas rankomis“ – kai šunį statote prie savęs, laikote ranką netoli jo kaklo, jeigu reikia, laikote jo uodegą. Šuo jaučia didesnę kontrolę. Per daug netempkite pavadžio, kad neužspaustumėte šuns kaklo. Kokiu būdu rodysite savo augintinį – jūsų pasirinkimas, tačiau priimta, kad kai kurios veislės (pvz.: samojedai) statomos laisvoje stovėsenoje, kai kurios – tik rankomis (pvz.: vokiečių aviganiai). Tačiau niekas nedraudžia daryti taip, kaip norite jūs – turite parodyti šunį taip, kaip jis atrodo geriausiai.

Jeigu kyla klausimų dėl šuns pastatymo ringe, patarimų ieškoti galite Bone.lt Jaunųjų hendlerių klube.

Parengė Gabija Vyšniauskaitė
Nuotr. G. Vyšniauskaitės

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +17)
reklama