Šuo iš prieglaudos

2013 liepos 30d.
Šuns paėmimas iš prieglaudos ar gatvės laikomas kilniu poelgiu. Prieš pasiimdami naują keturkojį draugą namo, turite žinoti, kokie sunkumai gali kilti su priglaustu šuniu ir kaip jų išvengti.

Jeigu pasiimate jauną šuniuką, keliaukite pas veterinarą ir patikrinkite, ar mažylis neturi kirminų, paskiepykite nuo pasiutligės. Pirmosiomis dienomis šuniukas gali cypti, kol apsipras su nauja aplinka. Nors šuniuko amžius – vos keli mėnesiai, bet jis jau gali būti patyręs badą, išmetimą į gatvę, sirgęs užkrečiamomis ligomis ir pan. Pasistenkite sužinoti kuo daugiau informacijos apie naująjį augintinį – jums padės prieglaudos savanoriai ar veterinaras. Jeigu augintinį imate tiesiog iš gatvės, nepatingėkite apylinkėje iškabinti skelbimų apie rastą šuniuką, be to, pasidalinkite skelbimu internete. Galbūt šuniukas iš tikro turi namus. Jeigu turite kitų augintinių, stenkitės, kad naujas šuniukas su jais neturėtų tiesioginio kontakto, jeigu nesate tikri, kad „naujokas“ yra sveikas.

Jeigu pasiimate suaugusį šunį, pirma „stotelė“ vėlgi bus veterinarijos klinika. Naujam augintiniui reikės duoti tabletę nuo kirminų, paskiepyti (jeigu to dar nepadarė prieglaudos savanoriai). Suaugęs šuo gali turėti daug skaudžios patirties. Tokie šunys dažnai būna mušti, badavę, todėl saugosi staigių judesių ir gali ginti maistą. Neprovokuokite netinkamo elgesio – jeigu šuo bijo, paslėpkite gąsdinančius objektus (pvz.: šluotą), leiskite ramiai paėsti.

Pirmosiomis dienomis svarbu ne paklusnumas, o tai, kad šuo išmoktų pasitikėti jumis kaip šeimininku. Galite maitinti šunį iš rankų. Būkite pasiruošę viskam – kaukimui, lojimui, tapetų plėšymui (ypač jei šuo iš lauko paimtas į kambarį). Geriausia šunį priglausti tokiu laiku, kai galėsite jam skirti daugiausiai dėmesio. Patariama įsigyti ar bent pasiskolinti narvą šunims. Kartu eikite į parką, vaikščiokite mieste, supažindinkite su kitais šunimis, kad pamatytumėte naujo augintinio reakcijas į įvairias situacijas. Kai žinosite, kaip šuo reaguoja į dirgiklius, galėsite pradėti mokyti paklusnumo komandų. Mokyti geriausia teigiamos motyvacijos principu, nuolat ir gausiai skatinant šunį.

Suaugęs šuo, paimtas iš prieglaudos, gali būti jautresnis, todėl stenkitės nedaryti staigių judesių, taip pat neleiskite šuns liesti svetimiems žmonėms, ypač vaikams, kol negalite garantuoti tinkamo augintinio elgesio. Vis dėlto, su vaikais ir kitais svetimais žmonėmis supažindinti reikia, tam geriausiai tinka paprasti pasivaikščiojimai mieste, kur galėsite atsitraukti nuo šunį gąsdinančių žmonių. Nepamirškite ir savo saugumo – kol dar neturite stipraus ryšio su šunimi, neglauskite jo arti veido, nekilnokite už priekinių kojų, venkite stiprių apkabinimų, net jeigu šuo atrodo draugiškas.

Nors ir nusprendėte pasilikti šunį, jeigu jį pasiėmėte iš gatvės, platinkite skelbimus su jo nuotrauka. Jeigu per dvi savaites niekas neatsiliepė, galite eiti pasivaikščioti su savo naujuoju – nuolatiniu - draugu.

Parengė Gabija Vyšniauskaitė

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +38)
reklama