Trys šunų elgesio problemos: kaip dresūros pagalba galima jas išspręsti?

2013 gegužės 20d.
Kuo toliau, tuo daugiau šunys dalyvauja įvairiose veiklose kartu su šeimininku – išvykos į gamtą, parduotuvę, pas draugus. Kartu didėja ir šuniui keliami elgsenos reikalavimai. Tačiau augintinių negalima vertinti pagal žmonių elgesio standartus - šuo elgiasi taip, kaip jam priimtina, todėl pastaruoju metu daug šunų paliekami prieglaudose vien dėl to, jog elgiasi pagal savo prigimtį. Nė vienas šuo nesielgia netinkamai tik tam, kad paerzintų šeimininką, jis elgiasi taip, kaip mano esant geriausia. Todėl šeimininkams reikia išmokti suprasti šuns poreikius ir su juo susikalbėti dresūros kalba.

Ėjimas šalia


Šuo, supratęs, kad ruošiamasi eiti į lauką, tampa labai aktyvus. Užsegus pavadėlį, dėl perteklinio entuziazmo, jis kaip kulka šauna į priekį. Todėl norėdami, kad šuo gražiai eitų šalia pasivaikščiojimo metu, išmokykite jį būti ramiu, kai segate antkaklį. Liepkite sėdėti ir kol neatsisėda, neveskite į lauką. Paskatinimui už tinkamą elgesį tiks šunų skanėstai. Kai šuo atsisėda, duokite jam skanėstą. Tačiau užsegus pavadėlį šuo pajus, kad tuoj prasidės pasivaikščiojimas, ir vėl padūks. Tuomet neatidarykite durų ir niekur neikite, kol jis nenurims. Kai šuo nurimsta, pagirkite ir vėl duokite skanėstą. O tuomet pasivaikščiokite, bet ne lauke, o po namus. Čia nėra trukdžių, todėl šunį lengviau suvaldyti. Kiekvienąkart, kai šuo ramiai eina greta, pagirkite. Kai jaučiate, jog galite valdyti šunį, laikas išeiti į lauką. Kai šuo tempia, o šeimininkas nereaguoja, yra skatinamas nepageidaujamas elgesys. Todėl, kai šuo tampa nekontroliuojamas, sustokite, ir pasivaikščiojimą tęskite tik šuniui visiškai nurimus. Mokymasis pareikalaus pastangų, bet nuolatos dirbant, bet kurį šunį galima išdresuoti eiti šalia.

Atpratinimas nuo žemės kapstymo


Šunys kasa duobes kieme dėl daugelio priežasčių – taip slepia kaulus, duobėje vėsinasi ir slepiasi nuo saulės, tiesiog kapsto dėl veiklos trūkumo. Toks elgesys labai greitai gali tapti įpročiu. Sudrausti šunį galima tik tuomet, kai jis kasa duobę jūsų akyse. Kitu atveju, šuo gali nesuprasti bausmės prasmės.

Jeigu šuo kasa duobes dėl smagumo, galima jam skirti tam tikrą plotą, kuriame jam leidžiama kasti duobes. Kad šuo įprastų kapstytis toje vietoje, galite užkasti jo žaislą. Šuniui atkasus, pagirkite ir duokite skanėstą. Taip pat girkite kiekvieną kartą, kai jis be paskatinimo kapstosi jam paskirtoje vietoje. Kad šuo nenumindžiotų gėlynų, juos reikia aptverti neaukšta tvorele. Tvorelė veikia ne kaip fizinis barjeras, o kaip žymė, jog į šią, aiškiai apibrėžtą teritoriją, negalima eiti. Kiekvieną kartą, kai šuo ketina perlipti tvorelę, sudrausminkite jį, tačiau pagirkite, kai jis pasitraukia atgal.

Jeigu šuo mėgsta pabėgti

Šunys, kurie yra vedžiojami per mažai ir turi mažai veiklos, yra linkę pabėgti, nes tai vienintelis būdas patirti kažką smagaus. Tokiu atveju reikia reguliarių aktyvaus žaidimo sesijų, bėgiojimo ar kitokios aktyvios veiklos su šunimi. Jei šuo pabėga tik tuomet, kai apylinkėje yra rujojanti kalė, laikykite šunį tokioje teritorijoje, iš kurios jis nesugebėtų pabėgti.

Sėkmės dresūroje!

Parengė Greta Varanavičiūtė

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +20)
reklama