Keturi faktai, kurių nežinojote apie šunis

2014 gegužės 5d.
Nors šunys gyvena su žmonėmis tūkstančius metų, vis tiek dar ne viską apie juos žinome. Štai keletas faktų,o tuo pačiu ir patarimų, kurių galbūt nežinojote. O jeigu žinojote, atšviežinti atmintį visada naudinga... 

Nesiūlykite ragauti – leiskite pauostyti

Žmogus turi 9000 skonio receptorių. Šuo – 1700. Užtat šuo gerokai daugiau nei mes užuodžia. Jeigu jūs gaminate mėsos ir daržovių troškinį, užuodžiate tik mėsos kvapą, o šuo puikiausiai skiria ir svogūnų, ir morkų, ir įvairių prieskonių kvapus. Šuo turi apie 200 mln. uoslės receptorių. Žmogus šių receptorių teturi 5 milijonus.
Todėl nesiūlykite šuniui paragauti, verčiau leiskite pauostyti – gyvūnas pagal kvapą pasirinks, kas jam skaniausia...

Nesverkite gramais

Šuns smegenys sveria apie 100 gramų, katės – tik 32 gramus. Teigiama, kad žmogaus galvos smegenys sveria 1020-1970 gramų (vyrų – 1438 g, moterų – 1263 g). Kad nepasijustume absoliučiais proto bokštais, verta atkreipti dėmesį ir į kitką: banginio smegenys sveria 6 800, o dramblio – 4 917 gramų. Išvada paprasta: daug smegenų ne visada reiškia daug proto.

Nepūskite į ausį

Viena jautriausių šuns kūno vietų yra ausys, todėl niekada nepūskite šuniui į ausies vidų. Ten labai daug nervinių galūnių, nekaltas jūsų pūstelėjimas gali sukelti šuniui didelį skausmą.
Atidžiai prižiūrėkite augintinio ausis. Ausies landą valykite šunų ausims skirtais valikliais. Į ausies landą galite įlašinti porą lašų valiklio (klausykite veterinarijos gydytojo rekomendacijų), po to sausai išvalykite, pašalinkite susikaupusią sierą, nešvarumus.
Specialus skystis ne tik išvalo ausis, bet ir ramina sudirgusią, jautrią odą, suformuoja apsauginę plėvelę, kuri apsaugo šuns ausis.

Netrukdykite tuštintis

Dauguma gyvūnų orientuojasi pagal Žemės magnetinį lauką. Ne išimtis ir šunys.
Vokietijos ir Čekijos mokslininkai neseniai paskelbė apie atliktus tyrimus su šunimis. Jie tyrė 37 skirtingų šunų veislių grupę. Tyrėjai norėjo išsiaiškinti, ar atlikdami gamtinius reikalus šunys reaguoja į aplinką. Šunų augintojai puikiai žino, kad prieš išsituštindami šunys suka ratus, šniukštinėja – labai atidžiai renkasi, kur pritūpti.
Tyrimų metu buvo konstatuota: kai Žemės magnetinis laukas yra ramus, o tai trunka penktadalį dienos, šunys tuštinasi susilygiavę su šiaurės ir pietų ašimi. Kai magnetinį lauką sujaukia saulės audra ar koks nors kitas reiškinys, šunys tuštinasi bet kur ir nepaiso jokių krypčių...

Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +30)
reklama