Išorės parazitai neatostogauja 8

2009 spalio 2d.
Gyvūnai – mūsų džiaugsmo šaltinis. Jie ir pareiga, ir rūpestis. Esame įsipareigoję rūpintis jų sveikata. O rūpindamiesi augintinių sveikata saugome ir savo sveikatą.

Išorės parazitai sukelia ligas

Atėjo ruduo, orai atšalo. Gyvūnų augintojai kartais mano, kad rudenį ir žiemą išorės parazitai nebeaktyvūs. Jų manymu, blusos, erkės ir kiti kraujasiurbiai paprasčiausiai iššąla.

Deja, nei išorės, nei vidaus parazitams „atostogų grafikas“ negalioja. Įkyrūs gyvūnų įnamiai gyvybingi kiaurus metus. Ir, kas blogiausia, ne tik trikdo augintinių ramybę, dirgina jų odą, bet gali sukelti rimtų susirgimų.

Pastaraisiais metais ypač suaktyvėjo erkės. Jų įsisiurbimas ne vienam gyvūnui baigėsi babezioze bei mirtimi. Ši erkių platinama liga labai pavojinga.

Įsisiurbus parazitui gyvūnas smarkiai kasosi, tampa neramus, jo oda parausta. Dažnai kasoma oda sudirgsta, atsiranda spuogelių. O jeigu prie viso šito prisideda rudeniška drėgmė, nešvarumai – oda tampa gyva žaizda.

Veterinarų nuomone, 70-80 proc. šunų alerginių dermatitų sukelia ne kas kitas, o išorės parazitai (blusos, pūkagraužiai, utėlės, pleiskanų erkutės). Šie dermatitai sunkiai gydomi.

Blusos dar gali būti ir tarpinis plokščiųjų kirmėlių (kaspinuočių) Dipylidium caninum šeimininkas. Vadinasi, susidaro užburtas ratas: jei gyvūnas turi blusų, jis turi ir vidaus parazitų.

„Prisitaikėliai“

Išorės parazitai prisitaiko prie kintančių gyvenimo sąlygų. Jie labai gyvybingi.

Kartais parazitų kiaušinėlių galima parsinešti į namus ant savo apavo ir nė neįtariant apkrėsti augintinį. Pasitaiko, kad blusomis užsikrečia tik namuose laikomas ir retai su kitais susiduriantis gyvūnas. Todėl naikinti parazitus reikia tokiomis priemonėmis, kurios apsaugotų ne tik patį gyvūną, bet ir visą aplinką.

Koks preparatas efektyviausias?

Išsirinkti efektyviausią preparatą geriausia veterinarijos vaistinėje arba gydykloje, nes labai svarbu, kad šis nesukeltų augintiniui pašalinio poveikio.

Preparato pasirinkimą lemia gyvūno amžius, odos ir bendra sveikatos būklė. Geriau rinktis ilgesnio poveikio preparatus. Be to, kova su parazitais turi būti kompleksinė – būtina duoti ir vaistų nuo kirmėlių (preparatai nuo vidaus ir išorės parazitų gali būti naudojami tuo pačiu metu).

Svarbu ne tik išnaikinti parazitus ant gyvūno kailio, bet juos atbaidyti ir neleisti veistis aplinkoje bei mūsų namuose – sunaikinti parazitus visose jų vystymosi stadijose.

Preparatų pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis: šampūnai, chemikaluose arba biologiniuose koncentratuose išmirkyti antkakliai, pudra, purškalai. Labai patogu naudotis pipetėmis – užlašinai priešparazitinių lašiukų gyvūno sprando srityje ir viskas. Lašiukai veikia iškart.

Svarbiausia, kad priešparazitiniai preparatai nudirbtų tris darbus:

• apsaugotų nuo parazitų įsisiurbimo
• naikintų parazitus visose vystymosi stadijose
• naikintų parazitus aplinkoje.


Ieškote pasitikėjimo vertos apsaugos?
Frontline Combo
- efektyviai naikina erkes, blusas. Teiraukitės veterinarijos gydyklose ir vaistinėse.
(straipsnio reitingas +23)

Skaitykite komentarus 8


reklama