Kaip sportuoti su šunimi? 5

2008 lapkričio 10d.
Žinote, jog yra tokia šunų sporto šaka kaip Agility ir Flyball, bet esate mažai informuoti ir nežinote nuo ko pradėti? Visą būtiniausią informaciją sužinosite čia.

Agility - tai gan jauna šunų sporto šaka, kilusi Anglijoje. Pirmą kartą parodomąją Agility programą žiūrovai galėjo išvysti 1977 m. Cruft'o šunų parodos metu ir jau tada Agility sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo ir susižavėjimo. Agility yra žinoma visame pasaulyje, o kiekvienos varžybos pritraukia vis daugiau mėgėjų ir profesionalų.

Šuo, valdomas tik gestų ir komandų pagalba, turi įveikti iš įvairių kliūčių sudarytą trasą kuo greičiau. Yra trys klasės: Large, Medium ir Small, vienoje iš jų varžosi šuo, priklausomai nuo jo dydžio. Pagal sudėtingumą trasa taip pat skirstoma į tris klases: Agility - 1 (pradedantiesiems), Agility - 2 ir Agility - 3 (sudėtingiausia trasa). Norint pereiti į aukštesnę klasę, reikia 3 kartus gauti įvertinimą puikiai ir tapti prizininku. Agility tinka bet kokio amžiaus, veislės ir dydžio šunims.

Svarbiausia, kad šuo būtų sveikas, neturėtų polinkio sirgti įvairiomis sąnarių bei širdies ligomis. Agility - tai visapusiškas šuns vystymas per žaidimą. Sportuodamas šuo parodo savo reakciją, greitį ir norą dirbti kartu su šeimininku. Treniruojant šunį Agility, gerėja kontaktas tarp šuns ir šeimininko, šuns sugebėjimas orientuotis, tvirtėja abipusis pasitikėjimas. Įveikdamas kliūtis, šuo išmoksta teisingai vertinti atstumą, atsispyrimo momentą, lavina šuolio techniką.

Kiekviena kliūtis lavina šunį skirtingai - pavyzdžiui, slalomas vysto šuns vikrumą ir lankstumą, buomas - lygsvarą ir koncentraciją. Ar šuo džiaugsis sportuodamas, priklauso nuo šeimininko ir teisingų treniravimo metodų. Jei nusprendėte užsiimti Agility, turėkite daug kantrybės, nes jos tikrai prireiks pratinant šunį prie naujų komandų ir kliūčių, taip pat šuniui būtina ir profesionalaus trenerio pagalba.

Flyball - tai jauna, bet sparčiai populiarėjanti pasaulyje šunų sporto šaka, kuri gimė 1969 m. JAV, Kalifornijoje, tačiau iki 1984 m. nesivystė ir buvo beveik nežinoma. Pirmoji šalis, pradėjusi šį sportą Europoje, buvo Anglija, vėliau Flyball pasiekė Vokietiją, Daniją, Austriją, Šveicariją ir taip išpopuliarėjo Europoje.

Flyball populiarumą lemia visų pirma tai, kad Flyball- ne vien sportas, bet kartu ir puiki pramoga tiek šuniui, tiek jums. Tai lyg žaidimas, kur šuo įvairiapusiškai vystosi, lavina savo koordinaciją, greitį, vikrumą, gali bėgti, šokti, aportuoti kiek tik jo širdis geidžia ir išlieti visą energijos perteklių bei, svarbiausia, jaustis "užimtu" ir laimingu sportuojant drauge su šeimininku.

Flyball - tai sportas, tinkantis kiekvienam kamuoliukus mėgstančiam šuniui, nesvarbu kokios jis veislės ar dydžio. Įveikęs keturias kliūtis ir pribėgęs prie Flyball dėžės, šuo turi paspausti ją, pagauti skriejantį kamuoliuką ir žaibiškai grįžti su juo atgal. Taisyklės nesudėtingos, tiesa?

Varžybose dažniausiai varžosi dvi komandos dviejose viena greta kitos paruoštose trasose ir laimi komanda, greičiausiai įveikusi trasą. Komandą sudaro 4 šunys ir jų vedliai. Pirmajam šuniui kirtus starto/finišo liniją, paleidžiamas antras šuo, vėliau trečias ir ketvirtas. Visi šunys turi įveikti trasą be klaidų, todėl suklydus šuniui ar pažeidus taisykles jo vedliui, šuo bėgimą privalo kartoti.


Už informaciją straipsniui dėkojame šunų dresūros ir sporto centrui „Nasrai“
(straipsnio reitingas +9)

Skaitykite komentarus 5


reklama