Kokią naudą šunims duoda plaukimas? 4

2013 birželio 3d.
Didžioji dalis šunų labai mėgsta plaukioti ir žaisti bet kokiame vandens telkinyje. Plaukimas gali būti ne tik malonus vasaros užsiėmimas, bet ir būdas sureguliuoti augintinio svorį, stiprinti organizmą, atsigauti po traumų, ligų.

Plaukimas yra bene geriausia aktyvios veiklos forma augintiniui. Geriau nei bėgiojimas, nes neapkrauna sąnarių, tačiau raumenys dirba intensyviai. Trumpas pažaidimas ir paplaukiojimas vandenyje sudegina daugiau kalorijų nei ilgas pasivaikščiojimas. 5 minutės plaukimo tolygios 5 myliom bėgimo. Plaukimas taip pat yra geriausias svorio metimo būdas nutukusiems šunims, jiems kitokia intensyvi veikla netinka dėl per didelio kaulų ir sąnarių apkrovimo.

Tinkamai klubo ar alkūnės displazija sergančių šunų priežiūrai rekomenduojamas plaukimas. Tai puiki reabilitacijos forma. Taip pat tinka esant kryžminio raiščio trūkimui, degeneracinei mielopatijai, artritui, paralyžiui, senyviems šunims, šunims su įvairiais judėjimo sutrikimais, po operacijų, nutukusiems šunims, norint sustiprinti šuns balansą ir koordinaciją. Judėjimas vandenyje nesukelia skausmo, nes gyvūno svoris neapsunkina sąnarių. Vandenyje sąnariai patiria 15 – 20 kartų mažesnį apkrovimą. Vandenyje galimi įvairesni judesiai, tokia veikla, kokia ant žemės nebūtų įmanoma, be to, beveik nėra galimybės susižaloti. Judėjimas stiprina raumenis, o tai svarbu skausmo valdyme po plaukimo procedūros. Ne be reikalo užsienyje suteikiamos šunų hidroterapijos paslaugos. Terapija vandenyje gerina ne tik judėjimo, bet ir nervų, kraujotakos, kvėpavimo sistemas.

Nepaisant neišmatuojamos vandens suteikiamos naudos, kai kurie šunys yra tikri kietakakčiai ir į vandenį nelipa. Dažniausiai jiems tereikia tinkamo paskatinimo. Galbūt šuo jausis saugiau pirmiausia į vandenį įlipus šeimininkui. Jokiu būdu negalima šuns į vandenį stumti. Pasirinkite vandens telkinį su gražiu krantu, kad šuo į vandenį galėtų eiti palaipsniui, o ne staigiai įšokti. Dažniausiai tereikia įbristi šeimininkui ir paskui save pasikviesti šunį. Taip pat šunį paskatinti lipti į vandenį gali kito šuns, bežaidžiančio vandenyje, pavyzdys. Dėl trumpo snukio ir trumpesnių kvėpavimo takų bei neilgų kojų, sunkiai plaukti sekasi buldogams, mopsams. Kartais šunys paniškai bijo vandens, tai nutinka dėl neigiamos ankstesnės patirties, susijusios su vandeniu.

Plaukiojantį šunį būtina stebėti, nes šunys taip pat gali paskęsti. Ypatingai prižiūrėti reikia šuniukus iki 4 mėnesių ir šunis, plaukiojančius sraunioje upėje. Neleiskite mažiems vaikams vieniems maudyti šuniuko. Ištraukus skęstantį šunį, jei įmanoma, jį reikia papurtyti laikant už užpakalinių kojų. Paguldžius ant šono, išvalyti burną ir nosį. Uždarius burną pūsti į šuns nosį orą, kas 3 – 5 sekundes. Galima spaudyti krūtinę ir taip stimuliuoti širdį.

Prižiūrėkite šunį, plaukiokite kartu ir patirsite ne tik malonumą, bet ir neišmatuojamą naudą. Plaukiojimas yra ne tik žaidimas, bet ir smagi šuns priežiūros dalis.

Parengė Greta Varanavičiūtė
(straipsnio reitingas +34)

Skaitykite komentarus 4


reklama