Šuns pėdučių priežiūra rudenį ir žiemą 2

2013 lapkričio 27d.
Pamažu artėja šalti orai, pasitinkantys mus ir mūsų augintinius liūtimis, stipriu vėju ir sniegu. Pats laikas tinkamai pasirūpinti ir paruošti augintinius žvarbiajam metų laikui – rudeniui ir žiemai.

Nors Lietuvoje ruduo dažniausiai drėgnas ir į lauką einame su botais, geriau nepersistengti ir savo keturkojo draugo neauti batukais. Gyvūnų prekių parduotuvėse galima rasti įvairių modelių batų šunims – skirtų apsaugoti leteną nuo sužeidimo, skirtų sportuojantiems šunims, taip pat „sportbačių“ ar „batelių“, kurie traukia akį blizgančiais papuošimais. Deja, šunys batų nemėgsta. Ne be reikalo – paprastam augintiniui jie visai nebūtini. Tarnybiniai ar sportiniai šunys turi specialius batukus, netrukdančius judėti ir apsaugančius koją nuo sužeidimų judant sudėtingu reljefu.

Netinkami batai gali varžyti šuns judesius, formuoti netinkamą eiseną. Negana to, prastesnės medžiagos apavas permirks ir tik dar labiau erzins pėdutes. Jeigu su šuniu pasivaikščiojimo metu judėsite pakankamai, batukų neprireiks nei rudenį, nei žiemą.

Kad drėgmė, purvas, balos, o vėliau – sniegas, plikledis ir kelių druskos nepakenktų jūsų augintiniui, reikia pasirūpinti jo pėdutėmis. Pirmiausia patrumpinami nagai (šuniui stovint jie neturėtų remtis į žemę). Nepamirškite patrumpinti ir pridėtinio piršto! Šuniui pavojinga turėti ilgus nagus – jie gali užsikabinti ir skaudžiai pasukti pirštą. Remdamiesi į žemę, nagai priverčia šunį plačiau laikyti pirštus. Šuo pradeda netinkamai remtis pėda, pakinta jo judesys.
Tiek trumpaplaukių, tiek ilgaplaukių šunų pėdučių plaukai turi būti apkerpami. Bukomis žirklutėmis reikia iškarpyti atsikišusius plaukus iš tarpupirščių. Taip prie pėdučių lips mažiau purvo, šuo greičiau išdžius perėjęs balą, o žiemą prie pėdų nesusidarys kieti sniego kamuoliukai, galintys nutrinti pėdas iki žaizdų.

Prasidėjus šalčiams, šunų pėdutes žaloja kelių druskos. Stenkitės vengti ėjimo gatvės pakraščiu, kur druskų būna daugiausiai. Vis dėlto, gyvenant mieste jų išvengti sunku, todėl grįžę po pasivaikščiojimo nuplaukite augintinio kojas vandeniu. O šaltajam laikotarpiui galite įsigyti šuns pėdučių vaško ar tepalo, kuris padės apsisaugoti nuo druskų poveikio ir letenėlių skilinėjimo. Šie tepalai pasitarnaus ne tik žiemą – juos galima naudoti ir einant ilgus atstumus nelygiu keliu, pvz.: dogtrekking‘o varžybose.

Nuolat judėkite ir stebėkite, kur dedate letenas ir kojas. Taip tikrai nesušalsite.

Parengė Gabija Vyšniauskaitė

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +19)

Skaitykite komentarus 2


reklama