Šunų ausų problemos 3

2013 sausio 28d.

Klausa šunims yra tokia pat svarbi, kaip ir uoslė. Analizuodami aplinką šunys garsais ir kvapais pasitiki labiau nei matomu vaizdu. Todėl labai svarbi yra ausies – klausos jutimo organo – sveikata. 

Ausį sudaro išorinė, vidinė ir vidurinė dalys, visose jose gali prasidėti uždegimas ar infekcija. Uždegimą, infekciją, ausies sudirgimą ir kitas ausies problemas gali sukelti:

- Parazitai. Jie sukelia labai didelį ausies sudirginimą. Blusos sukelia audinių irimą, niežulį. Šuo kasydamasis ar purtydamas galvą gali susižaloti ausį, trūkus kraujagyslei gali prasidėti hematoma – kraujo sankaupa audinyje. Niežų erkutės taip pat gali pažeisti ausis.

Svetimkūniai. Šunų ausies kanalas yra L raidės formos. Todėl svetimkūniai, patekę į ausies kanalą, iš išorės gali būti nematomi ir užstrigti kanale. Tai dažnai būna augalų sėklos, akuotai, pūkai.

Bakterijos ir grybeliai sukelia infekcijas. Karštis ir drėgmė sukuria tinkamą aplinką bakterijoms ir grybams daugintis. Tokia aplinka dažnai susidaro nevalant šunų ausų, ypatingai tų, kurių ausys yra ilgos ir nulėpusios (kokerspanieliai, basetai). Negydoma išorinės ausies infekcija pereina į vidurinę ir vidinę ausis ir gali sukelti klausos problemas.

Alergijos labai dažnai susijusios su ausų diskomfortu. Alergijos atsiranda dėl maisto, dėl įkvėptų medžiagų, gali pasireikšti ir kontaktinės alergijos arba alergijos išorės parazitams, pvz. blusoms.

Per didelis ausies vaško kiekis dirgina ausies landą. Buldogai, mopsai dažnai turi per siaurą ausies kanalą, o tai sukuria palankią aplinką infekcijoms. Taip pat neigiamai veikia plaukų pešiojimas iš ausų, nes pešant plauką iš folikulo išsiskiria serumas, kuriame gerai klesti mikroorganizmai. Po pešiojimo kurį laiką ausis reikėtų reguliariai sausinti ir valyti. Tai dažna pudelių ir šnaucerių problema.

 

Ausų problemos yra labai dažnos, nes šeimininkai nepastebi arba neatkreipia dėmesio į pirmuosius ausies infekcijos požymius – ausies, snukio, galvos kratymas; ausies patinimas, paraudimas, skausmas; išskyros iš ausies, nemalonus kvapas; šuo neleidžia prisiliesti prie ausies, galvą laiko pakreiptą.

 

Kaip išvengti ausų problemų?


Esant infekcijai svarbiausia yra tinkamai ir reguliariai išvalyti ausis. Prieš lašinant gydomuosius lašus, ausies kanalą būtina išsausinti. Jei šuo dažnai maudosi vandenyje, po maudynių taip pat reikia išvalyti ausis. Dėl drėgmės mikroorganizmai dauginasi greičiau. Uždegimo išvengti padeda reguliarus ausų valymas specialiais tirpalais, losjonais ar valikliais. Tokios priemonės mažina ausų sieros gamybą, gerina bendrą ausų būklę. Jei ausų problemas sukėlė parazitai, geriausia naudoti ausų valiklį, kuris kartu mažina ir niežulį.

Ausų valymas prasideda nuo šuns kasymo ir glostymo. Kai gyvūnas nusiramina, įlašinkite ausų valymo skysčio į ausį ir pamasažuokite. Jeigu šuo nori purtyti galvą, leiskite. Su vata išvalykite ausies kanalą.

Ausies problemos neišsisprendžia savaime ir be gydymo nepraeina. Be to, infekcijos linkusios atsinaujinti, todėl naudinga dažniau žvilgtelėti į savo augintinio ausis.

 

Parengė Greta Varanavičiūtė

(straipsnio reitingas +29)

Skaitykite komentarus 3


reklama