Sveiki ir spindintys šuns dantys

2011 lapkričio 7d.
Ar žinojote, kad reguliariai valomi šuns dantys, sveikas ir subalansuotas ėdalas, o taip pat specialūs kramtomi žaislai šunims, gali labai atitolinti bet kokias galimas nasrų problemas? Pas daugelį ketverių metų amžiaus šuniukų jau galima aptikti parodontozės ir kitų dantų ligų požymių vien dėl nepakankamos nasrų priežiūros, o pirmas jau atsiradusių problemų požymis būna blogas kvapas iš nasrų. Reguliariai tikrinkite namuose savo šuns nasrų būklę, sekite žemiau pateiktais nurodymais dantų sveikatai palaikyti ir Jūsų šuns dantys bus sveiki, o Jūs būsite apdovanoti nepriekaištinga savo keturkojo šypsena.

1. Nasrų kvapo testas
Pauostykite iš šuns nasrų sklindantį kvapą. Tikriausiai neprimena rožių lauko? Nieko tokio – normalu, kad šuns dantys ir nasrai neskleidžia gaivaus kvapo. Tačiau jei kvapas yaptingai nemalonus, o dar blogiau, jei tuo pačiu metu šuo yra netekęs apetito, pernelyg daug geria vandens ir šlapinasi, būtinai turėtumėte apsilankyti pas vaterinarą.

2. Lūpų apžiūra
Kartą per savaitę, prisėskite priešais savo augintinį ir pakelkite jo lūpas. Taip patikrinami šuns dantys ir dantenos: dantenos turėtų būti rožinės spalvos, ne baltos ar paraudę, neturėtų būti jokių patinimo požymių. Šuns dantys turėtų būti švarūs, be jokių rudų dėmelių.

3. Nasrų ligų požymiai
Pateikiame pagrindinius požymius, kurie parodo kad šuns dantys ir nasrai nėra visiškai sveiki, arba kad Jūsų augintinis turi virškinimo sistemos sutrikimų. Šie simptomai rodo, kad laikas apsilankyti pas veterinarą:

- blogas kvapas
- pernelyg gausus seilėtekis
- dantenų uždegimas (paraudimas, paburkimas ir t. t.)
- patinimai, gumbeliai ant dantenų
- cistos po liežuviu
- dantų kritimas

4. Dantų apnašų mažinimas
Bakterijos, apnašas formuojantis maistas kaupiasi ant šuns dantų. Apnašos ilgainiui gali sukietėti į akmenis, iššaukti dantenų uždegimus, ankstyvą dantų praradimą. Vieninelė išeitis, kad šuns dantys būtų sveiki – reguliarus jų valymas.

5. Šuns dantų valymo priemonės
Įsigykite specialų šepetėlį šuns dantų valymui, arba tam galite naudoti gabalėlį minkšto tvarsčio, apvyniodami jį aplink savo pirštą. Naudokite specialią dantų pastą, pagamintą specialiai šuniukams. Taip pat galite pasigaminti patys tinkamą valymui masę, sumaišę sodą ir vandenį. Jokiu būdu nenaudokite valymui priemonių su fluoridu šuniukams iki šešių mėnesių amžiaus, nes jis gali pažeisti emalio formavimąsi. Niekuomet nenaudokite dantų pastos, skirtos žmonėms, nes ji gali sudirginti ar net pažeisti šuns skrandį. Taip pat galite įsigyti specialaus skysčio nasrų skalavimui.

6. Kad šuns dantys būtų balti ir spindintys
Kad šuns dantys būtų sveiki, o dantų valymas lengvesnis jums abiems, laikykitės šių patarimų:

- Leiskite savo šuniui apsiprasti su dantų valymo procesu. Masažuokite jo lūpas su pirštu sukamaisiais judesiais nuo 30 iki 60 sekundžių kartą ar du per dieną keletą savaičių. Tuomet po truputį pereikite prie jo dantų ir dantenų.
- Kai Jūsų augintinis pripras prie tokių prisilietimų, paimkite truputį dantų pastos arba masės pasigamintos iš sodos ir vandens ir užtepkite ant šuns lūpų, kad jis priprastų prie skonio.
- Vėliau supažindinkite šunį su specialiu dantų šepetėliu šunims – jis turėtų būti mažesnis nei skirti žmonėms ir minkštesniais šereliais. Dantų šepetėliai, kurie užsimaunami ant pirštų (arba užvyniotas švaraus tvarsčio gabaliukas) taip pat tinkami, be to leis jums švelniai pamasažuoti šuns dantenas.
- Galiausiai, uždėkite dantų pastos ant šuns dantų ir švelniai valykite.
- Būtų geriausia parodyti savo šunį veterinarui prieš pradedant valyti šuns dantis, jei to nedarėte anksčiau – veterinaras diangozuotų ar Jūsų šuo neturi dantenų uždegimo. Esant uždegimui, valymas gali pažeisti sujautrėjusias dantenas ir pirmiau turėtų būti išgydytas.

7. Dantų valymo technika
Šuns dantys turi būti ne tik valomi – svarbu, kad jie būtų valomi teisingai! Laikykite dantų šepetėlį arba tvarsčiu apvyniotą pirštą 45 laipsnių kampu su dantinis ir valykite mažais sukamaisiais judesiais. Darbuokitės vienoje dantų vietoje vienu metu, jei reikia kilstelkite šuns lūpas. Tie šuns dantys, kurie liečiasi prie skruostų paprastai būna labiausiai apsinešę apnašomis, jas pašalinti padeda brūkštelėjimas žemyn. Jei Jūsų šuo priešinasi, kai norite valyti vidinę dantų pusę, nekovokite su juo – apnašos šioje pusėje kaupiasi mažiausiai. Išmokę teisingai valyti šuns dantis, valykite juos du-tris kartus per savaitę.

8. Žaislai šunims, kad šuns dantys būtų sveiki
Žaislai šunims, skirti kramtymui patenkina natūralų šuns poreikį kramtyti ir tąsyti grobį tuo pačiu stiprindami dantis. Žaislų kramtymas taip pat masažuoja dantenas ir palaiko dantų švarą, nes kramtant nusibraukia apnašos. Ieškokite be kenksingų medžiagų, nailoninių ar iš kaučiuko pagamintų žaislų.
Beje, kramtomi žaislai šunims taip pat sumažina stresą, ramina, apsaugo nuo nuobodulio ir lavina natūralų potraukį kramtyti.

9. Dieta, kad šuns dantys būtų dar sveikesni
Ieškokite sauso maisto, kuris mažina apnašų ir akmenų kaupimąsi arba pasitarkite su veterinaru. Taip pat venkite šerti savo šunį likučiais nuo stalo, geriau duokite jiems specialių skanėstų, kurie specialiai sukurti, kad šuns dantys būtų švarūs ir sveiki. Taip dantų priežiūra bus lengvesnė.
(straipsnio reitingas +37)
reklama