Vitaminai šunims aktualūs treniruojantis

2012 liepos 16d.
Vitaminai šunims, skirti kaulams ir sąnariams, dažniausiai papildomai reikalingi ne tik esant susirgimams ir negalavimams. Dažniausiai jie pagelbsti didesniųjų veislių šunims, daug judantiems, sportuojantiems, taip pat jauniems šunims.

Dažniausiai šuo pradedamas treniruoti ar dresuoti jauname amžiuje (apie 6 mėn.). Kaip tik tokio amžiaus augintiniams keičiasi dantys, sparčiausiai auga kaulai, todėl jiems gali pradėti trūkti kai kurių medžiagų ( mineralinių medž. ir vitaminų). Esant šių medžiagų trūkumui sutrinka kaulų ir sąnarių vystymasis, gali atsirasti skeleto problemų tokių kaip kreivi sąnariai, nevientisi (mikšti) kojų kaulai, neelastingi sąnarių raiščiai. Pradėjus tokį šunį treniruoti, jis nenoriai atlikinės komandas, po treniruočių nebebus toks judrus ir žaismingas. Be to, taip galite tik dar labiau pabloginti šuns sveikatą, skeleto problemos taps rimtesnės ir sunkiau pataisomos.

Dažniausi tokio amžiaus šunims trūksta kalcio, gliukozaminglikanų, seleno, vit. E, silikono dioksido, todėl būtina augintinio racioną sudaryti taip, kad jame būtų visų šių medžiagų. Dažnai galvojama, kad jaunam šuniukui užtenka vien tik kalcio, tačiau tai nėra teisinga.

Kas šių medžiagų natūralus šaltinis? Atsakymas į šį klausimą šuns šeimininką gali nuvilti, nes natūraliai dauguma reikalingų medžiagų randama gamtoje ir visiškai šunų nenaudojamame maiste (pvz.: midijų kriauklės), todėl gyūnas jų neįsisavins. Šeimininkų dalios palengvinimui  pradėta gaminti jau apdorotus ir paruoštus įsisavinimui produktus.

Nors vitaminai šunims gaminami daugelio gamintojų, paminėsime ypač veiksmingus produktus, kurių veikimu įsitikino daugelis šunų šeiminkų: CANINA Canhydrox GAG,  bei Petvital GAG. Abu šie preparatai - tai kruopščiai atrinktos ir suderintos mineralinės medžiagos ir vitaminai kaulams, kremzlėms. Jų sudėtyje yra visos anksčiau minėtos medžiagos. Trumpai paminėsime jas ir jų paskirtį:

Kalcio fosfatas  – pagrindinė statybinė kaulų medžiaga. Emalio ir dentino pagrindinis elementas. Aktyvina kaulo formavimąsi.
Silikono dioksidas – būtinas, kad sausgyslės ir raiščiai būtų elastingi, reikalingas mineralų įsisavinimui, palaiko Ca ir Mg balansą.
Vit. C – gerina kremzlinio, kaulinio audinio, dantų mitybą ir atsinaujinimą.
Vit. E – skeleto raumenų augimui, stiprina Se poveikį.
Se – veikia priešuždegimiškai. Naudingas gydant artritą.
Žaliosios midijos - tai gliukozaminglikanų šaltinis. Jie būtini sąnarių kremzlių formavimuisi, regeneracijai.

Šie papildai šunims patariami naudoti gyvūnui augant, esant pastoviam fiziniam krūviui (treniruotės, parodos, medžioklė, nėštumas, laktacija), esant jungiamojo audinio, raiščių, sąnarių, sąnarių kapsulių, problemoms (uždegimams), esant sąnarių kremzlių degeneracijai (spondiliozė, displazija), deformaciniams sąn. pakitimams (vadinami „laisvi“ sąnariai). Taip pat po kaulų lūžių operacijų.    

Vet. Gyd. K. Vainalavičius, UAB „Kaivana“
info@kaivana.lt, tel. Nr.: 8 37 337023

(straipsnio reitingas +14)
reklama