Auksaspalviai retriveriai: auksas parodose ir namie 4

2009 spalio 22d.

„Neapsakomai gera turėti ir nuolat jausti šalia savo šunis“,– sako trijų auksaspalvių retriverių šeimininkai vilniečiai Daiva ir Darius Kvedarai.

Apie „auksiukų“ parodas ir ksdienybę kalbamės su Daiva Kvedariene.  


Šunų veislių – šimtai, o jūs pasirinkote auksaspalvius retriverius. Kodėl?


Švelnus ir meilus, supratingas ir protingas, geranoriškas aplinkinių atžvilgiu, dievinantis vaikus, aktyvus gamtoje ir nesustabdomas vandenyje. Galėčiau vardyti dar daugiau auksaspalvio retriverio savybių ir pateikti argumentų, kodėl jis patinka.
Prieš įsigydami augintinį ilgai svarstėme ir domėjomės įvairiomis veislėmis. Nusprendėme, kad norime auksaspalvio retriverio. Tuomet šunų parodoje Lietuvos retriverių klubo prezidentas rekomendavo šuniukų vadą. Iškart nuvykome aplankyti mažylių. Pasiimant Guttą veisėjai išreiškė viltį pamatyti mus šunų parodose. Pabandėme ir štai jau šešeri metai negalime sustoti.


Kokie tolesni jūsų planai?


Šiuo metu mūsų namuose gyvena Gutta Herkus (Gutta), Tres Jolie Oligarchia (Etta) ir patinėlis iš pirmosios Guttos vados – Gilija Guilty Gambler (Grotas). Visi trys sėkmingai dalyvauja parodose. Artimiausiu metu naujų augintinių neplanuojame, negalėtume deramai pasirūpinti dar vienu šunimi. Tačiau po kelerių metų galbūt...


Kuris iš 3 augintinių mylimiausias?

Visus mylime vienodai. Stengiamės vertinti kiekvieno privalumus ir nesureikšminti trūkumų. Neįtikėtina, bet tos pačios veislės šunys yra labai skirtingi.


Šį rudenį Lenkijos auksaspalvių retriverių klubo parodoje Gutta laimėjo pagrindinį prizą. Tai didžiausia pergalė?

Rugsėjo 13 d. Lenkijos retriverių klubo parodoje (dalyvavo 326 retriveriai!), teisėjaujant vieno iš garsiausių Pasaulyje retriverių veislyno savininkui švedui Henrikui Fryckstrand‘ui Gutta tapo gražiausiu auksaspalviu retriveriu (BOB), o finale – gražiausiu parodos šunimi. Visada malonu lipti ant aukščiausio parodos pakylos laiptelio, bet dar maloniau išgirsti tiek gerų žodžių iš teisėjo. Jis nenustebo išgirdęs, kad Gutta veislės nugalėtoja tapo dvidešimtą kartą. Šio specialisto nuomonę vertiname labiau už laimėtus titulus.


Ar Gutta yra tituluočiausia Lietuvos auksaspalvė retriverė?

Nežinau, ar tituluočiausia, bet tokia sėkme gali didžiuotis ne kiekvienas auksaspalvis retriveris. Gutta yra šešių šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Suomijos – pirmoji tarp auksaspalvių retriverių Lietuvoje pelniusi šį titulą) čempionė.

Taip pat ji yra trečia mūsų krašto auksaspalvė retriverė, pelniusi Tarptautinės grožio čempionės titulą. Gutta vienuolika kartų tapo kandidate į tarptautines čempiones (CACIB), penkis kartus specializuotose paroduose išrinkta gražiausiu parodos šunimi. Tai tik dalis jos laimėjimų. Šiemet Gutta „ant bangos“: dalyvavome šešiose parodose Lietuvoje ir Lenkijoje ir net penkis kartus ji tapo geriausia veislės atstove.


Kokie pasiekimai Pasaulinėje šunų parodoje Bratislavoje?


Įvertinę auksaspalvių retriverių populiarumą, dalyvių gausą ir kokybę, džiaugiamės Guttos pasiekimais Bratislavoje. Pasaulinėje retriverių klubo parodoje (Retriever World Club Show) Gutta savo klasėje buvo pirma, laimėjo Slovakijos CAC. Pasaulinėje parodoje savo klasėje – ketvirta. Prizinę trečią vietą Gutta yra laimėjusi ir 2006 m. pasaulinėje parodoje Poznanėje.


Ką manote apie šunų parodas ir konkurenciją?


Šunų parodos tapo gyvenimo dalimi. Mums jos patinka, priešingu atveju nedalyvautumėm. Gal tik pasikeitė mūsų požiūris: ne tiek svarbu visur dalyvauti – renkamės teisėjus, kurių nuomonė mums svarbi, stengiamės nukeliauti vis į kitą šalį. O dėl konkurencijos nesiskundžiame – veislė populiari, parodų ringai nebūna pustuščiai. Konkurencija padeda judėti pirmyn.


Supažindinkite su savo šeima


Mūsų šeima nedidelė: mano vyras Darius, sūnelis Paulius, aš ir 3 augintiniai. Kadangi Pauliukui tik šeši mėnesiai, šiuo metu rūpinuosi mažyliu ir namais. Darius vadovauja  inžinierių konsultacijų įmonei. Kinologija – mudviejų hobis, o augintiniais rūpinamės abu.

Aurelija Staskevičienė
Artūro Žukausko nuotr.

(straipsnio reitingas +20)

Skaitykite komentarus 4reklama