Kaip išsirinkti gerą veislinį šunį? 5

2011 rugpjūčio 1d.
Norint išsirinkti gerą veislinį šunį, reikia neskubėti jo pirkti ir metus arba dvejus kaupti informaciją. Lankytis šunų parodose, bendrauti su vietos ir užsienio veisėjais. Aiškiai žinoti, ko ieškote.

Išsirinkus patinkančią veislę ir konkretų veislyną, reikėtų sužinoti, kokiam šunų mylėtojų klubui jis priklauso. Per klubą galima surinkti daugiau informacijos apie veisėją ir jo veisiamų šunų kokybę.

Reikėtų gerai išstudijuoti veislės standartą, kurį galima rasti šunų mylėtojų tinklapiuose, bet tiksliausi standartai – Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) tinklapyje. Verta iš anksto sužinoti ne tik apie gerąsias, bet ir apie blogąsias veislės savybes, keblumus auklėjant, pasitaikančias ydas.

Jeigu veislyno, kurį nusižiūrėjote, veisėjai linkę bendrauti, įsiprašykit į svečius šuniukams dar negimus. Pasidomėkite šunų pasiekimais, kiek ir kokių vadų išveisė.

Atkreipkite dėmesį, kokios būsenos yra besilaukianti kalytė, ar veislyno šunys gerai prižiūrėti, ar tai ne šunų „fabrikėlis“. Paprašykite parodyti būsimų šuniukų tėvo nuotraukas, paaiškinti, kodėl rinkosi būtent šį reproduktorių, ko tikisi iš vados.

Kol šuniukai negimė, verta „šnipinėti“ toliau – sužinoti, kas pirko šio veislyno šunį, pabendrauti su tais žmonėmis.
Šuniukams gimus, veisėjai dažniausia juos leidžia apžiūrėti, kai šiems sukanka 2-3 savaitės. Tuomet ne prošal kartu su savimi pasikviesti patyrusį kinologą.

Lankydamiesi atkreipkite dėmesį, kaip laikoma vada, kokia kalytės ir mažylių savijauta, kuo šeriami. Pasidomėkite, ar kalė ir šuniukai nesirgo, kada bus skiepijami, dehelmintizuojami.

Atkreipkite dėmesį, kaip vyksta šuniukų socializacija: ar pratinami prie žmonių, garsų, naujų daiktų.

Šuniukams sulaukus 1,5-2 mėnesių jau matyti, ko jie bus verti. Ryškėja temperamentas, „šarmingumas“, kitos savybės.

Tačiau galutinai apsispręsti patartina, kai jiems sukaks 3 mėnesiai – tada aiškiau matyti anatominė sandara (užpakalinių kojų kampai, krūtinė, pečiai, judesiai ir kt.).

Tam tikroms šunų veislėms prieš kergimą turi būti atlikti sveikatos tyrimai, apie juos informaciją teikia  ir šunų mylėtojų klubai. Jei patinui ir kalei reikėjo sveikatos tyrimų, paprašykite veisėjo parodyti veterinarijos gydytojo išduotas pažymas.

Ir net kai viskas tobula, neskubėkite pirkti šuns, jeigu veisėjas nepasidomi, kokiu tikslu perkate šunelį, kokia jūsų šeima, kuo užsiimate, kokio dydžio bute ar name gyvenate. Juk tikras šunų mylėtojas neparduoda šunų bet kam.

Tikram šunų veisėjui rūpi veislės ateitis, todėl jis turėtų pasidomėti, ar dalyvausite šunų parodose, ar veisite šunis. Jam turėtų būti svarbu, kokią šunų auginimo patirtį jūs esate sukaupęs, ar esate judrus, mėgstate sportuoti, būti gamtoje, ar turėsite pakankamai laiko ir lėšų naujajam augintiniui.

Jeigu jokių klausimų iš veisėjo nesulaukėte,  pasidairykite kito šunų veislyno.
(straipsnio reitingas +122)

Skaitykite komentarus 5


reklama