Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Sausumos vėžliukų mylėtojų namučiai

Sausumos vėžliukų mylėtojų namučiai


Varlytes, 2014-04-11 13:32:23

Sausumos vėžliukas

Sveiki,ar čia bus sausumos vėžliukų mylėtojų?Ši tema būtent apie sausumos vėžlius.Na o dabar šiek tien informacijos apie juos :

***Vėžlys - ne žaisliukas, tai – roplys, mėgstantis pastovumą, ramybę, šilumą, kurios gali gauti tik gyvendamas erdviame terariume, kuriame būtų įtaisyta normali kryptinė šildymo lemputė arba, dar geriau, speciali terariumo lempa, skleidžianti UV spindulių kiekį, tinkamą ropliams. Laikydami vėžlį laisvą kambaryje, rizikuojame jo gyvybe ir sveikata, rizikuojame greit jo netekti.

***Daug vėžlių, laikomų atvirose patalpose, nukenčia nuo skersvėjų - peršąla, suserga konjuktyvitu, nuo kurio gali prarasti regėjimą. Daugelis veterinarijos gydytojų yra matę ir šunų sužalotus, apgraužtus vėžlius. Neretas atvejis, kai ant vėžlių (ypač ant jaunų vėžliukų) užlipa ir patys neatsargūs šeimininkai. Tad jei jau imamės laikyti šiuos puikius gyvūnus, laikykime juos civilizuotai.

***Vėžliai daugiausiai vartoja augalinį maistą: daržoves, vaisius, kai kurias žolines kultūras, pavyzdžiui, žliūgę, kiaulpienių lapus ir žiedus, dobiliukus. Daržovės turi būti susmulkintos, sutarkuotos. Nors daugelis laikančiųjų vėžlius giriasi, kad vėžliai godžiai ryja varškę, tačiau jos duoti nerekomenduojama, mat vėžliukas gali užspringti. Daugelis vėžlių įpranta prie specialaus granuliuoto maisto: į tokias granules žinomos firmos deda ir vitaminus, mineralus, biologines medžiagas. Nors galima vitaminų ir užberti ar užpilti ant sutarkuotų daržovių.

***Reikia skirti daug dėmesio ir vėžliuko šarvo priežiūrai, kad jis nesilupinėtų, visad būtų žvilgantis. Vėžlio šarvas, kaip ir mūsų plaukai ar nagai, turi gauti vitaminų ir mineralų. Pagrindinis yra vitaminas D3. Kartą per mėnesį reikia kruopščiai įtrinti tiek apatinę, tiek viršutinę šarvo dalį su D3 vitamino aliejiniame tirpale pamirkytu skudurėliu. Prieš tai būtina nuplauti dulkes nuo šarvo.

***Patinėlį nuo patelės galima lengvai atskirti pagal uodegos ilgį. Patinėliai turi gerokai ilgesnę ir storesnę uodegą nei patelės. Be to patinėlis už patelę būna žymiai mažesnis. Jei stepinių vėžliukų patelės būna iki 20cm. ilgio, tai patinai tik apie 16cm

***Poravimasis. Vėžliukai ima poruotis tuoj pat po žiemos miego. Patinėliai yra labai aktyvūs ir ieško sau patelės. Išsirinkęs patelę, šis įkanda jai į užpakalinę koją, tuo parodydamas, kad ji jam priklauso. Patelė gali perėti sulaukusi 8-10 metų. Ji deda kiaušinius gegužės arba birželio mėnesiais. Dažniausiai padeda 2-6 kiaušinius. Kiaušiniai yra užkasami 2-5cm. gylyje po žeme. Kiaušiniai yra pailgi, maždaug 46mm. ilgio ir 28mm. storio. Kiaušinis sveria apie 19g. Kiaušinių inkubacija trunka 84-102 dienas esant 24 - 32°C bei 70 ir 95% santykinei oro drėgmei. Jaunikliai auga labai lėtai. Trijų metų vėžliukai sveria apie 63g, o penkių-šešių metų vėžliukai sveria nuo77 iki 180 g. Vėžliukai suauga tik sulaukus 20-30 metų.

***Sveikas vėžliukas. Norint sužinoti, ar Jūsų augintinis yra sveikas:
•Patikrinkite šarvą. Jis turi būti tvirtas ir nesužalotas.
•Akys visuomet turi būti atmerktos, blizgančios ir be traiškanų.
•Nosis ir burna privalo būti sausos ir nesulipusios.
•Išeinamoji anga turi būti švari, išmatos kietos, neaštriu kvapu.
•Oda turi būti elastinga.
•Keliant vėžliuką jis turi išsigąsti. Stepiniai vėžliukai yra labai stresui jautrūs gyvūnėliai.
•Perspėkite vaikus, ar svečius, kad jie vėžliuko neimtų į rankas ir nekeltų aukštai nuo žemės. Tai jiems sukelia labai didelę baimę, nes gamtoje vėžliukas pakeliamas tik tada, kada jis tampa grobiu.
•Sveikas vėžliukas nesislėps nuolat savo slėptuvėje, bet ropinės pirmyn ir atgal, kad iššniukštinėtų savo vietovę, nes šie ropliai iš prigimties yra smalsūs.
Prižiūrint vėžliukus teisingai, jie bus stiprūs ir tvirti.

***Labai išsamus augalų, tinkamų sausumos vėžliukų maitinimui, šaltinis su nuotraukomis čia: http://www.thetortoisetable.org.uk/site/pl..._19.asp?mode=az

***Dėl klausimo ar reikia migdyti sausumos vėžlius, ar ne yra daug prieštaringų nuomonių, tačiau tiems, kurie nori ir ruošiasi migdyti vėžliuką, būtina žinoti, jog tai labai atsakingas darbas, reikalaujantis daug išmanymo ir specialių sąlygų.
Citata iš narės Klaipedeles posto:
"Mano vėžliai nemiega žiemos miegu. Migdyčiau, jei ruoščiausi veisti, kitaip - tai labai atsakingas darbas. Nors paprastai jie išmiega ir pabunda, tačiau ne visada pabunda net gamtoje. Turi būti pastovi temperatūra, rūsys pavojingas dėl per didelės drėgmės bei žiurkių (ne visi žinom, ar pas mus jų tikrai nėra). Miegantį vėžliuką reikia sverti, žymėti svorio kritimą diagramoje ir t.t. Mano vėžliukės nemiega (graikinei ir nepriklauso miegot), auga puikiai, stiprios, žvalios. Kai turėsiu sąlygas, gal ir migdysiu stepinukę, bet tik tuo atveju, jei gausiu patiną ir įsigysiu gerą inkubatorių, be to, kai užaugs didelė. Kaip jau sakiau, dėl žiemos miego nesutaria net mokslininkai." Taigi lauksiu sausumos vėžliukų mylėtojų,gal vis dar čia jų yra?Papasakokite apie savo vėžliukus,kokia jų pomėgiai,ka mėgsta valgyti ir t.t.Lauksiu žinučių.

(blog'o reitingas +3)

Skaitykite komentarus 2
Kiti šio vartotojo blogai:

Varlytes, 2015-06-17 20:08:14
Sveiki, kviečiu visus prisijungti prie šnaucerių klubo 'Mūsų mylimi šnauceriai" . Klubą rasite čia https://www.facebook.com/groups/928392680552666/ Klube draugiškai bendrausime, dalinsimės patirtimi apie mūsų nuostabius draugus. Tad visus...
reklama