Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Šuo- kuo jį laikai?

Šuo- kuo jį laikai?


Fedia, 2015-03-16 15:21:33

Dauguma augina mažų veislių šunis ir nusipirkę iš daugintojų (be dokumenčių šunų veisėjai) vadina juos grynaveisliais ir taip toliau.. norėčiau atsižvelgti į pasekmes kurias pasėkė .
ŽAKAS
Gyvūnai nėra „prekė“, kurią galima tiesiog pakeisti kita. Jie jaučia, jie kenčia, jiems skauda lygiai taip pat, kaip ir jums. Ar gyvūnų kančioms yra „kaina“? Ar įmanoma įvertinti, kokia turėtų būti tokio skausmo „kompensacija“?Žako istoriją matėme iš arti, iš labai arti. Tokių istorijų - ne viena ir ne dvi. Likti abejingiems - neįmanoma. Galime pasakyti tik tiek - Žako šeimininkė kovojo, kovojo prieš tuos, su kuriais kovoti Lietuvoje, pasirodo, neįmanoma. Bet tai nereiškia, kad turime tylėti, bijoti. Visi turime teisę kalbėti ir dalintis savo patirtimi. Mums rūpi ir mes neliekam abejingi. Prisegsiu jo istoriją : https://www.youtube.com/watch?v=ot0NLx-72aE&feature=youtu.be
Dabar apžvelkime mūsų šaunios Noldos pasekmėm.
Cituoju ,nes per gaila yra aprašyti..
Papasakosiu jums istorija, kaip as pirkau vokieciu avigani be dokumentu. Zodziu, kaip ir dauguma, norejau suniuko. Kadangi gyvenau emigracijoje, prieglaudinis suniukas ten kainuoja apie 1000lt - skiepytas, cipuotas, kastruotas. Kaina tokia pati, kaip nusipirkti suniuka be dokumentu, bet kazkodel atrode fainiau tureti maza, jauna suneli, nei suaugusi is prieglaudos. Prieglaudoj ir pasirinkimo didelio nebuvo, vos keli sunys. Dokumentuoto, zinoma, neipirkau, o taupyti kelis menesius, nu, nenorejau - ai, tiek daug zmoniu pasiseka su bedokumenciais, galvojau. Pasiseks ir man. Taip i musu namus atkeliavo Kate - grynakrauje vokieciu avigane be dokumentu.
Laikas sunerimti buvo jau tada, kai pardavejas i klausimus apie socializacija guzciojo peciais. I klausimus apie mityba parode maximinio lygio maisa. Mama grazi, didele, tevo nuotrauka irgo grazi, o sunerimt nebuvo kada, nes vienintele likus kalyte pavogus ede mano bata. Pasirasem registracijos dokumentus ir ate. Niekad jo ir nebematem - nebuvo idomu zmogui.
Tad stai mes dziaugemes nauja drauge. Na, smulkmenele, visko lauke bijo - nieko, isaugs. Ant sunu arsiai loja, zaisti nelabai moka. Investuojam i socializacijos klases, kas antra diena pinigelis krenta trenerei, kad jos kiemely suo zaistu su kitais. Na, truputi nemegsta pasiglostymu ir zaisliuku - muset individualiste. Maista ima be didelio susidomejimo. Dresuoti... Idomu, nes maistas - nekeliantis didelio entuziazmo paskatinimas. Mokam vienam dresuotojui, mokam antram, treciam. Nei vienas neranda patikimo budo dresuoti sunkiai skatinama ir ties maziausiu spaudimu atsisakanti suni.
Kazkodel raudonuoja akyte. Vedam pas veterinara. Vieni vaistai. Antri vaistai. Treti. Nepadeda. Stabiliai paliekam apvalias sumas uz konsultacijas, visos darbutojos zino musu vardus. Griztam i lietuva atostogu, diagnoze - chlamidioze, paveldeta is mamos. Vienas vaistu kursas, nepadeda, antras. Griztam uzsienin - akys vis dar raudonos, vetai moscioja rankom, mokam pinigus uz konsultacijas, keiciam klinika i trecia, diagnoze - folikulinis konjuktyvitas, operacija, vaistai pooperaciniam laikotarpiui. Beja, operacija nepirma, nes paveldetas neteisingas sakandis, del ko dantys luzo ir kiti dygo tiesiai i virsutine dantena, tad teko operuot ir juos. Jega, pagaliau po 9 menesiu turim sveika suni. Nebejega - pradejo siaubingai kasytis. Keiciam maistus, geresni - brangesni, nepraeina. Tyrimai - alergija skalbikliui. Kokia situacija su sirdimi, stuburu, sanariais, skrandzio apsisukimo rizika - nezino niekas, nes gimines istorijos tai nera.
Atrodo, pagaliau sveikas suo. Na, bent fiziskai ir matomai - juk neaisku, kas akim nematoma. O psichiskai.. Sunku stebet, kaip suo lauke issigast gulincio lapelio. Kaip sukasi ratais skalydama, nes nemoka sukontroliuoti entuziazmo. Kaip stresuoja del absoliuciai bet kokio piktesnio zodzio, judesio, apynasrio, kito suns. Kaip pasitraulia nuo glostancios rankos, nss jai tai neteikia jokio malonumo. Kaip zaidzia su zaislais isskirtinai tik tada, kai jai tokia nuotaika, reaguoja i maistini paskatinima tik po keliu dienu bado ar kitu drastisku priemoniu. Kaip taip ir neismoko zaisti svekniau su kitais sunim ar patikimai atsisaumti ir kaip stresuoja del kiekvieno pakitimo namuose.
Tiesa, su isvaizda irgi nenusiseke. Svoris - 25kg, ugis - 65cm, kaip draugas pasake - penktas kisielius nuo vokieciu aviganio.
Taip ir gyvenam. Investuota suma - pasakiska. Rezultatas - paprasciausia dvorne, neaiskios sveikatos, neaiskios psichikos. Vietoj gynejo vokieciu aviganio gavos suo, kuri nakti reikia ginti nuo labai baisaus medzio. Tiesa, vel pradejo kasytis ir pleiskanotis - vaziuosim ieskot problemos.

P.s. Ir vat sita dvorne as sugebejau pasiimti kraustydamasi per tris salis. Visur radau galimybes ir salygas, nesutrukde nei alergiski vaikai (o ju buvo), nei kudykiai, nei kiti sunys, nei emigracija. Neatidaviau i prieglauda, nes uzaugo ne tokia, nes kainuoja ar nes isvykstu. Nes pirkdama suni prisiimiau atsakomybe visam jo gyvenimui.

Tad va, gal kas pasimokys is svetimu klaidu ;)

Dabar baisaus išnaudojimo-veisimo "namai"..
Cituoju Fifi šuns istoriją
Naujokė prancūziukė Fifi. Ši mažylė atkeliavo pas mus tiesiai iš daugyklos Šakiuose – iš triušio narvo, kuriame buvo laikoma. Tamsoje, ant tinklinių narvo grindų, be maisto ar vandens. Jai pavyko ištrūkti iš to pragaro tik laimingo atsitiktinumo dėka – pati daugintoja sutiko ją atiduoti. Šiuo metu laukiame teismo sprendimo dėl likusių „kalinių“.
***
Kai gavome šią mažylę, galvojome, kad ji jau akla ir nieko padaryti nebegalėsime. Nepaisant to, tą pačią dieną pradėjome darbą. Ligų ir bėdų sąrašas, atrodo, nesibaigiantis – Fifi kūnelis, sveriantis vos 7,6 kg, yra nuplikęs, šašuotas, pakitusi odos pigmentacija. Diagnozuotos poodinės erkutės, bakterijos, mieliagrybiai. Snukelis ištinęs ir padengtas storu pūlių sluoksniu. Kraupiausiai atrodo akys – aptrauktos rūku, o rainelė apgaubta ryškiai raudonos spalvos žiedu. Nepaisydami augančių išlaidų už tyrimus, vaistus ir gydymo procedūras, tikslingai dedame pastangas, kad pavyktų išgelbėti jos regą.
***
Mums labai skaudu ne tik dėl to. Fizinę būklę galima pagerinti, šunį galima išgydyti, o kas užgydys sielos žaizdas? Fifi bijo, bijo faktiškai visko. Žmogaus, prisilietimo, balso... Ji nesupranta, kas yra glostymas, pakasymas, kas yra žaislai. Ji suluošinta ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.
https://www.youtube.com/watch?v=tRXbezM2G_g Baisu.. tiesiog man nesuprantama.Nepirkime -nedauginkime-mylėkime savo draugus ;)

(blog'o reitingas +6)

Kiti šio vartotojo blogai:

Fedia, 2015-03-08 22:13:54
Sveikučiai :) čia labai niuru ,bet gal yra aktyvių ?:) balsuokite už mus čia http://selfie.facetop.me/lt/profile/100006931712806/ prabalsuok ir jei gali pakomentuok "balsuojam!" :) ačiū visiems :)
Fedia, 2015-01-21 16:50:35
PASKAITYKITE IKI GALO. Sveiki :) kas žino kas nežino manęs ,bet aš esu jaunoji savanorė Smilte .Aš savnoriauju globos namuose VšĮ Būk mano draugas . Esu labai atsidavusi savnoriavimui. O prieglaudoje kiekvieną dieną skuba ,pluša ir stengiasi...
Fedia, 2014-10-07 21:46:14
Visai neseniai, su prieglauda ir savo augintiniais dalyvavome gyvūnų dienoje, Gargžduose. Aš kaip visada stengiausi, bet surinktų pinigų suma, nebuvo triženklė... Bet ne čia esmė, o geroje nuotaikoje ir reklamoje! Aš pardavinėjau raktų...
reklama