Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai kaip elgtis, jei šuo gina savo maistą?

kaip elgtis, jei šuo gina savo maistą?


Nolda, 2013-12-19 07:02:00

Stengiantis šį elgesį pašalinti baudimu, tokiu kaip vertimas šunį atlikti komandas dėl maisto, bado diena, gali tik padidinti tokio tipo agresiją vietoj to, kad tai šalintų. Tiesą pasakius, jei iš mažo amžiaus šuniuko atimsite jo žaislus ar maistą, jam valgant ar žaidžiant, savininkiški šunys gali imti demonstruoti vis stipresnę agresiją jums, ypač, jei neapdovanosite šuns už jo gerą elgesį. Kita vertus, jei jūs atsitrauksite nuo urzgiančio nuo urzgiančio ar grąsinančio šuns, jo elgesys jam buvo sėkmingas, ir kitą kartą jis ėlgsis taip pat ar dar stipriau.

Pirmas žingsnis yra padaryt maitinimą kuo malonesniu, stengtis išventi pykčio ir konflikto. Maisto indas turi būti paimtas nuo žemės ir padėtas šuniui nematomoje vietoje, kai šuo nėra maitinamas. Šuo turi būti maitinamas nustatytu laiku, o ne pats pasirinkti, kada jam ėsti. Kol jūs ruošiate šuniui maistą, jis turi būti kitame kambaryje ar lauke. Tada maistas padedamas saugioje vietoje, kaip kambarys su durimis ar narvas, jei jūs tokį naudojate. Durys pravers, jei namuose yra mažų vaikų. Šuo įvedamas į kambarį su maistu ir durys ar narvo durelės yra uždaromos. Kai šuo baigia ėsti, dažniausiai jis duoda apie tai žinoti - braižo duris ar loja. Šuo išleidžiamas, maisto indas paimamas ir padedamas šuniui nematomoje vietoje. Tokio šuns negalima maitinti kambaryje, kur yra kitų žmonių, nes jis sukelia jiems grėsmę. Kai kuriems šunims toks maitinimas padeda susitvarkyti su pykčio problema ir pašalina konfliktą visiems laikams.

Ar susijusi su maistu agresija gali būti sumažinta?

Kai kuriose situacijose, jei šuo nėra labai agresyvus, jei nedemonstruoja agresijos kai žmogus stovi šalia tuščio maisto indo ar maitinamas iš rankų, galima bandyti sumažinti agresiją. Tuo turėtų užsiimti atsakingas suaugęs žmogus. Šuns dienos porcija yra padalinama į kelias dalis. Šuniui yra liepiama sedėti, kol nedidelė maisto porcija yra įdedama į jo indą. Žmogus pasitraukia 2-3 žingsnius nuo indo, tada leidžia šuniui ėsti. Kai šuo suėda maistą, jam liepiama pasitraukti nuo indo, vėl liepiama sėsti, ir indas paimamas. Tai kartojama, kol sumaitinama visa maisto porcija.

Jei bet kuriuo užsiėmimo metu šuo urgzteli ar kitaip išreiškia agresiją, maitinimo sesija baigta, ir šuniui baigus ėsti, maisto indas paimamas ir padedamas šuniui nematomoje vietoje.

Kitas pasirinkimas gali būti dvejų indų naudojimas. Indai pastatomi gan toli vienas nuo kito, ir liepus šuniui sedėti, į vieną jų įdedama dalis maisto, tuomet einama link kito indo. Kai šuo baigia pirmojo indo porciją, jam vėl liepiama sedėti, į kitą indą įdedama dar dalis porcijos. Padalinus šuns dienos porciją į aštuonias dalis, taip pirmyn ir atgal galima vaikščioti keturis kartus, kartais pasiūlant šuniui skanėstą iš rankos. Bėgant laikui, jei šuo nerodo jokių agresijos ženklų, indai gali būti statomi vis arčiau vienas kito, kol bus galima pereiti prie vieno indo technikos, aprašytos aukščiau. naudojantis tokia technika, rezultate turėtųmėte pasiekti to, kad galite stovėti šalia, kol šuns maisto indas paimamas ir pripildomas, kartais pridedant šuns norimą skanėstą.

Vėlgi, labai mos porcijos turėtų būti duodamos, mokant šunį. Pasodinkite šunį prieš kiekvieną indo papildymą, pakelkite indą, pridėkite maisto ar skanėstą, ir grąžinkite jį šuniui. Vėliau porcijas galite didinti ir bandykite šunį sustabdyti, kol jis ėda (naudojant žodinę komandą ir jei reikia - antkaklį). Kol šuo sėdi, paimkite jo indą, pridėkite daugiau maisto ir kartais - šuns mėgstamą skanėstą, ir atiduokite indą šuniui. Stenkitės nesukelti šuniui neigiamų asociacijų ir baigti kiekvieną maitinimą džiaugsmingai.

Kita technika siūlo maitinti šuniui maistą mažomis dalimis iš rankų. Jei šuo nerodo jokio pykčio, galite taip sumaitinti visą porciją. Vėlesniu maitinimu galite duoti dalį maisto iš rankos, likusį maistą sumesti į indą. Jei šuo nerodo agresijos ženklų, galite maistą dėti į indą, kai šuo stovi šalia jo. Kai kuriems šunims ši technika gali būti nepriimtina ir jie gali agresyviai reaguoti į bet kokį judėjimą šalia maisto indo.

(blog'o reitingas +5)

Skaitykite komentarus 1
Kiti šio vartotojo blogai:

Nolda, 2013-12-19 06:26:09
Kas yra agresija? Agresija yra apibrėžiama kaip grąsinimas atlikti žalingus veiksmus kitam individui ir gali reikšti grąsinimą, urzgimą, maurojimą ir kandimą. Gyvūnai gali bendrauti išreikšdami agresiją. Šunys ir katės gali demonstruoti...
Nolda, 2013-12-19 05:07:57
www.vcahospitals.com Nepaisant fakto, kad neseniai atlikti tyrimai apie hierarchiją paneigė dabar vyraujantį jos modulį apie vilkų gaujos elgseną, senasis modulis vis dar taikomas žmonių ir šunų bendravime. Kad užtikrintų funkcionalų gyvenimą...
Nolda, 2013-12-14 20:46:06
Mes, ne paslaptis, gyvename kaime, kur žmonių saujelė, o šunų dar mažiau. Labai nepalanki situacija socializacijai, kurios mano tarnybinukas 6 mėnesių reikalauja. Tad socializuotis važiuojame į miestą :) Kelios foto iš mūsų susitikimo su...
reklama