Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone klubai
Cvergpinčerių ir Pinčerių
narių: 117    prezidentas: Simute725
Cvergpinčerių ir Pinčerių šunų šeimininkus vienijantis klubas

Cvergpinčeris - apsigimęs karjeristasVartotojas neaktyvus
Cvergpinčeris - apsigimęs karjeristas

Vokiečiai kažkada cvergpinčerį dėl panašumo į stirną praminė stirniškuoju pinčeriu (Rehpinscher). O ir dabar žmonės, jį išvydę, aikteli: „Stirniukas!" Arba sako: „Koks mažiukas dobermanas..." Tačiau su dobermanų gimine jis neturi nieko bendra, nebent tai, kad abu šie šunys išvesti Vokietijoje.

Nykštukinis, mažasis...
Nykštukinių pinčerių kilmė iki galo neaiški. Nykštukiniai, mažieji arba cvergpinčeriai išsiskiria iš kitų šunų savo išvaizda ir būdu. Jie žaibiškai reaguoja į viską, kas dedasi aplinkui: šnaresį už durų, pelės cyptelėjimą, sužmėžavusį žmogaus siluetą. Tai akyliausi ir budriausi sargai! Ne vien sargai, bet ir medžiokliai. Jiems nesunku susiorientuoti, kas savas, o kas - svetimas. Cvergpinčeriui nereikia aiškinti, kaip turi elgtis, nes tai jam įgimta. Šis šuo atsargus su svetimais, jo žvilgsnis įdėmus, netgi priekabiai vertinantis nepažįstamus žmones.
Nepaisant, kad pirmieji pinčeriai paminėti XV amžiuje, solidesnė šių šunų selekcija prasidėjo XIX a. viduryje. Tuomet buvo sudarytas veislės standartas, įsteigtas Pinčerių ir šnaucerių mylėtojų klubas, įvyko pirmoji paroda.
Nuo XX a. pradžios cvergpinčeriai tapo miestiečių numylėtiniais. Jų lopšys - Vokietija (vokiškai - Zwergpinscher). Būtent vokiečių kinologas Ernestas Kniss iš Leipcigo koordinavo cvergpinčerių veisimą. 1900-1920 metais šių šunų atsirado ir JAV. Tai buvo pirmoji vokiečių šunų veislė, kuri taip greit pritapo Valstijose. Be abejo, Antrasis pasaulinis karas sudavė mirtiną smūgį cvergpinčeriams ir kitiems vokiečių išvestiems šunims. Tačiau po karo veislė vėl atkuto Elzase. Nuo 1950 m. cvergpinčerių veisimu rūpinosi kinologas Jean-Marie Lecuty (veislynas „de Reival" ).
Įsismelkia į protą ir jausmus
Dabartiniai cvergpinčeriai - viena mėgstamiausių šunų veislių Europos ir Amerikos kontinentuose. Galbūt tai susiję su laikymo, priežiūros paprastumu, bet greičiau - su išskirtiniu jų charakteriu. Cvergpinčerių veisėjai tik skėsčioja rankomis: „Šie šunys taip įsismelkia į protą ir jausmus, jog norisi turėti ne vieną, o keletą „pinų".
Dabartiniai nykštukiniai pinčeriai kiekvienoje šalyje vis kitokie, todėl didelėse tarptautinėse parodose galima išvysti skirtingų šunų. Amerikiečių cvergpinčeriai kompaktiški, tvirti, idealia viršaus linija ir gražiais užpakalinių kojų „kampais", jų judesiai labai grakštūs. Izraeliečių - tobula dobermanų kopija, bet ypač į akis krinta platūs jų žingsniai. O vokiečių - kresni ir stiprūs. Abejingai nepraeisite ir pro skandinavų augintinius, pasižyminčius santūrumu, geležine savitvarda, be to, įdomiai atrodo jų nekirptos ausys bei uodegos. Iš margo cvergpinčerių būrio visuomet galima išsirinkti mieliausią gyvūną.
Ir grožiui, ir sportui


Išgirdę žodį cvergpinčeris, ką įsivaizduojate? Jeigu kažkas imtų aiškinti apie drebantį, apgailėtiną sutvėrimą laibomis kojelėmis, išsprogusiomis nuo isterijos akimis,- tai nevykusi pasakėlė. Cvergpinčeris yra mažas narsus šuo ir nepaisant nedidelio ūgio (25-30 cm ties ketera, svoris - 4-6 kg), ne beginklis. Stiprūs žandikauliai, lankstus kūnas, greita reakcija,- ar ne solidūs ginklai? Jeigu kas turėtų negerų ketinimų, cvergpinčeris apgins šeimininką greičiau, nei piktavalis ką nors iškrės. Žaibiškai tiksliai šis mažylis numato visus ėjimus. Cvergpinčeriams nebūdingi kvaili poelgiai. Jų „variklis" - jėga, narsa, psichinė sveikata ir ištvermė. Tai kompaktiški asmens sargybiniai, su kuriais nebaisu vaikštinėti tamsiuoju paros metu, jie gali užtverti kelią ir ilgapirščiams. Sako, kad Holivudo žvaigždės Miky Rurko cvergpinčerį draugai praminė kiečiausiu Los Andželo šunimi.
Taigi cvergpinčeris - ryški individualybė, akimirksniu išblaškanti nuobodulį. Galbūt kartais ir perdaug patriukšmauja, bet jis toks azartiškas, nuolat ant kojų.... Atrodo, gerte geria įspūdžius.
Darganotą dieną gal ir nenori eiti į lauką, bet pamatęs pasirengusį šeimininką, drąsiai šoka į kiemą lietui lyjant, vėjui pučiant. Jis ne iš tų, kurie lenda liūtui į nasrus, bet prireikus, gali įveikti už save daug didesnį priešą. Šis šuo gali pasigirti stipriais žandikauliais, tvirtu kūnu, veržlumu, azartu. Jeigu retsykiais tenka atsitraukti, išlieka orus. Cvergpinčeriai apdovanoti tvirta sveikata, stabilia nervų sistema, puikiu apetitu. Su jais yra ką veikti ir šunų grožio konkursuose, ir vikrumo varžybose (Agility lyderiai). Įspūdingi judesiai, išdidi laikysena, glotnus žvilgantis kailis, juodos išraiškingos akys - visa tai išvedė cvergpinčerį į šunų parado priekį.
Cvergpinčerius gražiai apibūdina posakis: energija plius protas... Šie šunys - ne lėtapėdžiai, jie pagavūs, užsiveda akimirksniu, tačiau ne beprasmiškai erzelioja, o greit nusprendžia, ką daryti. Vienintelis jų trūkumas - valdinga prigimtis. Net jeigu laikysite didesnių už jį gyvūnų, visiems vadovaus nykštukinis pinčeris. Nežinia, kaip jam tai pavyksta. Santykius aiškinasi aristokratiškai, be isterijos ir alaso. Apskritai, išauklėtas pinčeris retai loja.
Standartas pabrėžia, kad cvergpinčeris yra gyvas, energingas, savimi pasitikintis ir susivaldantis šuo. Pirmą kartą auginantiems tokį šunį verta priminti, kad tai nedekoratyvus šuo. Lepinant, perdėtai mylint, gali tapti mažu tironu. Jis tvirtas, ne gležnas padarėlis.


Šunų, bet ne namų karalius
Pirma, šis šuo ne kiekvienam! Nors yra miniatiūrinių šunų karalius, bet nuo mažumės privalo įsidėmėti, kad ne jis - namų dievaitis. Šeimininkas turi kantriai, palengva auklėti, nukreipti jo energiją tinkama vaga. Tvirta, bet mylinčia ranka įdiegti discipliną - cvergpinčeris uoliai tarnaus, nes jis apsigimęs karjeristas gerąja šio žodžio prasme. Mokoma nuosekliai, švelniai. Grubus elgesys, kaip ir požiūris „Jis toks trapus, negi bausi?", kenkia. Vos cvergpinčeris pajunta, kad gali apmauti arba sugraudinti šeimininką, pasinaudoja šia korta..
Antra, cvergpinčeris yra tikrų tikriausias klounas, todėl jam didžiausias malonumas - aplinkinių juokas. Nenustebkite, kai jis mėgins visus prajuokinti, o stokojantiems jumoro jausmo geriau nelaikyti šios veislės šuns. Cvergpinčeriai šoklūs, vikrūs, lengvai įveikia dresūros aikštelės įrenginius. Užšokti ant penkiskart jo ūgį viršijančio buomo - niekai. Namuose lengvai strykteli ant stalo, palangės, todėl, jeigu šuo nedresuotas, nukelkite dūžtančius daiktus. Vis dėlto paslėpkite papūgėles ar graužikus, nes azartiškas medžioklis gali suorganizuoti „safari".
Isterija, baikštumas, erzeliojimas,- visa tai ne apie cvergpinčerius. Ne baikštūs, trapūs aristokratai, o kieti „vyrukai", pasirengę lydėti šeimininką visur ir visada.
Maži vaikai gali juos įskaudinti , tačiau vyresniems cvergpinčeriai tampa geriausiais žaidimų ir pasivaikščiojimų draugais. Be to, cvergpinčerius lengva prižiūrėti, nes beveik nesišeria, vengia purvynų. O ir maudyti tankiai neprireikia, pakanka ištrinti kailį drėgnu skudurėliu. Jie stiprios sveikatos, neprašo šiltnamio sąlygų. Sportiški, žaismingi, linkę džiaugtis ir džiuginti visus...
Nykštukas šalia žmogaus
Šį nykštuką reikia suprasti ir pajausti, juk su jumis nori bendrauti kompanionas, šeimos narys, jautrus ir dėmesingas „pašnekovas". Jame dera savarankiškumas ir prieraišumas. Atrodo, šmirinėja savais reikalais, žaidžia su šunimis, tačiau šūktelk, prisistatys ir ištikimai seks iš paskos. Pareiga jam svarbiau už viską.

Cvergpinčeris visada greta. Sekioja dirbant, susirango prie kojų ilsintis. Neįkyrus, kantriai lūkuriuoja, kol atkreipsi dėmesį. Lydi šeimininką iškylose, bilda su juo traukiniu arba autobusu, skuodžia paskui dviratį. Tad bendraukite su savo mažuoju nykštuku, naudokitės kiekviena proga ko nors pamokyti, juk šis padaras - tikras atradimas.
Maži cvergpinčeriukai tikri vijurkai, „nachališki tipeliai", tad būtina juos auklėti ir tvirtai vadovauti. Ir net jeigu įsigysite lėtesnio būdo šuniuką, gali būti, kad šis pamėgins galynėtis su jumis dėl lyderio pozicijų.
Cvergpinčerio dėka patirsite daug nuostabių dalykų: gėrėsitės gamta, daug judėsite, o kiekvienas, net niūriausias praeivis, pražys šypsena, išvydęs jūsų „piną". Pažvelgę savo cvergpinčeriui į akis, perskaitysite ištikimybės ir meilės priesaiką. Mažasis šunų karalius dovanoja ją iš visos širdies. Nykštuko dėka pajusite, kad esate mylimiausias ir šauniausias žmogus pasaulyje. Ar tai ne palaima?..
Oksana Bystriakova, cvergpinčerių veislyno „Joker show" (Maskva) savininkė

Šaltinis: Žurnalas "Didysis Šuo" www.dsuo.lt
2011-10-12 14:19:55
astutia
Žinučių: 81
Jau veisėja didelia dali šios informacijos papasakojo apie pinčerius Bet tiksli informacija ir tik primena jog būtina aukleti. Ne kaip įprasta: "kad didelius butina aukleti,o kam ta maža juk jis ne pavojingas.."
2011-10-12 21:09:36
Simute725
Moderatorius
Žinučių: 8914
Daugumoj viskas atitinka pas mus.
2011-10-12 20:28:24, pakeista: 2011-10-12 20:28:38
Mingaile
Žinučių: 2693
pavargau skaityt bet idomu, iki siol nei kiek nesizavejau sia veisl bet kaip matau klydau
2011-10-12 19:54:52
Deimante2000
Žinučių: 8691
Naudinga informacija Tikra tiesa.
2011-10-12 19:50:30
reklama