Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone klubai
Dobermanų
narių: 124    prezidentas: nokiaa35
Galingų ir elegantiškų dobermanų veislės šunų gerbėjų klubas

Dobermanų standartasVartotojas neaktyvus
Šiuolaikinis dobermanas - didesnis nei vidutinio ūgio, stiprus, raumeningas, galingas ir elegantiškas šuo. Jo kūnas taisyklingas, galingas, krūtinė - gili ir pakankamai plati. Tobuli galunių kampai jam leidžia laisvai ir lengvai judėti, laikysena išdidi, temperamentas - vidutinis. Nors dobermanas ir geraširdiškas žmonių atžvilgiu, bet visuomet pasirengęs apginti savo šeiminiką. Todėl kad mažai šeriasi (plaukai trumpi), jis labai tinka laikyti patalpoje. Neturi kvapo, nesiseilioja. Patino aukštis ties ketera 68-72 cm, kalės 63-68 cm. Patino svoris 40-45 kg, kalės 30-35 kg.

Galva: kaukolinė dalis stipri, proporcinga šuns kūnui. Žiurint iš viršaus, atitinka buko pleišto forma. Kaukolės ir snukio linijos lygiagrečios. Kaktos vagelė šiek tiek matoma. Pakaušio gumburas neturi kristi i akis. Šoniniai galvos paviršiai plokšti. Galvos raumenys ryškūs. Perėjimas nuo kaktos i snukį nedidelis, tačiau ryškus. Nosies galiukas platus, su didelemis šnervėmis, neišsikiša. Juodų šunų – juodos, rudų – rudos spalvos.

Snukis - ilgas ir platus. Stiprus apatinis žandikaulis, lūpos stipriai prigludusios, gerai pigmentuotos. Ausys stačios, kupiruotos proporcingai galvos ilgiui ir plociui (gali buti ir nekirptos ausys).

Akys - vidutinio didumo, ovalinės, tamsios spalvos.

Dantys - stiprūs, visas komplektas (mažiausiai 42 dantys). Sakandis žirkliškas.

Kaklas - gero ilgio, proporcingas galvai ir korpusui.

Kūnas: nugara stipri, tiesi, trumpa. Kryžius ilgas, platus, raumeningas. Krūtinės lasta plati, raumeninga, su

gerai išvystyta priekine dalimi (Forbrustu). Krutinės aukštis siekia pusę šuns aukšcio ties ketera.

Uodega - trumpai kirpta (daugiausia du slanksteliai), pakelta.

Priekinės galunės: tiesios, vertikalios, stiprios, letenos sugniaužtos. Užpakalinės galunės, žiūrint iš užpakalio, tiesios, lygiagrečios; blauzda vidutinio ilgio.

Judesiai elegantiški, elastingi, energingi, geros amplitudės.

Kailis trumpas, tankus, stangrus. Povilnės nėra.

Spalva - juoda arba ruda su tamsiais, rūdžių spalvos irudžiais.

Diskvalifikuojančios ydos: trūksta dantų; geltonos arba skirtingų spalvų akys; perkanda, nesankanda; nors vienos sėklidės nebrandumas; baltos dėmės; ilgi, banguoti, per reti plaukai; per didelės demės; bailumas, piktumas, per didelis nepatiklumas, nervingumas; ūgis 2 cm didesnis ar mažesnis negu standartas; melsva ir “izabela” spalvos.

(Info iš dobermann.lt) Tikiuosi nesupyksit, kad iš jūsų svetainės paėmiau info?..
2009-08-20 15:16:49
Vartotojas neaktyvus
Tokio dalyko nėra, reikia žiūrėt į viską. Jei jum svarbiausia charakteris tai kad nebūtų bailus ar agresyvus.

nokiaa35 :
>Į ką labiausiai atsižvelgt perkant Doberį?Kokias savybes?
2011-07-20 16:48:00
nokiaa35
Žinučių: 10076
Į ką labiausiai atsižvelgt perkant Doberį?Kokias savybes?
2011-07-20 16:23:25
Vartotojas neaktyvus
Jeigu šuo gimė su tokiu plėmu gimė - taip.

bimosiUkaS :
>O laikoma trūkumu , jei ant nugaros yra labai mažas baltas plėmas?
2011-07-20 16:12:29
bimosiUkaS
Žinučių: 6847
O laikoma trūkumu , jei ant nugaros yra labai mažas baltas plėmas?
2011-07-20 15:03:30
Vartotojas neaktyvus
Tai čia yra visa info, kitur viskas tas pats
2009-08-27 21:13:22, pakeista: 2011-06-11 15:23:22
kamiluzytea
Žinučių: 1487

Įmesk ko nors naujo ir iš kitų puslapių, jei gali.
2009-08-27 14:35:22
kamiluzytea
Žinučių: 1487
Automatiškai, tu sakai tiesą!
Bet....
Dėkoju ir Prezidentui ir Tau.
2009-08-27 11:15:10
Vartotojas neaktyvus
Čia daugiau reikėtų dėkoti už išsamų aprašymą ne man, o klubo prezidentui, juk staraipsnis iš jo svetainės, aš tik nukopinau..
2009-08-25 21:28:33, pakeista: 2011-06-11 15:22:55
kamiluzytea
Žinučių: 1487
2009-08-24 00:01:09
Vartotojas neaktyvus
Daugiau info:
Daugelis tikriausiai esate girdėję apie dobermanus. Daug ką žavi šie puikios išvaizdos ir puikių darbinių savybių šunys. Šiame straipsnyje pasistengsiu truputį papasakoti apie juos. Galbūt tai padės kam nors išsirinkti sau ištikimą draugą ir pagalbininką.

Veislės kilmė

Šios veislės atsiradimo istorija žinoma pakankamai gerai (palyginus su kitomis šunų veislėmis). Jos pradininku laikomas Karlas Friedrichas Ludwigas Dobermannas. Jis gimė 1823 metų vasario 2 dieną; dirbo šungaudžiu, o taip pat buvo atsakingas už mokesčių surinkimą vienoje Vokietijos žemių - Tiuringijoje. K.F.L.Dobermannui taip pat teko dirbti naktiniu sargu. Šiam darbui K.F.L.Dobermannas atsirinkdavo tinkamus pagalbininkus iš sugautų valkataujančių šunų.

1880 metais K.F.L.Dobermannas išsikėlė gyventi į nuosavą namą ir ėmė veisti bei dresuoti šunis. Jį domino šunys, turintys apsaugos instinktą ir galintys dirbti tiek sargais, tiek asmens sargybiniais. Tikslių duomenų nėra, bet manoma, kad dobermanai turi rotveilerių, kurtų, vokiečių pinčerių ir keliolikos kitų veislių kraujo. K.F.L.Dobermannas orientavosi ne į šuns išvaizdą, bet į darbines savybes. Todėl ir šiandien dobermanai garsėja savo intelektu, uosle bei ištverme.

Mirus K.F.L.Dobermannui (1894 m. birželio 9 d.), jo darbą tęsė kiti. Pradėta rūpintis veislės eksterjeru, temperamento švelninimu. Seniau vokiečiai sakydavo: “Jei gali paliesti mano dobermaną, gali jį turėti”.

Po K.F.L.Dobermanno mirties veislė pradėta vadinti jo vardu. Dobermanų pinčerių veislės knyga Vokietijoje pradėta vesti 1906 metais. Vėliau ši veislė paplito po visą pasaulį.

Charakteris ir savybės

Pagal standartą dobermanas turi būti energingas, budrus, ryžtingas, bebaimis, ištikimas ir paklusnus. Išties tai judrus, protingas ir labai ištikimas šuo. Jis gali būti namų ar asmens sargu ir, žinoma, ištikimiausiu jūsų draugu.

Tai galingas ir protingas šuo. Todėl turėtų būti tinkamai auklėjamas nuo mažens. Tik išdresavę šunį galėsite tinkamai įvertinti visas jo galimybes. Tai vieno šeimininko ar šeimos šuo, į svetimus žmones dobermanai reaguoja įtariai. Dobermanas neturėtų augti būdoje arba aptvare. Tai per daug protingas šuo, kuris negali būti paliktas saviauklai. Tik pastoviai bendraudamas su savo “gauja” šuniukas išaugs sveikas.

Dobermanai linkę dominuoti kitų šunų atžvilgiu, nemėgsta kito patino savo teritorijoje (nebent augtų kartu nuo vaikystės).

Šis šuo neatsparus šalčiui, kadangi neturi poplaukio ir riebalinio sluoksnio. Normaliam jo augimui reikalinga aktyvi fizinė veikla. Tai iš šeimininko reikalauja daug dėmesio ir laiko. Tokį šunį problematiška laikyti daugiabučio namo bute.

Dirbantis šuo

Dobermanai - darbinių šunų veislė. Puiki uoslė, protas ir ištvermė jiems leidžia dirbti daugelyje sričių. Jie naudojami policijoje, armijoje, gelbėjimo tarnybose.

Dobermanams teko kariauti ir II Pasauliniame kare. Jie buvo oficialūs Amerikos jūrų pėstininkų koviniai šunys, buvo vadinami “devildogs”. 90% procentų armijos šunų buvo dobermanų pinčerių veislės. Buvo dresuojami kaip pasiuntiniai (perduoti žinutes, amuniciją), skautai (perspėti apie artėjantį priešą). Dobermanai ieškodavo minų, tyrinėdavo olas, saugodavo karių stovyklas.

Apibendrinant galima sakyti, kad šis šuo - ne kiekvienam. Neužmirškim, jog tai darbinių šunų veislė. Dobermanai ganėtinai agresyvūs, auklėjant tokį šunį reikia tvirto charakterio. Dobermanai reikalauja daug dėmesio ir atitinkamų žinių.

Prieš įsigyjant šį šunį rekomenduočiau perskaityti kiek įmanoma daugiau literatūros apie šią veislę. Nuspręskite, ar reikalingas jums šis šuo.

Pastebėjau porą klaidelių ir jas ištryniau, jei rasite daugiau nesąmoniu parašykit - ištrinsiu
2009-08-21 22:42:32, pakeista: 2011-06-11 15:21:45
reklama