Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone klubai
Seterių
narių: 185    prezidentas: Cassiopea
Anglų, airių, škotų ir airių raudadėmių seterių mylėtojų klubas

Dantukų priežiūra



Lalaila
Žinučių: 460
Ligos, kaip jų išvengti ir pan. Galbūt jau pabodusi tema, bet ypatingai aktuali vyresnio amžiaus šunims.
2009-06-12 21:29:23
Cassiopea
Žinučių: 1691
Visokie dirbtiniai kaulai, trachėjos, kartais ir natūralų kaulą gauna. Bet šiaip geras sausiakas neturėtų sudaryti apnašų ant dantų. Nu bet jei yra, tai gali nupėdinti pas vetą. ultragarsu nuvalo. Parekomenduos kaip prižiūrėti dantis, su kuo valyti

Lalaila rašė:
>gerai, tumet paklausiu: kokiu skaniuku ar pan. duodate, kad nepradetu kauptis apnasos? o gal
>neduodate, nes su maistu jos puikiai nusivalo?
2009-06-23 11:54:42
Lalaila
Žinučių: 460
gerai, tuomet paklausiu: kokių skaniukų ar pan. duodate, kad nepradėtų kauptis apnašos? o gal neduodate, nes su maistu jos puikiai nusivalo?
2009-06-23 00:26:25, pakeista: 2010-06-07 12:20:23
Cassiopea
Žinučių: 1691
O kam?.... Pas mus ir taip balti dantys. O tas vienas šuniukas buvo visai kitos veislės.... Nesigilinam daugiau

Lalaila rašė:
>o dabar ar valai?
>Cassiopea rašė:
>>Vienam savo šuniukui tai su spec. pasta ir šepetėliu valydavau dantis.
2009-06-20 20:21:02
Lalaila
Žinučių: 460
o dabar ar valai?

Cassiopea rašė:
>Vienam
>savo šuniukui tai su spec. pasta ir šepetėliu valydavau dantis.
2009-06-20 19:05:03
Cassiopea
Žinučių: 1691
Neteko girdėti apie tai. Aplamai, mes pas vetus nevaikštom dantų valytis Vienam savo šuniukui tai su spec. pasta ir šepetėliu valydavau dantis.

Lalaila rašė:
>cituoju: "Užsienyje jau praktikuojamas akmenų valymas ultragarsu, kuris negadina dantų
>paviršiaus." o lietuvoje praktikuojamas?
2009-06-19 10:26:28
Lalaila
Žinučių: 460
cituoju: "Užsienyje jau praktikuojamas akmenų valymas ultragarsu, kuris negadina dantų paviršiaus." o lietuvoje praktikuojamas?
2009-06-18 23:02:42
Cassiopea
Žinučių: 1691
Dantų priežiūros patarimai


Jums reikės:

* šunims skirtos dantų pastos. Nenaudokite žmonių poreikiams pritaikytos dantų pastos. Ji gali sukelti virškinimo sutrikimą;
* nusiplauti rankas ir nusikirpti nagus. Svarbu užtikrinti, kad šuns dantų valymas būtų saugus jums patiems;
* daug vandens ir rankšluosčių;
* specialaus dantų šepetėlio minkštais, nebraižančiais šereliais. Nenaudokite dantų šepetėlių kietais šereliais, nes jie gali pažeisti jūsų šuns dantenas;
* dantų šepetėlio antpirščio. Juo valykite sunkiai prieinamas vietas;
* ramios vietos, kurioje nebūtų arba būtų kuo mažiau trikdančių veiksnių, galinčių nukreipti jūsų šuns dėmesį.

Ir, žinoma, daug kantrybės pradedant šią užduotį!
Jums reikės labai pamažu pratinti šunį valyti dantis ir įsitikinti, kad šis procesas yra malonus jūsų šuniui. Pradedant valyti dantis svarbu pagirti šunį ir kaskart apdovanoti už paklusnumą.
Kiekvienas iš toliau pateiktų dantų valymo etapų turėtų trukti ne ilgiau kaip 2-3 minutes. Jį reikia kartoti 5 dienas ir tik tada pereiti prie kito etapo. Jeigu jaučiate, kad jūsų šuo yra nepatenkintas tam tikra veikla, grįžkite prie ankstesnio etapo, kol jis jausis visiškai ramus.
Šunų yra įvairių, todėl kiekvienam iš jų reikia skirtingo laiko priprasti
prie konkretaus dresavimo veiksmo. Svarbiausia, neturėtumėte
skubėti – įsitikinkite, kad jūsų šuo yra patenkintas šia veikla.

1-as žingsnis
Leiskite šuniui paragauti dantų pastos.
Nusiplaukite rankas ir išspauskite šiek tiek dantų pastos sau ant smiliaus. Leiskite šuniui nulaižyti ją nuo jūsų piršto. Kartokite šį veiksmą kelias minutes, apdovanodami šunį už dantų pastos laižymą. Jūsų šuo pamėgs jos skonį ir greitai jis ims laukti šio kasdienio ritualo.

2-as žingsnis
Pripratinkite savo šunį prisileisti jus prie burnos atlikti tam tikrus veiksmus.
Užsitepkite šiek tiek pastos ant savo smiliaus ir švelniai braukite juo per savo šuns dantis ir dantenas. Lieskite tik tol, kol tai nesukelia jokių nemalonių pojūčių. Išsispauskite dar pastos sau ant piršto ir kartokite šį veiksmą 6–8 kartus. Nepamirškite pagirti ir apdovanoti savo šuns už paklusnumą. Kita ranka glostykite jam nosį. Prilaikykite šuns nasrus, kol jūsų pirštas yra jo burnoje. Kartokite šį veiksmą, kol šuo visiškai pripras prie šio valymo etapo.

3-ias žingsnis
Dantų valymas antpirščio formos dantų šepetėliu.
Jei esate įsitikinę, kad jūsų šuo yra patenkintas ir mėgaujasi jau minėtais veiksmais, laikas valyti mažuoju dantų šepetėliu antpirščiu. Šis mažas dantų šepetėlis dedamas ant smiliaus. Dabar jūsų šuo turi priprasti prie šerelių. Sušlapinkite šepetėlį ir užtepkite dantų pastos. Leiskite šuniui nulaižyti ją nuo dantų šepetėlio. Šuniui tai bus naujas pojūtis, todėl kartodami tai leiskite jam priprasti pamažu. Jei šuniui tai malonu, išspauskite dar dantų pastos ir braukite šepetėliu per savo šuns dantis ir dantenas. Prilaikykite šuns nasrus pakeltus. Visada baikite dresavimą pagyrimu.

4-as žingsnis
Šuo pratinasi prie reguliaraus dantų valymo.
Šiame etape jūsų šuo jau turi būti pripratęs ir jausti malonumą, kai jo nasrai laikomi pakelti, o dantų šepetėlis iš visų pusių liečia jo dantis ir dantenas. Šis etapas yra vienas svarbiausių ir turi būti vykdomas ypač rūpestingai, lėtai ir laipsniškai. Sudrėkinkite šepetėlį, išspauskite dantų pastos ir leiskite šuniui ją nulaižyti. Tuomet išspauskite dar šiek tiek dantų pastos ir pradėkite pastoviai braukyti šuns dantis, skirtus sugriebti, lengvai judėdami iš viršaus į apačią ir vėl atgal į viršų. Baikite valyti antpirščio formos dantų šepetėliu. Kol kas nesijaudinkite dėl kitų dantų.


5-as žingsnis
Galinių dantų valymas
Jūsų šuo turi būti pripratęs prie dantų valymo ir juo patenkintas. Paruoškite dantų šepetėlį ir pradėkite valyti šuns dantis taip pat, kaip anksčiau, iš viršaus į apačią ir atgal į viršų. Lėtai tęskite siekdami vis toliau burnoje esančių šuns dantų. Siekite tol, kol šuo jaučiasi maloniai. Neužmirškite, kad šuo turi mėgautis šia veikla. Pradėkite valyti nuo viršutinių dantų ir tik paskui pereikite prie apatinės dantų eilės – ją valyti daug sudėtingiau.

6-as žingsnis
Priekinių dantų valymas
Jei esate įsitikinę, kad jūsų šuniui patinka kitų dantų valymas, galite pradėti valyti ir priekinius dantis. Pradėkite valyti šuns dantis kaip įprasta, tuomet pereikite prie galinių dantų. Valant priekinius dantis svarbu, kaip pakeliate šuns nasrus. Didžiuoju laisvos rankos pirštu kilstelėkite šuns nosį. Neuždenkite šnervių. Laisvos rankos smilių uždėkite po nosimi, o nykštį įremkite į nasrų apačią. Taip priekiniai dantys bus patogiai pasiekiami. Švelniai valykite dantis šepetėliu vienodais judesiais iš viršaus į apačią ir atgal į viršų.

Pakartojus paskutiniame žingsnyje aprašytą veiklą keletą kartų, ateina laikas, kai galite kasdien valyti savo šuns dantis laisvai ir užtikrintai. Nepamirškite, kad šis procesas turi būti malonus jūsų šuniui!
2009-06-13 15:06:01
Cassiopea
Žinučių: 1691
Dantų akmenys yra sutirštėjusios bakterinės dantų apnašos. Bakterinės dantų apnašos – tai nematomas sluoksnis, susiformuojantis per kelias valandas po valgio. Dar po 24 valandų bakterinis sluoksnis pradeda tirštėti – susiformuoja akmenys. Susiformavę dantų akmenys nuo dantų šaknų pradeda stumti dantenas. Atsiskyrusios dantenos palieka prie dantų ertmę, todėl infekcijos lengviau patenka į vidų. Tai sukelia dantenų uždegimą. Po tam tikro laiko į kraują patekusi bakterinė infekcija gali sukelti grėsmę ir kitiems organams, ypač kepenims ir inkstams.
Moksliškai ištirta, kad parodontozė (arba stiprinančio jungiamojo dantų audinio uždegimas), dėl kurios krenta dantys, dažniau pasitaiko mažų veislių šunims. Rūpesčiai dėl dantų taip pat priklauso nuo šuns amžiaus.

Kasdien kilstelėdami šuns nasrus ir apžiūrėdami iš abiejų pusių, galite pastebėti kai kuriuos simptomus:
blogas kvapas iš nasrų
dantenų paraudimas ar patinimas;
iškritę ar nulūžę dantys;
skausmas arba akivaizdus dantų apžiūros nemėgimas;
kraujas jūsų šuns burnoje.
2009-06-13 15:05:35
Cassiopea
Žinučių: 1691
Blogas kvapas, sklindantis iš šuns nasrų, gali reikšti, kad augintinis serga virškinamojo trakto, inkstų ligomis, bet greičiausiai jam genda dantys, ant jų kaupiasi apnašos, vystosi dantenų uždegimas.
Medikai teigia, kad 80 procentų vyresnių kaip 3 metai šunų jau kenčia nuo dantų ligų: ėduonies, kai palengva irsta dantų kietieji audiniai, gingivito (dantenų uždegimo), o ypač dažnai nuo dantų apnašų (akmenų).
Parodontinės ligos nėra tokios nekaltos kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Bakterijos, sukeliančios dantenų uždegimą, gali patekti į šuns kraują ir sukelti vidaus organų ligas (tuo atveju gydoma antibiotikais). Nemažos įtakos dantų ligoms turi paveldimumas ir veislės ypatumai. Trumpanosių ir dekoratyvinių šunų dantys tankesni, todėl greičiau formuojasi akmenys, o barzdotiems šunims, kvėpuojantiems prasižiojus, greičiau džiūsta burna ir taip pat greičiau atsiranda apnašos ant dantų.
Genetikos ar anatomijos nepakeisite, tačiau padėti savo augintiniui galite. Dar visai neseniai buvo manoma, kad kieti kaulai ar sausgyslės natūraliai valo šuns dantis, ir be abejo, šiek tiek mažina apnašas. Pagrindinė priežastis, kodėl šunys serga dantų ligomis - priežiūros stoka.
Nors kartą per savaitę minkštu šepetėliu ir specialia veterinarine pasta (tiks ir vaikų dantų milteliai), valykite šuns dantis. Prie šios procedūros pratinkite mažus šunelius, nes suaugusio neprisikalbinsite. Paglostykite snukį, pakelkite lūpas ir pirštais lengvai perbraukite per dantis. Valykite taip pat kaip valote savo dantis. Didžiausią dėmesį kreipkite į iltinius ir krūminius dantis. Vidinėje dantų pusėje apnašų mažiau, tačiau, jei šuo leis, brūkštelėkite ir ten. Neįbauginkite, prievarta nekankinkite šuns. Po kiekvieno valymo - gardumynas ir pagyrimas. Parduotuvėse galima įsigyti specialių skanėstų (pavyzdžiui, “Bonzo”), valančių dantenas. Profesionalus šunų pašaras taip pat turi priedų, stiprinančių dantis ir dantenas.
Kokybiškas maistas, mineraliniai priedai, vitaminai ypač būtini keičiantis šuniuko dantims, augant jo kaulams. Gerai, jei šuo noriai ėda vaisius ir daržoves, jie irgi mažina apnašas.
Nebrūžinkite dantų aštriu ir šiurkščiu įrankiu - pažeisite emalį, atsiradusiose vagutėse kaupsis dar daugiau apnašų, greičiau ges. Geriau iš viso jų nelieskite, negu griebkitės tokių grubių metodų.
Užsienyje jau praktikuojamas akmenų valymas ultragarsu, kuris negadina dantų paviršiaus. Kuriami nauji šepetėlių modeliai, dantų valymui naudojama lengva narkozė.


(Pagal užsienio spaudą)
2009-06-13 15:04:19
Lalaila
Žinučių: 460
kadangi mano šuo ne iš jaunųjų, tai jau ir dantukai jo pamažu tampa nebe tokie švarūs ir balti. yra įvairūs kramtukai, pastos, šepetukai. o kaip ten yra su apnašų šalinimo operacijomis?
2009-06-12 21:31:49, pakeista: 2010-06-07 12:19:10
reklama