Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone klubai
Šnaucerių klubas
narių: 56    prezidentas: Finka
Cvergšnaucerių, Mitelšnaucerių ir Ryzenšnaucerių šeimininkų ir mylėtojų klubas

Veisimo nuostatai Šnauceriamsmarceborzoi
Žinučių: 429
Norint veisti šunis, būtina žinoti reikalavimus. Čia patalpinsiu šiokią tokią informaciją ( šaltinis www.kinologija.lt )

Cvergšnauceriai -
Kales galima veisti nuo 18mėn.
Patinus nuo 9mėn.
Displazijos tyrimas nereikalingas.
Vieną kartą gyvenime atliekamas akių PRA tyrimas.

Mitelšnauceriai -
Kales galima veisti nuo 18mėn.
Patinus nuo 12mėn.
Displazijos tyrimas atliekamas ne jaunesniam kaip 12mėn. amžiaus šuniui.
Akių tyrimas nereikalingas.

Ryzenšnauceriai -
Kales galima veisti nuo 18mėn.
Patinus nuo 12mėn.
Displazijos tyrimas atliekamas ne jaunesniam kaip 12mėn. amžiaus šuniui.
Akių tyrimas nereikalingas, tačiau rekomenduojamas.
2009-10-31 17:33:52
Viltux
Ekspertas
Žinučių: 7469
Šita tema jau šimtą kartų diskutuota ir čia galima kalbėt be galo be krašto. Realiai net jeigu šuo su dokumentais tai nereiškia, kad jis turi būti veisiamas. Yra veislės standartai. Veisimas turi būti selekcinis, renkant geriausius veislės atstovus, gerai ištirinėjus giminės medį, panašių tipų (besimaišant tipas gali gimti nekokie šuniukai) ir siekiant gerinti veislę. Tai ne šiaip, kad užsimaniau šuniukų sukergiau su belenkokiu dokumentiniu patinu ir laukiu pasaulio čempionų gimstant.Turite įvertinti savo kalės pliusus ir minusus ir rinkti patiną, kuris ją papildytų, o ne, kad turėtų tuos pačius minusus. Parodas realiai gali praeit visi, bent jau tuos 2xl.gerai gaut (minimalus įvertinimai kalei veisimui). Be to, kiekvienas veisėjas turi žinoti ko tikisi iš vados. Nebūtinai jei 2 šunys gražus, jie tinka vienas kitam ir tuo labiau nereiškia, kad duos gražius šuniukus. Patino parinkimas nėra kelių dienų klausimas. Tai kelių mėnesių ar net daugiau reikalas. Vienas iš mano mėgstamiausių straipsnių, tai apie patino pasirinkimą http://chicchoix.com/blog/?p=4522 Reikia žiūrėti tolimas kartas, senelius, prosenelius, ar jie jums tinka, ar patinka, kaip ten pas juos genetika, kokius šuniukus duoda. Vada neapsiriboja vien tėvais, reikia žiūrėti kokius šunis davė tolimos kartos. Dažnai patinai turintys įspūdingas mamas duoda geresnius šuniukus. Į šitą sakinį reikia kreipti labai daug dėmesio „ Bitch line is so important. I always try to search for top producing females in my breeds. Males from such a strong bitch lines often do produce the best. Then it is so clever to introduce this new bitchline in your breeding by using a male from such a line.“ Taip pat atkreipkit dėmesį į šią pastraipą: Another idea to build up a smart pedigree is to study your own female. What is the very best in your bitch pedigree. Is there perhaps a dog or a bitch behind your female that is the reason your female is so outstanding? If you can find this. Then perhaps it would be smart to find this dog other offsprings, brother or sister and combine that to your female. This would be clever linebreeding to something you believe in.

Vienu žodžiu veisimas yra velniškai sudėtingas reikalas. Jeigu kalbėt apie bedokumenčius šuniukus - 1. Iš kur žinosit, kad šuniukai yra 100 proc tos veislės atstovai? neturėsit giminės medžio kur bus surašyti, net patys seniausi protėviai. 2. Iš kur žinot, kad šuniukai neturės paveldimų ligų? Parodiniams šunims atliekami tyrimaii (akių, girnelės, displazijos ir t.t) siekiant kergti sveikus šunis.

Na, o jei nuo ko pradėti, tai siūlyčiau daug pasiskaityti apie veislinių šunų veisimą įvairių garsių veisėjų straipsniuose ir visgi pradėti nuo parodų. Be jų, atsakingas veisimas neįmanomas.

Lina103 :
>Sveiki, realiai užsiimant veisimu juk reikia ir į klubą įstoti ir veislyną registruoti ir
>į parodas vesti šunis? Kokius esminius dalykus reikia žinoti pradedant galvoti apie
>veisimą?
>P.S. Draugas nori, kad mūsų cvergė atsivestų bent vieną vadą, bet aš jį atkalbinėju ir
>vis ieškau rimtų argumentų. Juk veislinių šunų veisimas, tai ne šiaip pramoga. Rimtai
>žiūriu į tokius dalykus.
2014-07-11 21:23:13
Lina103
Žinučių: 16
Sveiki, realiai užsiimant veisimu juk reikia ir į klubą įstoti ir veislyną registruoti ir į parodas vesti šunis? Kokius esminius dalykus reikia žinoti pradedant galvoti apie veisimą?
P.S. Draugas nori, kad mūsų cvergė atsivestų bent vieną vadą, bet aš jį atkalbinėju ir vis ieškau rimtų argumentų. Juk veislinių šunų veisimas, tai ne šiaip pramoga. Rimtai žiūriu į tokius dalykus.
2014-07-11 12:58:57
kamyzaz
Žinučių: 2760
xDDDDD
2011-04-22 17:03:07
Vartotojas neaktyvus
O tai kaip manai kas daro? Maximos pardavėja?
2011-04-22 16:27:19
Viltux
Ekspertas
Žinučių: 7469
Nebrangiai. O čia pas Veterinarą ar ne?

avantiurinas :
>90lt
2011-04-22 10:57:15
avantiurinas
Žinučių: 121
90lt
2011-04-21 16:26:40
Viltux
Ekspertas
Žinučių: 7469
O kokia kaina yra akių PRA Tyrimo?
2011-04-21 15:29:42
reklama