Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone parkas

"Mama, nupirk šuniuką!!!"


Jurgitta, 2011-11-19 21:30:22

Mergaitė su Vokiečių aviganiu.

Berniukas kartu su Biglių veislės šunyčiu.

Žavu tiesa? Tačiau dažnai tai trunka labai trumpai...

Na ir pabaigai - graži, laiminga šeima :)

Taip, taip, tai visiems tėvams puikiai pažįstama frazė... Vaikai atrodo gali padaryti bet ką, kad tik gautų tą mažą šunytį - kuris jiems deja tada atstoja tik paprastą pliušinį žaisliuką.
Bet iš pradžių...
"Mama, aš būsiu geras(-a), mokysiuos, darysiu viską, tvarkysiuos kambarius, tu tik nupirk man šuniuką, aš jį vedžiosiu, jį mylėsiu ir rūpinsiuosi..." Taip, taip maždaug tokie pažadai svaidomi tėvams vaikų, kurie jau kalba taip, lyg ir iš tikro taip ir bus, vaikas pataps toooks gerutis, o iki to tik ir tetrūksta šunyčio... Na ką, tėvai "pasiduoda" pažadukams, ir namuose atsiranda naujakurys... O tada, jau ir prasideda bėdos... Na gerai, gal nei iš kart jos atsiranda, nes artimiausias 2, o gal net 3 savaites, vaikas ir pasirūpins naujakuriu, bet toli gražu, jis gyvena ne tiek... Ir jau tada kai atsibosta visas tas žaisliukas, viskas sėda ant pačių tėvų pečių: vedžiojimas, maitinimas, dresūra, auklėjimas ir daug, daug kitos priežiūros... Nes vaikui jis paprasčiausiai - jau pabodęs pliušinis žaisliukas, ir jam jau jo net ir nebereikia... Na tada "žaidžia" tėvai. Bet ne visi turi ir gali skirti tiek laiko kiek reikia... O kas tada..? O tada ir būna tokie atvejai, kaip gatvėse bevalkataujantys, prieglaudų užkišti beglobiai šunys... Gerai pripažinkime, kad tokių atvejų ne taip mažai, kaip norėtusi...
TAD: tėvams - prieš žengiant tikrai LABAI ATSAKINGĄ žingsnį, Nepirkite vaikams iki MIN 10 metų šunyčio, nes jis nebus pajėgus pilnavertiškai juo pasiprūpinti. Įvairiais būdais testuokite vaiką, prieš įsigyjant šunį na, kad ir kokį mėnesį laiko, liepkite anksti keltis ryte, išeiti į lauką pasivaikščioti, taip lyg vestu šuniuką į lauką, taip pat ir vakare, na, jei "egzaminą" išlaikys (nors dažniausiai neišlaiko) tada, jau labiau galima tuom patikėti... Nors atvejį žinau, kuris vaikas šeimoje, taip pat tėvams "išzyzė" smegenis su tuo: "nupirkit šuniuką" ir jie padarė egzaminą būten tokį, ir pabandykit atspėti kiek laiko išlaikė..? O gi 2 savaitės. Ir po tų 2 savaičių nebereikėjo jokio šuniuko... Na va taip ir būna. Taip, kad žiūrėkite itin atsakingai į tas jų "užgaidas"... Bet, kad viskas čia nebūtų nuspalvinta vien pilka spalva - galiu ir patvirtinti, kad yra ir tokių kurie tikrai sugeba pilnavertiškai pasirūpinti šunyčių (taip, tokių žinoma yra mažiau... Bet... Juk yra!!! :) )
Tad sėkmės!


Skaitykite komentarus 18

reklama