Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone parkas
TitulinisBone.ltHastaHasta BLOG'aiAliaskos Malamutas (papildimas)

Aliaskos Malamutas (papildimas)


Hasta, 2011-03-07 17:48:21


Aliaskos Malamutas –Stiprus, stambus šiaurės kinkomas šuo. Labai gražus , primenantis vilką su besišypsančia snukučio išraiška

Aliaskos Malamutai - vieni iš seniausių arktikos kinkomų šunų, kurių pavadinimas kilo nuo eskimų genties (Melmutu), gyvenusių prie Kacebu įlankos Aleskoje. Tuo metu šie dideli ir ištvermingi šunys buvo naudojami dideliems kroviniams pervešti, ekstremaliomis arktikos sąlygomis. 1986 m. “aukso karštinės” laikais Malamutų paklausa smarkiai išaugo.

Šiomis dienomis yra du tipai Aliaskos Malamutu – malamutai M,Lut ir malamutai Kocebu. Pagrindinis skirtumas tarp šunų – jų dydis. M,Lut stambesnis nei Kocebu. Kocebu malamutai mažiau agresyvūs nei M,Lut ir daugiau judresni. Tarp veisėjų iki šiol nesibaigia ginčai, kurį malamutą laikyti teisingu. Bet laimiai nei viena iš šių tipų neprarado savo darbinių savybių.

Šios veislės šunys, kaip ir vilkai daugiau linkę gyventi gaujoje, todėl geriausiai jaučiasi priimti į šeimą, nei palikti vieni. Jie labai protingi, bet gali būti ir labai užsispyrę. Malamutai lengvai dresuojami, bet gali užsispirti kelis kartus kartojant vieną ir tą pačią komandą (tai budinga visoms šiaurės šunų veislėms). Jie nepasirenka vieno šeimininko, myli visus šeimos narius. Dėl stipraus charakterio Malamutas linkęs dominuoti tarp šunų, todėl buna dažnai agresyvus kitų šunų atžvilgiu. Šeimininkui reikia kuo anksčiau supažindinti savo augintinį su kitais šunimis, neleidžiant vėliau įsivelti į peštynes. Su žmonėmis Malamutai neagresyvūs, todėl dresuoti ginybai jų nerekomentuojama. Draugiški Malamutai visiškai netinkami sargauti, bet vien savo išvaizda gali atbaidyti nevieną piktadarį. Gali atsitikti ir taip, kad įlindusį į namus vagį, šuo aplaižys kaip savo geriausią draugą ir nieko čia nepadarysi – malamutas yra malamutas…

Vienas ypatumas šios veislės yra mokėjimas “kalbėti”. Loja šunys ypač retai, bet su šeimininku gali “kalbėti” , išreikšdami dusliai “uuu-vuu-av”. Tiesa malamutų savininkai tikina, kad užtenka tik paprašyti ir šunys nustoja vapėję.

Aliaskos Malamutą negalima rekomenduoti nepatyrusiam šeimininkui , todėl kad auklėjant šios veislės šunelį galima padaryti daug klaidų, kurias vėliau yra labai sunku ištaisyti. Dažnai dar mažą šunelį pamilęs šeimininkas, vėliau negali su juo susitvarkyti.


Skaitykite komentarus 2

reklama