Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone parkas
TitulinisBone.ltOdisOdis BLOG'aiKo negalima duoti šunims ir katėms

Ko negalima duoti šunims ir katėms


mirtuliux, 2015-06-16 18:11:33


Ne viskuo iš savos lėkštės galima vaišinti šunį arba katę. Tarp tokių produktų - ir šokoladas, ir tradiciškai šunims dalijami kaulai. Augintiniams pakenkti galinčių produktų sąrašą skelbia „Mother Nature Network“.Šokoladas

Šokolade yra teobromino - tai alkaloidas, stimuliuojanti medžiaga, artima kofeinui. Grynas teobromino analogas medicinoje naudojamas kaip šlapimo išsiskyrimą skatinantis ir širdį stimuliuojantis preparatas. Dauguma žmonių nepatiria problemų virškindami natūraliai šokolade esantį teobrominą, tačiau šunys ir katės - visai kas kita. Jų organizmas šią medžiagą perdirba lėčiau ir persivalgę šokolado augintiniai gali ne tik susirgti, bet ir nugaišti.


ČesnakaiKatėms ir šunims česnako duoti negalima. Didesni kiekiai gali sukelti virškinimo problemų, silpnumą. Kaltininkas - junginys tiosulfatas, su kuriuo sunkiai susidoroja augintinių organizmas. Tačiau, nors česnakai ir yra netinkamas maistas keturkojams, dar daugiau tiosulfato randama kitame sąrašo produkte.


SvogūnaiSvogūnai gyvūnus gali pražudyti. Kadangi juose tiosulfato daug, net ir nedidelis kiekis svogūno gali pakenkti virškinimui, kepenims, kvėpavimo sistemai bei skatinti mažakraujystę - raudonųjų kraujo kūnelių irimą.AvokadaiAvokaduose yra persino, kuris šunis ir kates veikia kaip nuodas. Jis sukelia viduriavimą, vėmimą, kenkia širdžiai.
KaulaiŠuo ir kaulas atrodo neatskiriami dalykai. Nupiešti šunį paprašytas vaikas, greta pavaizduos ir didžiulį kaulą. Tačiau iš tiesų bent dalis kaulų gali sužaloti šuns nasrus, gerklę, virškinimo ir šalinimo sistemą. Ypač pavojingi žuvies ir ilgomis plonomis adatomis skylantys paukštienos kaulai.AlusAtrodytų savaime suprantama. Tačiau kai kurie šeimininkai alumi vaišinasi ne tik patys, bet ir siūlo augintiniams. Šių kūnas kur kas mažesnis, medžiagų apykaita - greitesnė, be to, organizmas daug prasčiau skaido alkoholį nei žmogaus.
Razinos ir vynuogėsApsunkina inkstų veiklą, gali sukelti vėmimą. Kodėl taip yra, kol kas iki galo neaišku. Manoma, jog tai lemia vynuogėse galintis būti mikotoksinas.Nuotraukos ir tekstas iš : http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/7-maisto-produktai-kuriu-negalima-duoti-augintiniams.d?id=49934964


Skaitykite komentarus 2

reklama