Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone parkas
TitulinisBone.ltPagutisPagutis BLOG'aiSiaubinga Ateitis Vizija: ŠUNŲ KLONAVIMAS

Siaubinga Ateitis Vizija: ŠUNŲ KLONAVIMAS


dominyka, 2009-11-10 19:57:54

kaip jau minėjau belenkuri kalė gali išnešioti nuos ,,netikrus " mažylius

klonuoti dvinukai


nežinau kaip jūs ,bet aš nenorėčiau klonuoto šins,nors ir kaip mylėčiau savaji....

Klonavimas- toks veisimas, kai gyvūnai yra genetiškai visiškai tapatūs kaip vienos kiaušialątės dvyniai,klonuoti naturaliu būdu (po pvaisinimo ląatelių dalijimosi metu dviląstelės atsiskyria ir vystosi savarankiškai, tačiau yra visiškai (tokios pat). Klonuoti gyvūnus dirbtiniu būdu- reiškia, padalyti apvaisintas lytines ląsteles pradinėje vystimosi stadijoje.Rezultatas- dirbtiniai dvinukai, trinukai ar net visa ruja...Dviejų ypač vertingų veislinių gyvulių palikuonis galima padauginti tokiu būdu: klonuotos ląstelės implantuojamos motinoms išnešiotojoms,palikuonys dažniausiai gimsta,paveldėdami visas gerąsias tėvų savybes.Tačiau ir šiuo atveju reikia , kad kiaušialąstė būtų apvaisinta sperma naturaliu keliu.
Beje, šiandiena jau galima "pridauginti" norimo gyvūno ,kai iš bilijono ląstelių lastelių paimama paveldinamoji substancija (DNR rūkšties branduolys)ir implontuojama į kiašialąstės , iš kurios prieš tai pašalintastirasis branduolys.Kiaušialąstė šią svetimą genų medžiagą priims ir vaisius pradės vystytis . Atsiras naujas gyvis, genetiškai tapatus su genetinės informacijos davėju.Taigi galime pasirinkti pasaulio superčiampiono ląstelės branduolį ir išauginti dvynį, o jei leis galimybės , priveisti jų norimą kiekį.Disnėjaus studijs savo filmo ,, 101 dalmantinas" pavadinimą galėtų perkrykštyti į ,, pavadinimą ,, Šimtas vienas super klonas"...Visi dirbtiniai dalmantinai dvunukai turėtų vienodus pirmojo šuns kailio lopukus.Tokiam veisimui , suprantama , nereikia naturalaus poravimosi ardirbtinio apvaisinimo,kalės reikalingos vie tik kaip kiaušialasčių ( be branduolių) " tiekėjos" ir šuniukų išnešiotojos. Šuniukams jos jokių savo genų neperduotų.Būti tuščiu kiaušialąsčiu "tiekėjoms" bei vaisiaus išnešiotojomis tiktų sveikų mišrūnų kalės, kurios šiam tikslui tarsi ,,sutvertos"
Dėl nemažų išlaidų veisti šunis genetiniu būdu dar neįprasta, tačiau jis leistų turėti neribotą čempionų kiekį.Žinodami kaip šiandien trųūksta kai kūrių šūnų veislių, galime įsivaizduoti, kas atsitiktų ,jei prasudtų komercinis klonavimas.Visu galėtų naudotis superšuns paslaugomis, jam nereikėtų vargti poruojantis,jo kloną turėtų kiekviena komercinė veisykla.96 procentai palikuonių būtų tapatūs su superprotėviu.Galas šunų parodoms , nes keturkojų auginimas pavirstų paprasčiausiu dauginimu....Laboratorijos kasmet rūpintųsi nauju madingu šunimi, " sukirptu" pagal konkretų veislės prototipą.
Šunų veisimas virstų pramonės špramonės šaka- " gaminiai" idealiai atitiktų eksterjiero, charakterio ir kt. normatyvus. Beje, naminių gyvulių auginimas - jau nukrypimas nuo gamtos: žmogaus prisijaukinimo arba sukūrė reikalingus gyvulius , ir šie laikinėje gamtoje nebegali išgyventi.Iš šių pozicijų žiūrint, klonavimas yra dar vienas genetikos vystimosi etapas.
Bet žmogaus protas kartais esti ir niekingas.Tikėkimės , kad grieštas draudimas visame pasaulyje padės ušvengti klonavimo pavojaus.Bet ar neatsiras gerai organizuotų , slaptų grupuočių , kurios apeis visus draudimus ir kur nors kada nors trečiojo pasaulio šalyse nekurs klonavimo centro?Klonavimas sudėtingas ur šeindien ,o rytoj jau gali būti prieinamas ir jo metodai supaprastės kaip,kad juos įgivendinti nebebus sunku.
AR YRA KOKE NORS IŠEITIS?Biologinė žemdirbystė ir alternatyvioji medicin klęsti.Jau prieš keletą metų buvo klausiama: ar gali užmigdyti biošuo ? Šunų veisimas ir jų lakymas vis labiau tolsta nuo natūralių salygų (Cezario pjūviai,dirbtiniai apvaisinimai ir t.t )(Ar ne laikas šunininkams idealistams labiau susirūpinti natūraliu šunų veisimu,jų sveikatosstiprinimu (ypač atsižvelgiant į veislei budingas charakterio savybes). AR NE ŠIS UŽDAVINYS SVARBIAUSIAS??










Pagal čekų spadą parengė
Danielė Šležienė


Skaitykite komentarus 8

reklama