Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone parkas

Klikeris (3 dalis)


karyncikas, 2010-06-22 01:51:17

...

Labai dažnai paklusnumo treniruotėse užmirštama išmokinti šunį komandos „stovėt“. Ši komanda labai praverčia apsilankymo pas veterinarą metu, šukuojant ar kerpant šunį. Taip pat šis pratimas yra reikalingas keliuose paklusnumo varžybų elementuose. Šunelį pastatyti galime iš „sėdėt“ padėties ir taip pat iš padėties „gulėt“. Ranką su kąsneliu vesite nuo šunelio nosies lygiagrečiai žemei. Jei ranka per aukštai, tai šunelis atsisės, jei ranka per žemai – atsiguls.

Kai tik šunelis išmoks greitai ir su noru sekti paskui kąsnelių, reikia po truputį atsisakyti jų pagalbos. Kąsnelius pradėsite naudoti kaip paskatinimo priemonę įvykdžius komandą. Pradžioje apsimeskite, kad kąsnelis vis dar yra jūsų rankoje ir darykite tuos pačius judesius, tik jau be kąsnelio. Šunelis, greičiausiai pajudės paskui jūsų ranką. Kai šuo užims reikiamą padėtį, naudokite klikerį ir duokite kąsnelį (iš kišenės ar maišelio) kaip paskatinimą. Kelias treniruotes judesius ranka darykite tai su kąsneliu saujoje, tai be jo, po truputį mažindami judesius su kąsneliu rankoje.

Vieta / Laukti

Daugelis šunelių neturi savikontrolės ir koncentracijos, reikalingų ilgam veiksmo išlaikymui. Geriausia pradėti nuo labai trumpų komandos „laukti“ išlaikymų (užtenka 1–2 sekundžių), o vėliau pamažu vis ilginti išlaikymo laiką. Pradėti mokyti šios komandos galite, kai tik šunelis išmoks pagrindines padėtie komandas.

Judėjimas su pavadėliu

Įprotis tempti pavadėlį yra labai patvarus. Todėl, jei šuo yra įpratęs vaikščioti su įtemptu pavadžiu, tai atpratinti jį bus labai sunku. Geriausiai būtų, jei šunelis visiškai neįprastų tempti pavadėlio, bet taip būna labai retai. Vienas iš būdų kaip išvengti tokios problemos, tai stengtis niekada nejudėti į priekį, jei tik pavadėlis įsitemps. Ši taisyklė reikalauja didelio pasiryžimo ir pastovaus dėmesio, bet jei jūs jos laikysitės, tai galėsite išvengti vienos iš pagrindinių problemų dresūroje.

Tam, kad išmokinti šunelį netempti pavadžio, jūs pastatykite šunelį su pavadžiu, stovėkite ramiai ir naudokite klikerį bei kąsnelius, kai tik pavadėlis atsilaisvina. Ką tuo metu daro šunelis yra visiškai nesvarbu, laisvas pavadėlis yra vienintelis dalykas, kuriam turite skirti dėmesį. Prieš pradedant judėti į priekį, jūsų šunelis turi išmokti savo noru stovėti šalia jūsų. Kai jūs pradėsite eiti su šuneliu, nepamirškite kad pavadėlis turi „kabėti“ ir sustokite arba ženkite atgal, kai tik šunelis įtemps pavadėlį. Greitai šunelis supras, kad įtemptas pavadėlis reiškia, kad jis lieka stovėti vietoje arba net juda į kitą pusę nuo objekto, prie kurio jis taip stengėsi priartėti.

Pabaigai

Šioje paskaitoje paliesti tik keli klausimai, kuriuos reikia apgalvoti prieš pradedant mokinti šunelį. Jei sunku įsiminti šį kiekį informacijos, padalinkite medžiagą į kelias nedideles dalis ir sutelkite dėmesį į šiuo metu jums aktualiausius klausimus.
Prisiminkite, kad bet koks bendravimas su šuneliu suteikia galimybę jį mokinti. Nereikia specialiai ieškoti laiko treniruotėms, viską ką darote galite paversti treniruote. Ir nepamirškite gauti malonumą bendraujant su šuneliu, kuo daugiau fotografuokite savo mažylį, jis taip greitai suaugs ir taps išauklėtu šunimi.

VISA INFORMACIJA APIE KLIKERĮ BUVO PAIMTA IŠ:
http://www.dresuraklp.lt/index.php?searchword=klikeris&ordering=&searchphrase=all&Itemid=1&option=com_search

MALONAUS SKAITYMO! ;)


Skaitykite komentarus 3

reklama