Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone parkas
TitulinisBone.ltTeraTera BLOG'aiAr gali, draugu tapti "susiraukęs" šarpėjus?

Ar gali, draugu tapti "susiraukęs" šarpėjus?


Jorkshy, 2010-12-20 11:18:19

Kas gi nenorėtų turėti ištikimo draugo šuns? Toks keturkojis draugas gali tave apsaugoti, su juo linksma žaisti, pasivaikščioti.

Šis šuo dar vadinamas smėlio šunimi. Kodėl? Gal todėl, kad žodis "shar - pei" reškia " smėlėta oda".

Šarpėjų kailis iš tiesų būna įvairių smėlio atspalvių - nuo šviesiai gelsvo iki tamsiai rudo, o kartais net juodo.

O gal dėl to, kad šių šunelių kailis trumpas, šiurkštus, styrantis, tarsi klostuotas ir juos glostant atrodo lyg brauktum ranką per smėlį.

Šarpėjai myli žmones, o ypač vaikus.

Kaip žinoti, kuris šuo tau labiausiai tinka? Norisi labai ištikimo ir prieraišaus, švelnaus ir drąsaus, aktyvaus, energingo ir žaismingo šuns. Puikaus sargo, kuris budriai reaguoja į nepažįstamus, bet labai draugiškai elgiasi su savo šeimininku, o ypač vaikais.

Ar labai nustebtum ir apsidžiaugtum, jei vieną dieną į tavo namus atkeliautų iš kitų šunų veislių raukšlėta oda išsiskiriantis šarpėjus.

Manoma, kad ši šunų veislė atsirado labai seniai pietinėje Kinijoje. Šioje šalyje rastuose senovės meno kūriniuose vaizduojami labai panašūs į šarpėjus šunys, tačiau tiksli veislės istorija nežinoma. Kinijoje šie šunys buvo ištikimi valstiečių pagalbininkai, kurie saugojo gyvulius ir turtą, su kuriais buvo medžiojama ir ganomos bandos.

Iš pažiūros šarpėjus atrodo keistas šuo. Jo galva didelė, o mažos ir gilios akys tartum žvelgia piktu ir rūsčiu žvilgsniu. Ausys taip pat mažos, nukarusios akių link, o liežuvis - mėlynai juodos spalvos. Vienas iš pagrindinių šios veislės požymių yra labai aukštai išaugusi stora uodega, kuri visada būna nusvirusi į vieną pusę. Kaip šarpėjai būna maži, jie turi daug raukšlių, kurių jiems augant mažėja.

Laikyti šį šunį gali visi. Jam nereikia ypatingos priežiūros. Kartą per savaitę šunelis turi būti šukuojamas specialiu šepečiu, kuris nuvalo dulkes ir surenka išsišėrusius plaukus. Nors šarpėjus labai švarus ir tvarkingas, tačiau visai nemėgsta vandens ir stengiasi išvengti maudymosi. Auginant šios veislės šunį, svarbiausia tinkamai auklėti ir neleisti, kad jis pasijustų esąs šeimininkas. Šeimininkas turi būti tu. Šarpėjus yra labai gabus ir savarankiškas, todėl puikiai ir greitai išmoksta įvarias komandas, tik dresūros pamokėlės turi būti trumpos, skatinančios susidomėjimą.

Jei tinkamai išauklėsite ir dresuosite šarpėjų, šis judrus, išdidus ir labai protingas šuo taps puikiu sargu, neprilygstamu pasivaikščiojimų palydovu ir ištikimiausiu draugu. Gerai auklėjami šunys sugeba saugoti turtą, prisiriša prie savo šeimos ir ją gina, myli vaikus.
Beje, šarpėjai net du kartus buvo įrašyti į Gineso rekordų knygą - 1978 metais kaip greičiausia pasaulio šunų veislė ir vėliau kaip brangiausi šunys.

Informacija paimta iš žurnalo "Lututė".


Skaitykite komentarus 2

reklama