Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone parkas
TitulinisBone.ltTukasTukas BLOG'aiBiglių veislynas "Uostinėtojas"

Biglių veislynas "Uostinėtojas"


burbulelis, 2012-02-12 19:02:08


Sveiki visi :) Jau anksčiau buvau sugalvojus padaryti staigmenėlę biglių klubo nariams- interviu su vienu iš žymesnių Lietuvos biglių veislynu- "Uostinėtojas", na o dabar jį rodau jums visiems :) taigi linkiu smagaus skaitymo :)

-Sveiki .Norėčiau paklausti, kodėl užsiėmėte būtent šios- biglių veislės veisimu?

-Žinoma, todėl, kad man labai gražūs šios veislės šunys. Nors prieš įsigydama biglį nieko apie juos nežinojau.

-Ar biglis- jūsų mylimiausia veislė? Kodėl?

-Taip, mano širdis priklauso būtent bigliams, nors patinka ir kai kurios kitos veislės. Kaip minėjau, man labai patinka šių šunų eksterjeras ir puikus charakteris.

-Nuo kada pradėjote rimtai domėtis bigliais? Gal būt jau nuo mažens auginote šios veislės atstovą?

-Nuo pat vaikystės gyvenau su kokiu nors šunimi (tėvai visada turėjo augintinį - katę ar šunį). Visada tai buvo nekilmingi mišrūnai. Kai užaugau, turėjau rusų spanielį, po jo buvo biglis. Bigliais pradėjau domėtis 2000 metais, o įsigijau 2001 metais - tai buvo kalytė Alisa, kuri ir dabar gyvena mūsų šeimoje.

-Ar iškyla kokių sunkumų auginant net 4 (jei neklystu) biglius? Ir kokie būtent?

-Dabar auginu dvi biglių kalytes. Tikrai nesunku auginti ir keturis, nes jie labai greitai perpranta šeimos gyvenimo taisykles - mokosi vieni iš kitų. Kadangi puikiai sutaria tarpusavyje, jiems tik smagiau būryje, juk yra gaujos šunys.

-Ar sunku auginti tokią aktyvią veislę?

-Jeigu šeima gyvena aktyvų gyvenimą - tikrai nesunku, tai aktualu pirmus dvejus metus, nes vėliau biglis tampa ramesnis.

-Kodėl savo veislynui "Uostinėtojas" sugalvojot būtent tokį pavadinimą?

-Biglis - medžioklinis šuo, jo darbo "įrankis" - nosis, o darbas - uosti pėdsakus, todėl "uostinėtojas" taikliausiai nusako būdingą veislei bruožą. Be to, tai drąsus, bebaimis šuo, mėgstantis tyrinėti aplinką. O kaip žinia, laivu "Beagle" į kelionę tyrinėti pasaulio gamtą plaukė Darvinas, tai taip pat turėjo įtakos renkant veislyno vardą.

-Gal būt jūsų veislynas turi savo šūkį? Jei taip, tai kokį?

-Biglių "vizitinė kortelė" - vertikaliai laikoma uodega, todėl galima sakyti, kad mūsų šūkis yra "Bigliai, uodegas aukštyn!", juk tai reiškia, kad šuo džiaugiasi ir yra pasiruošęs bet kokiai veiklai.

-Kokie, jūsų manymu, svarbiausi šios veislės bruožai, savybės?

-Linksmas, draugiškas, iš dalies nepriklausomas charakteris, noras būti su šeima bei įgimtas gebėjimas bendrauti su kitais gyvūnais.

-Ką svarbiausia žinoti prieš įsigyjant šios veislės šunį?

-Susipažinti su veislės bruožais (ypač charakterio) derėtų renkantis bet kurios veislės šunį. Energija ir įgimtas instinktas sekti pėdsakais - bigliui būdingos savybės. Ir jam reikės skirti nemažai dėmesio - daug su juo vaikščioti, bėgioti, dresuoti ir pan. Juk sakoma: "Laimingas biglis - nuvargęs biglis".

-Ko palinkėtumėte visiems biglių, ir ne tik, augintojams?

-Mano palinkėjimas - mylėkite savo šunį, o visa kita ateis savaime :-)

Dėkoju visiems skaitytojams ir linksmų jums švenčių


Skaitykite komentarus 9

reklama