Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Klausk eksperto
TitulinisKlausk ekspertoElgsenaPo sterilizacijos kalytei padidėjo baimės jausmas - kodel?

Po sterilizacijos kalytei padidėjo baimės jausmas - kodel?Amberlady
Žinučių: 1
Sveiki, Turiu belgų aviganio mišrūnę, pasiėmiau ją iš prieglaudos prieš 5 mėn.jau suaugusią. Amžius - maždaug 2-3 metai. Kalytė su charakteriu, gana užsispyrusi.Pradžioje labai lojo ant visų šunų, išėjome bendro paklusnumo kursą - socializacija padėjo, pasidarė ramesnė.Tačiau prasidėjo alergija maistui, todėl veterinaras rekomendavo pakeisti maistą į dietinį bei pradėti naudoti prednizolona-mažomis dozėmis. Tris diena pavartoję, darėme sterilizaciją. Ir po sterilizacijos, praėjus porai dienų, labai pasikeitė kalytės elgesys - slepiasi visą laiką po lovą, išlenda tik jei užuodžia maistą, urzgia ir loja, jei prieinu prie lovos arčiau.Net i lauka kad išeitų, turiu išvilioti su skaniukais... vienu metu, net norint uždėti petnešas, puolė urgzdama ir pabėgo vėl slėptis po lovą. Kartais net dreba išlindusi..Ir taip jau tęsiasi 5 dienas. Lauke laksto, kaip seniau, pakviesta -visada atbėga, tačiau jau einant link namų - visada traukia, kad tik greičiau grįžti namo.Ir dar labai lekuoja lauke-ko anksčiau nebūdavo.Žaizda gyja gerai. Veterinaras pats stebisi tokiu elgesiu - kol kas davė raminamųjų -calmatotine, tačiau jie nelabai padeda.Gal galėtumėte patarti kaip elgtis? Nes labai neramina toks elgesys...Aciu!
2017-03-12 12:07:21
Amberlady
Žinučių: 1
Labai ačiū už atsakymą! Na, dėl alergijos, tai gal tikrai reikėtų dar pasikonsultuoti su kitu veterinaru - kol kas vis dar duodu tą dietinį sausą maistą, pamaišant su konservais - tik vengiame vištienos (kiek žinau, tai didžiausias alergenas). Vėliau žiūrėsime - gal to ir užteks, be jokių vaistų (prednizolono jau nebeduodu, nutraukiau). O alergiją nustatė dėl dažno kasymosi ir letenų laižymo - pradėjo labai laižytis visas letenas (ir tarpupirščiai buvo paraudę), taip pat kasytis pilvą - ir pastebėjau, kad po paėdimo praėjus porai val.prasideda letenų laižymas.Šiuo metu kalytė lygtai jau ramesnė kažkiek, jau dažniau išlenda iš po lovos, apeina ir kitus kambarius - virtuvės kvapai visada išvilioja Tačiau tik pabandžius pasisukti ir eiti link miegamojo (lova, po kuria ji guli, ten) - tuoj pat bėga tenai ir lenda po lova. Susinešė visus savo žaislus tenai - dabar ten jos urvas, kaip suprantu ir gina jį - urzgia man priėjus.Tai pergyvenu, kad bijo manęs - gal kad tik nevežčiau vėl pas veterinarą...Į lauką eiti išvilioju tik su skaniukais - reikalus savo greitai padaro ir iš karto atgal namo, po lova...Tai gal vis dėlto stresas ne namie? Konsultavausi su šunų dresūros trenere - tai ji minėjo, kad viena pažįstama kalytė panašiai po lova gulėjo apie 3 savaites.. Tai tikiuosi, kad ir maniškė po truputį nusiramins, hormonai susitvarkys ir vėl bus tokia, kaip buvo..Tačiau dar pabandysiu pasikonsultuoti su kitais kinologais. Dar kartą dėkoju už atsakymą!
2017-03-13 21:38:21
Rodnega
Ekspertas
Žinučių: 26583
Kas nustatė alergiją? Veterinaras siuntė kraujo tyrimus į Vokietiją ar iš akies nustatė? Jeigu iš akies, tai dairykitės veterinaro ne ekstrasenso. Nei belgai nei jų mišrūnai neturi polinkio į alergijas.
Taip pat, įtariu, kad alergija buvo priburta tam, kad veterinaras turėtu kam parduoti jo platinamus ėdalus. Nuo alergijų duodamas ne prednizolonas, visai kiti vaistai ..
Ne raminamųjų duokit, konsultuokitės su kinologais ir galvokit, kas šuniui namuose gali kelti stresą?
2017-03-13 19:06:16
reklama