Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Kalėdų interpretacija garažų stiliumi. Padėkite padėti Maksui!

Kalėdų interpretacija garažų stiliumi. Padėkite padėti Maksui!


rita93, 2014-12-30 01:12:12Kieno gera akis dar neužkliuvo už šios istorijos, pristatome: Žeimenos garažų gyventojas, visų, o, iš tikrųjų, niekieno šuo su krūva sveikatos problemų. Ir jam labai reikia Jūsų pagalbos. Pagalbos reikia ir mums, bandantiems jam padėti, nes gi Kalėdos, nes gi skauda širdį, kai matai kenčiantį, nes gi pamatai, ir nebeišeina nebematyti. O dar kai aplink visi laksto su krūvom dovanų, parduotuvių kasos tik spėja išmušinėti čekius, dulka vėdinamos staltiesės, krykščia vaikai... O čia – purvini garažai ir didelė keturkojė vienatvė.

Maksą prižiūrinti ir šerianti savanorė papasakojo, kaip jis atsidūrė garažuose. Kažkoks dvikojis šunį pirko kaip veislinį, o kai jam augant pamatė, kad Maksas neatitinka veislės standartų, ir yra paprasčiausias mišrūnas, atvežė ir nutrenkė jį į garažus. Ten šuo ir pasiliko, kažkas iš garažuose nuolat besilankančių vyrų sukalė jam būdą, kiti pradėjo šerti, vis numesdami tai kaulą, tai košės, tai šiaip ko. Maksui purvini garažai tapo namais – vieninteliais, kokius jam pasiūlė.

Taip prabėgo beveik dešimt metų. Šuo paseno, jį apniko ligos – dažni beglobių palydovai. Savanorės stengės Maksui padėti maistu, jį atšėrė, suorganizavo geresnę būdą, apnikusias odos problemas sprendė, lašindamos „Advocat“ vaistus. Deja, tai nepadėjo. Dideli odos išplikimai sumažėjo, tačiau nedingo, šuo pradėjo dusti ir kosėti. Senatvė – ne džiaugsmas, o dar, kai ją turi pasitikti drėgmėj, purvynėj ir vienatvėj.

Vizitas pas veterinarę dermatologę nenudžiugino. Šuniui demodekozė (patvirtino skutenų tyrimas), tačiau išlindo ji ir taip žiauriai engia Makso odą dėl didelio imuniteto sumažėjimo. Jį, savo ruožtu, sukėlė įtariamas sėklidžių navikas. Gydyti demodekozę, jos žodžiais, bus tikslinga tik pašalinus priežastį – išoperavus auglį.
Kadangi šunelis kosėjo ir duso, sekantis mūsų uždavinys buvo išsiaiškinti, ar vėžys nėra metastazavęs į plaučius. Taip mes atsiradom klinikoje, kuri turi aukštos kokybės rentgeną. Šis tyrimas parodė, kad Maksas, ko gero, serga įsibėgėjusiu plaučių uždegimu – juose gausu vandens, nėra oringumo. Jokios operacijos atlikti negalima, „nesuremonetavus“ jų. Tam reikia nuolatinio vaistų leidimo, apžiūrų dėl gydymo progreso, šilumos, pastovios temperatūros, švaros ir gero maisto. Kitaip sakant, į garažus jo grąžinti negalim, o ir nenorim. Ir nežadam.

Taigi turim tris ligas – demodekozę, įtariamą vėžį, ir plaučių uždegimą – ir 30 kg. šunį, kuris „kabo ore“. Prieš šventes visos klinikos atsisako jį priimti į stacionarą, daug veterinarų atostogauja. Laikinai, iki 29 gruodžio, mus išgelbėjo Vilmantė – Maksas prisiglaudė jos namuose. Vilmantė turi atskirą kambarėlį dideliam ir, nežinia, kaip bendraujančiam su katėmis, ligoniui, ir ko neturime mes. Visa širdim norim Maksui padėti, tačiau tai šuo su charakteriu, namie 7 gyvūnai ir 0 galimybių jį izoliuoti. Vilmante, ačiū tau.

Labai prašome visų pagalbos – padėti mums ir Maksui. Finansinę naštą šįkart sau ant pečių užsidėjo „Miesto katė“ (labai dėkojame ir jai!), tačiau tai jauna organizacija, o išlaidų bus daug. Jau dabar už rentgeną, apžiūras, paskirtus vaistus, antidemodekozinį šampūną „prikapsėjo“ 230 lt. Antsnukį, skutenų tyrimą ir nuolatinį važinėjimą maudyti, leisti vaistus ir pas veterinarus, kiek tik prireiks, dovanojame Maksui mes. Bet ateity pinigėlių reikės ir tolimesniam plaučių uždegimo gydymui, ir naviko operacijai, ir stacionarui, ir pooperaciniam gydymui. Nežinom, kiek, žinom, kad, deja, daug. Ir žinom bei tikim, kad ne mes vieni Maksui norim padėti.

O pastarasis visą šitą lakstymą po gydytojus interpretavo savaip. Maksui jau Kalėdos ! Maksui Maksas jau išgelbėtas !
Parvežę jį atgal į garažus po pirmos vet. apžiūros, su draugu apsiašarojom kaip vaikai. Išlaipintas prie būdos, jis bandė lipti atgal į mašiną, teko šunelį nustumti, kad galėtume uždaryti dureles. Jis bėgo paskui mašiną. Atvažiavę jo pasiimti antrąkart, Maksą radom pablogėjusio stovio – jis nebevalgė, nelindo iš būdos ir nereagavo į žmones. Šiaip taip per prievartą ištempus jį iš būdos, Maksas staiga pradėjo risnoti, kai suprato, kad tempiam jį į mašiną. Įsikabarojęs ten, tuoj pat ramiai įsitaisė. Kaip ir pas Vilmantę ant sofos – jokio streso dėl naujos vietos, jokio troškimo atgal į lauką, jokio pasimetimo, tik gilus įsitikinimas – pagaliau aš išgelbėtas. Tam buvau pasiruošęs jau seniai.

Prašau, padėkite neišsklaidyti šio kalėdinio Makso sapno. Padėkite surasti jam globą gydymo laikotarpiui arba namus visam laikui. Padėkite savo mintimis ir pasiūlymais. Padėkite mums, padėkite Maksui. Mes davėm jam pažadą, kad į garažus jis negrįš. Padėkite pažadą tesėti.
Su Kalėdom visus! Sveikina Maksas ir komanda. Ačiū už Jūsų gerumą.

Turintiems pasiūlymų dėl Makso globos ar bet kokių kitų idėjų labai prašome susisiekti su Maksu besirūpinančiais Ieva ir Deividu tel. nr. 8 611 99440

Teksto autorė: Ieva B.

(blog'o reitingas +7)

Skaitykite komentarus 1
Kiti šio vartotojo blogai:

rita93, 2015-02-08 22:30:57
Žinoma, ne tikrą. O tą, kuri kupina meilės ir atsidavimo. Ar kada suteikei namus tam, kuris pasauly – vienui vienas? Sakoma, kad namų neturėjusio šuns meilė yra ypatinga, nes apipinta dideliais dėkingumo žiedais. „Draugai per amžius“ – sako šuns...
rita93, 2015-01-18 00:38:43
Reikia tikėti, kad, kai labai stengiesi, tau pasiseks. Reikia tikėti, kad kiekvienoje beviltiškoje situacijoje slypi krislelis vilties. Ir kad kažkieno iš aukščiau gera ranka dažnai paglosto pavargusio ir iškankinto nunarintą galvą. Reikia...
rita93, 2014-01-31 13:52:09
Kartais savo veiklą įsivaizduojame, kaip didelį, vis riedantį viena linkme bedalių traukinį. Šis traukinys turi daug vagonų, kuriuose apsistoja namų netekę gyvūnai - šunys, katės, paukščiai bei egzotiniai gyvūnai. Maršruto stotelėse su vienais...
reklama