Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai SAN MIGELIO BANDGANIS

SAN MIGELIO BANDGANIS


ruciux1, 2013-07-27 01:41:31


Turbūt ne kiekvienam teko girdėti tokią veislę, kaip San Migelio bandganis. Šuo dar vadinamas azorų bandganiu, Cao de Dila Sao Miguel arba Azores cattle dog. Ši veislė mane ypač sudomino. Tad, nemažai pasidomėjusi, nusprendžiau ją pristatyti ir jums :)

ISTORIJA
Šuns istorija, manoma, kad prasidėjo XIX a. Portugalijoje. Entuziastai tiki, kad šie šunys kilę iš tokių šunų kaip Pero de Presa Canario ir įvairių XV-o amžiaus mastifų veislių, nors tai niekada nebuvo įrodyta moksliškai.


Perro de Presa Canario
Per visą savo istoriją San Migelio bandganiai dažniausiai buvo naudojami ganymui bei gyvulių saugojimui nuo plėšrūnų. Taip pat šunys buvo ir tebėra naudojami apsaugai.
Šiandien, nors šuo yra įspūdingas darbininkas, sargas ir puikus kompanionas, tačiau ši veislė iki šiol išlieka itin reta net ir savo gimtinėje Portugalijoje.

Temperamentas
Labiausiai žinomas kaip darbštus šuo, San Mišelio bandganis mėgsta būti visuomet užimtas darbu ar žaidimais. Šie šunys turi itin stiprų ryšį su žmogumi ir yra pasirengę padaryti bet ką, kad tik apsaugotų savo šeimininką ir teritoriją. Šios veislės šunys yra labai protingi, tačiau pernelyg mėgsta dominuoti, yra užsispyrę, ir nepriklausomi, juos sunku mokyti komandų. Kaip augintinis, San Migelio bandganis yra puikus, ištikimas ir mylintis šuo. Jis netinkamas gyventi kambaryje, nes šiam šuniui ypač patinka praleisti laiką gamtoje, ilgi pasivaikščiojimai, kelionės, bėgiojimas ir žaidimai.

Dresavimas
Dėl savo dominavimo, nepriklausomumo ir užsispyrimo, San Migelio bandganius yra sunku dresiruoti. Šios veislės šunys yra nekantrūs ir jiems įvairūs pratimai bei užduotys yra nuobodūs. Norint sėkmingai dresuoti Azorų bandganį, reikia kad šuo jums jaustų pasitikėjimą ir pagarbą, bei žinotų, kas yra šeimininkas. Šie šunys reikalauja patyrusio, pasitikinčio bei kantraus dresuotojo su griežtu ir rimtu požiūriu į pasikartojančias komandas.

Veislės privalumai ir trūkumai
San Migelio bandganis turi keletą privalumų. Pavyzdžiui, šio šuns kailis nereikalauja daug priežiūros. Tai aktyvus ir juokingas šuo, į kurį dažnai įdomu žiūrėti, o ne su juo žaisti. Jei šios veislės šuo tinkamai auklėjamas nuo mažens, jis gali puikiai sutarti su vaikais. San Migelio bandganis puikiai saugo teritoriją, perspėja apie kiekvieną svečią. Šios veislės šunys yra ištikimi ir mylintys, puikūs darbiniai šunys, šeimos narys bei kompanionas.

Deja, šis šuo turi ir trūkumų. Tai energingi ir darbštūs šunys, todėl reikalauja daug kasdieninės mankštos, lakstymo ir žaidimų. Jei šunį norite laikyti kambaryje - San Migelio bandganis jums netiks. Tai šunys, kurie turi gyventi lauke. Šuo, negavęs pakankamai mankštos ir erdvės, dažnai drasko daiktus bei baldus, loja, inkščia.

San Migelio bandganis nerekomenduojamas auginti žmonėms, kurie turi mažų vaikų. Šios veislės šunys nėra kantrūs, todėl neištvers bet kokio vaiko timptelėjimo šuniui už ausies. Tas pats galioja ir su kitais gyvūnais, kadangi San Migelio bandganiai mėgsta dominuoti, todėl yra pavydūs.

Dar vienas trūkumas. Kaip jau buvo minėta, šiuos šunis yra sunku dresiruoti, jie sunkiai įsimena komandas ir yra užsispyrę. Asmenys, įsigiję šią veislę, dažnai susiduria su problemomis rasti dresuotoją, kuris tinkamai išdresuotų San Migelio bandganį.

Sveikata

Nors paprastai žinomi kaip sveiki ir širdingi, San Migelio bandganiai kenčia nuo kelių sveikatos problemų, tokių kaip klubo sąnario displazija, alkūnės displazijos, nutukimas ir išsipūtimas, kriptorchizmas.

Gyvenimo trukmė - apie 15 metų.

Išvaizda

Masė: patelės 21-36kg; patinai 25-41kg

Ūgis ties ketera: patelės 48-58cm; patinai 50-61cm.

Kailis: gana trumpas, šiurkštus, rusvai, pilkai dryžos spalvos kailis. Galima balta spalva ant kr

ūtinės ir pėdų.Snukis platus, masyvus.


Kvadraiška galva.


Akys - ovalios, išraiškingos, tamsiai kaštoninės, gilios ir toli viena nuo kitos.

Turi stiprų žandikaulį.

Kupiravimas - dažniausia uodega (ties 2 arba 3 slanksteliu) ir ovaliai kupiruojamos ausys.
(be abejo, dabar kupiravimas yra uždraustas).

******

(blog'o reitingas +5)

Skaitykite komentarus 3
Kiti šio vartotojo blogai:

ruciux1, 2013-03-31 22:34:52
Albinizmas - pigmento melanino trūkumas arba iš vis nebuvimas odoje, plaukuose ir/arba akyse. Albinizmas išoriniu būdu pasireiškia baltumu (akys būna raudonos). Tačiau daugumos albinosų akys turi pakankamai melanino, o jo nėra tik kailyje. Tokiu...
reklama