Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Šunys albinosai

Šunys albinosai


ruciux1, 2013-03-31 22:34:52

Dobermanai

Tikrasis albinosas

NE albinosas šuo

Albinizmas - pigmento melanino trūkumas arba iš vis nebuvimas odoje, plaukuose ir/arba akyse. Albinizmas išoriniu būdu pasireiškia baltumu (akys būna raudonos). Tačiau daugumos albinosų akys turi pakankamai melanino, o jo nėra tik kailyje. Tokiu atveju akys turi normalią arba, jeigu pigmento yra, bet nepakankamai, šviesesnę spalvą.

Nuotraukoje (1 foto) matomi du dobermanai: vienas juodas su įrudžiu, o kitas - visiškai baltas, šviesiomis akimis. Taigi, dobermanas dešinėje ir yra albinosas.


Nepaisant to, kad albinizmas yra vienodai retas tarp visų žuvų, paukščių, žmonių bei kitų stuburinių gyvūnų, šunys albinosai yra dar retesni. Pirma priežastis yra tai, kad šunų “albinosų” nuotraukose internete dažnai būna visai ne albinosai, o tiesiog baltą kailį turintys šunys! Kita priežastis - yra sunku išsiaiškinti, ar jūsų šuo iš tikrųjų albinosas.
Patys normaliausi šunys yra juodi. Jų kailis gali būti ir baltas, bet po juo slypi juoda oda - nuo nosies iki uodegos. Jeigu norite atskirti tikrą šunį albinosą, pažvelkite į jo nosį - ši turi būti šviesiai rausvos spalvos. Ne tokia kaip kiaulės snukio, bet dar “lengvesnės”, šviesesnės spalvos. Tačiau dar ir tai nėra pakankama. Kita vieta, į kurią turėtumėte atkreipti dėmesį, yra šuns akių vokai. Albinosų akys gali būti tamsios, tačiau akių vokai pasako viską.
Pavyzdys: 2 foto.
Antroje nuotraukoje matote tikrą šunį albinosą. Tai galima pamatyti iš šuns nosies ir akių vokų. Atkreipkite dėmesį, kad šuns oda, akių vokai ir nosis yra vienos spalvos. Nors šuns akys nėra raudonos, tačiau jos yra šviesesnės, negu normalaus šuns.

Trečioje nuotraukoje matomas ne albinosas. Tai yra gražus, normalus, įprastas sniego baltumo kailio šuo. Atkreipkite dėmesį į juodus šuns akių vokus ir juodą nosį.

______________________

(blog'o reitingas +28)

Skaitykite komentarus 9
Kiti šio vartotojo blogai:

ruciux1, 2013-07-27 01:41:31
Turbūt ne kiekvienam teko girdėti tokią veislę, kaip San Migelio bandganis. Šuo dar vadinamas azorų bandganiu, Cao de Dila Sao Miguel arba Azores cattle dog. Ši veislė mane ypač sudomino. Tad, nemažai pasidomėjusi, nusprendžiau ją pristatyti ir...
reklama