Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Susipažinkite - Meksikos beplaukis šuo

Susipažinkite - Meksikos beplaukis šuo


Gabijukas12, 2015-12-30 11:24:06

Šuniukas

Užaugęs

Veislė: Meksikos beplaukis šuo
Kilmė: Meksika
Dydis: Mažų šunų grupė
Veislės grupė: nesportiniai šunys, kurtų šunys
Ilgaamžiškumas: Vidutiniškai 12 - 15 metų
Charakteris: budrus, geras kompanijonas, sargus, protingas, linksmas, ramus
Ūgis Žaislinis: 25 - 35 cm
Miniatiūrinis: 35 - 45 cm
Standartinis: 45 - 58 cm
Svoris: Žaislinis: 4 - 8 kg
Miniatiūrinis: 6 - 10 kg
Standartinis: 9 - 14 kg
Spalvos: juoda, marga, bronzinė, tamsiai ruda, gelsvai ruda

Archeologiniai duomenys rodo, kad Meksikos beplaukis šuo egzistuoja jau daugiau nei 3000 metų. Manoma, kad ši veislė kilo iš tenykščių amerikiečių šunų. Šunų plikumas tropiniuose regionuose buvo vertinamas ypač teigiamai. Vietiniai Meksikos, Centrinės ir Pietų Amerikos žmonės juos laikė ir kaip naminius šunis, ir kaip pagalbininkus medžioklėje. Jie išliko populiarūs iki šiol. Tai nacionalinis Meksikos šuo.
Jų vertė pastebima ir išlikusiuose Actekų, Kolimos ir Toltekų civilizacijų meno kūriniuose bei artefaktuose. Anuomet buvo vykdomas ritualinis šių šunų aukojimas, valgymas. Kai kuriuose atsiskyrusiuose Meksikos kaimuose šis ritualas yra išlikęs iki šių dienų.
Actekai beplaukius šunis laikė šventais. Buvo tikima, kad savo šeimininkų sieloms jie padeda saugiai patekti į pomirtinį pasaulį. Pagal actekų mitologiją, dievas Xolotl šiuos šunis sukūrė iš Gyvybės kaulo (angl. the Bone of Life), iš kurio buvo sukurta ir visa žmonija.

Temperamentas
Šios veislės šunys yra ramūs, tylūs. Vis dėlto maži šuniukai yra labai energingi ir triukšmingi. Mėgsta pakramsnoti namie esančius daiktus iki kol pasiekia brandą. Tai įvyksta apie antruosius gyvenimo metus.
Meksikos beplaukiai šunys yra protingi, guvūs, turi gerus socialinius įgūdžius ir medžioklinius instinktus. Šie šunys yra tikri pabėgimo meistrai, vydamiesi grobį gali šokinėti per tvoras ir pan.
Yra labai sargūs, niekada neatsitraukia iš kovos pirmi. Suaugę šunys, jei tinkamai auklėjami, yra stabilaus charakterio, tvarkingi. Svarbiausia dar mažus šuniukus tinkamai išauklėti, juos treniruoti. Jeigu šuo elgiasi blogai, tai gali reikšti, kad jis negauna pakankamai fizinio ir protinio krūvio. Mėgsta kitų šunų draugiją, todėl gali būti ne vienintelis šuo šeimoje.

Išvaizda
Kūnas nedidelis, ausys ilgos, migdolo formos. Kaklas ir snukis ilgi. Paprastai be kailio, bet yra ir plaukuotų šunų. Paprastai plaukų yra ant galvos, uodegos ir kojų. Šunys daugiausia juodos ir melsvai pilkos spalvos. Kūnas stačiakampio formos, šiek tiek ilgesnis nei aukštis ties ketera. Skirstomi į tris svorio ir ūgio kategorijas:
Žaisliniai, Miniatiūriniai,
Standartiniai.

Sveikata
Meksikos beplaukiai šunys išsivystė natūralios atrankos būdu per daugelį metų. Todėl neturi polinkių į kokius nors rimtesnius sveikatos sutrikimus. Yra kilę iš šiltos klimato zonos, todėl netinka būti laikomi lauke. Juos reikia maudyti, šukuoti (tuos, kurie turi plaukų), prižiūrėti jų odą, kad neatsirastų spuogelių.

(blog'o reitingas +5)

Skaitykite komentarus 2
Kiti šio vartotojo blogai:

Gabijukas12, 2016-04-16 11:46:09
Sveiki. Iškart norėčiau atsiprašyti, kad esu neaktyvi. Tiesiog reikia mokytis. Nerandu laiko parašyti kokio nors blog'o micėje ar bonėje. O šį savaitgalį nuvažiavom į kaimą. Ir šiandien nutiko vienas nuotykis... Taigi, su mama nusprendėme...
Gabijukas12, 2016-02-16 15:05:49
Veislė: Niūfaundlendas Kilmė: Kanada, Jungtinė Karalystė Dydis: Milžiniškų šunų grupė Veislės grupė: Pinčeriai ir šnauceriai, molosai ir šveicarų kalnų šunys. Molosų pogrupis Ilgaamžiškumas: 8 - 10 metų Charakteris: švelnus, lengvai...
Gabijukas12, 2015-08-05 13:54:27
Nuo šeimininkės gavau naują žaislą. Kaulo formos, bet netikrą kaulą... Bet jo... aš... e... bijau... Nes jis skleidžią kažkokį cypiantį garsą!!!!! Išsigandau jo. Tačiau man vistiek labai labai patiko jį kramtyt. Toks spalvotas, gražus......
reklama