Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Susipažinkite - Niūfaundlendas

Susipažinkite - Niūfaundlendas


Gabijukas12, 2016-02-16 15:05:49

Šuniukas

Užaugęs

Veislė: Niūfaundlendas
Kilmė: Kanada, Jungtinė Karalystė
Dydis: Milžiniškų šunų grupė
Veislės grupė: Pinčeriai ir šnauceriai, molosai ir šveicarų kalnų šunys. Molosų pogrupis
Ilgaamžiškumas: 8 - 10 metų
Charakteris: švelnus, lengvai dresuojamas, malonus
Ūgis: Patinas: 69–74 cm
Kalė: 63–69 cm
Svoris: Patinas: 60–70 kg
Kalė: 45–55 kg
Spalvos: Juodas, juodas ir baltas, pilkas, rudas
Šuniuko kaina: Vidutiniškai 1000-2000 Lt

Niūfaundlendai yra labai panašūs į mastifus, senbernarus, anglų mastifus dėl savo tvirtų kojų, didelės galvos, plataus snukio, storo kaklo ir labai tvirtos kaulų struktūros. Yra žinoma, kad senbernarai turi niūfaundlendų kraujo.
Manoma, kad niūfaundlendai yra kilę iš Niufaundlando salos, kur, tikėtina, portugalų mastifai XVI a. buvo sukryžminti su vietiniais šios salos šunimis.
Tuomet, kai 1610 m. Niufaundlande buvo leidžiama kolonizacija, Niūfaundlendo veislė jau buvo susiformavusi ir fiziškai, ir psichologiškai.
Šie šunys buvo naudojami traukti žuvų tinklams, įrangai ir pan. Niūfaundlendas dabar gerai žinomas dėl savo pastovaus charakterio ir stoiškos prigimties. Niūfaundlendas yra ramus ir stiprus šuo. Labai ištikimas savo šeimininkams, yra idealus darbo šuo. Dėl šių savybių Niūfaundlendai yra dažnai vadinami „švelniaisiais milžinais“. Moka loti stipriai, žemu tonu. Lengva išdresuoti, jeigu tai pradedama daryti nuo pat mažų dienų. Yra nuostabūs su vaikais, bet dėl savo didumo žaisdami gali pastumti ar užgulti mažesnį vaiką. Puikiai sutaria su kitais gyvūnais, bet dėl savo svorio ir dydžio gali pridaryti problemų, todėl svarbu tinkamai dresuoti.

Išvaizda
Kailis ilgas, tankus, atsparus vandeniui, apsaugo nuo karšto ir šalto oro. Kaulai masyvūs, kūnas raumeningas, tvirtas. Turi didelius plaučius, todėl gali ilgai plaukioti. Lūpos nukarusios, todėl gali seilėtis. Uodega prie pagrindo storėja. Kūno ilgis iki uodegos lygus šuns aukščiui ties ketera. Snukis trumpas, bukas, kvadratinės formos, kakta plati.

Sveikata
Niūfaundlendai yra linkę į klubo sąnario, aklūnių displaziją. Šlapimo pūslėje gali kauptis akmenys. Šuniukai gali gimti su genetinėmis širdies ydomis.

http://www.sunu-veisles.lt/niufaundlendas/

(blog'o reitingas +2)

Skaitykite komentarus 1
Kiti šio vartotojo blogai:

Gabijukas12, 2016-04-16 11:46:09
Sveiki. Iškart norėčiau atsiprašyti, kad esu neaktyvi. Tiesiog reikia mokytis. Nerandu laiko parašyti kokio nors blog'o micėje ar bonėje. O šį savaitgalį nuvažiavom į kaimą. Ir šiandien nutiko vienas nuotykis... Taigi, su mama nusprendėme...
Gabijukas12, 2015-12-30 11:24:06
Veislė: Meksikos beplaukis šuo Kilmė: Meksika Dydis: Mažų šunų grupė Veislės grupė: nesportiniai šunys, kurtų šunys Ilgaamžiškumas: Vidutiniškai 12 - 15 metų Charakteris: budrus, geras kompanijonas, sargus, protingas, linksmas,...
Gabijukas12, 2015-08-05 13:54:27
Nuo šeimininkės gavau naują žaislą. Kaulo formos, bet netikrą kaulą... Bet jo... aš... e... bijau... Nes jis skleidžią kažkokį cypiantį garsą!!!!! Išsigandau jo. Tačiau man vistiek labai labai patiko jį kramtyt. Toks spalvotas, gražus......
reklama