Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone klubai
Mišrūnų
narių: 560    prezidentas: astuke666
Mišrūnų šunelių turėtojų ir mylėtojų klubas

Kačių išmatų ėdimasxjxuxsxtxex
Žinučių: 47
mano mirsuniuke pradejo valgyti kaciu ismatas as ja baudziu bet ji vistiek savo toleto duru pilnai uzdaryti negalime nes kate ir katinas pridarys kur papuola...del ko taip yra?gal jai vitaminu truksta?
2008-12-24 14:41:10
tammey
Žinučių: 4053
Dekui Bituke uz naudinga info
2014-02-22 16:56:43
Rodnega
Ekspertas
Žinučių: 26621
Cituojant svetimus straipsnius BŪTINA NURODYTI ŠALTINĮ
2014-02-13 16:39:46
Bituke
Žinučių: 2796
Blogi šunų įpročiai: ar įmanoma atsikratyti?
01/10/2013

Šunys yra mėsėdžiai, nors pastarųjų metų tyrimai rodo, kad jie prisitaikė ir neblogai pasisavina ir augalinį maistą. Nors ir kaip ten būtų, aišku viena: šunų mityba turi būti subalansuota ir visavertė. Deja, net ir gerai maitinamas augintinis kartais turi bjaurų įprotį – ryja atliekas arba kitų gyvūnų išmatas...
Picture
• Kodėl šunys ryja atliekas?

Kai šunų protėviai vilkai sumedžiodavo grobį, pirmiausia surydavo vidaus organus. Pasirinkdavo ne gardžią raumeningą mėsytę, o žarnas su visu jų turiniu. Vilkai šitaip elgėsi todėl, kad gautų fermentų, padedančių suvirškinti maistą. Mažiems vilkiukams (taip pat ir šuniukams) kalė motina taip pat atryja apvirškintos mėsos su visais būtinais fermentais, todėl jie lengviau virškina ir pasisavina maistingąsias medžiagas. Kalė išlaižo šuniukų išanges, išmasažuoja pilvelius, suryja mažylių išmatas. Visa, kas išvardyta, yra patys natūraliausi gyvūnų instinktai.

Blogą įprotį išprovokuoti gali ir menkavertis, nekokybiškas sausas šunų ėdalas, kai jis šiek tiek apvirškinamas ir pasišalina, o kitam šuniui ši „porcija“ atrodo visai skani...

Suryti kito šuns ekskrementus gyvūnas gali ir todėl, kad turi vidaus parazitų, kurie sunkina virškinimą ir tuštinimąsi, gyvūnas jaučia alkį, pilvo pūtimą, diskomfortą.

Jeigu šuo šeriamas tik kartą per dieną ir virškina labai greit, jis gali jaustis alkanas ir ieškoti bet ko, kad tik pasisotintų. Tokį šunį patartina šerti nedidelėmis porcijomis 2-3 kartus per dieną.

Rečiau, bet pasitaiko, kad mažas šunelis suryja savo išmatas, nes bijo bausmės už blogą elgesį, juk išsituštino namuose.

• Kaip atpratinti nuo blogų įpročių?

Atpratinti nuo blogų įpročių gali auklėjimas. Jau supratote: nuo pirmųjų savaičių jūsų namuose reikia stebėti savo augintinio elgesį ir formuoti tinkamus įpročius. Atliekomis labai domisi jauni (2-8 mėn.) šuniukai. Būdami smalsūs, tyrinėdami pasaulį, jie gali ir netyčia jų paragauti.

Dantų keitimosi laikotarpiu taip pat būkite atidūs, jeigu reikia, duokite augintiniui maisto papildų.

Stebėkite, ar šuniuko nekankina nerimas, ar jis nėra sutrikęs, išsigandęs (galbūt išvyko arba pasikeitė šeimininkai). Šiuo atveju padės tinkamas fizinis krūvis, įdomūs žaidimai gryname ore, džiugus bendravimas su žmonėmis ir gentainiais

Galima kiekvieną kartą vesti augintinį į lauką su antsnukiu, tačiau tai neigiamai veikia šuns ir šeimininko bendravimą, auklėjimą, emocinę būseną. Vaikštinėdami venkite šiukšlynų, užterštų vietų. Vedžiokite su pavadėliu. Pastebėję augintinio domėjimąsi atliekomis, sudrausminkite, girkite už klusnumą ir skatinkite šunų skanėstais. Nukreipkite dėmesį į save, kvieskite žaisti, užsiimti įdomia veikla.

Labai svarbu visavertė šuns mityba. Šeriant šunį subalansuotu maistu turėtų pakakti ir vitaminų, ir būtinų mineralinių medžiagų, ir jau minėtų fermentų. Jeigu visa tai nepadeda, kad kompensuotumėte fermentų trūkumą, galite duoti šuniui žalių jaučio inkstų arba skrandžio gabaliukų, tačiau dėl to konsultuokitės su veterinarijos gydytoju.

• Ar blogi įpročiai kelia pavojų šunų sveikatai ir gerovei?

Prarytos atliekos sutrikdo normalų virškinimą ir tuštinimąsi, apnuodija organizmą.

Šuo gali praryti arba prisiuostyti toksiškų medžiagų, kartu su atliekomis gali nuryti sveikatai ypač pavojingų svetimkūnių.

Gali užsikrėsti vidaus parazitais, o šie gali išprovokuoti sunkius susirgimus, slopinti imunitetą ir pabloginti bendrą gyvūno savijautą.
2014-02-13 15:55:56
Ave
Žinučių: 11141
Dėl kvapo problemų nekils ,nes šuo voljere gyvena.Na reikės prašyti mamos ,kad nupirktu.Ačiū už atsakymą.


astuke666 :
> jeigu rasi džiovintų tai po gabalėlį duodi kasdien vietoj kramtalų ir tokia ta
>procedūra. Jeigu gautum jaučio skrandį iš turgaus, geriausia, kad jis su turiniu būtų, o
>jeigu ir nebus, tai paprasčiausiai bent aš pagal šunio dydį gabalais susipjausčiau ir į
>šaldiklį, bet jau tokiais didesniais gabalais, kad cielais nerytų, o plėšytų, tai paduodi
>ir jis žaidžia, kartais ir neįveikia, paimi ir palieki kitam kartui, bet patariu jį šert
>lauke, nebent neerzins kvapas, bet jis labai aitrus
>Ave :
>>Sveiki,manoji taip pat ėda išmatas tiek kačių tiek kitų šunų,priklausant ką randa.O
>>kiek tų jaučio skrandžio reikia sušerti?
2011-12-23 10:36:42
astuke666
Žinučių: 16250
jeigu rasi džiovintų tai po gabalėlį duodi kasdien vietoj kramtalų ir tokia ta procedūra. Jeigu gautum jaučio skrandį iš turgaus, geriausia, kad jis su turiniu būtų, o jeigu ir nebus, tai paprasčiausiai bent aš pagal šunio dydį gabalais susipjausčiau ir į šaldiklį, bet jau tokiais didesniais gabalais, kad cielais nerytų, o plėšytų, tai paduodi ir jis žaidžia, kartais ir neįveikia, paimi ir palieki kitam kartui, bet patariu jį šert lauke, nebent neerzins kvapas, bet jis labai aitrus


Ave :
>Sveiki,manoji taip pat ėda išmatas tiek kačių tiek kitų šunų,priklausant ką randa.O
>kiek tų jaučio skrandžio reikia sušerti?
2011-12-23 08:22:49
Ave
Žinučių: 11141
Sveiki,manoji taip pat ėda išmatas tiek kačių tiek kitų šunų,priklausant ką randa.O kiek tų jaučio skrandžio reikia sušerti?
2011-12-23 07:14:20
astuke666
Žinučių: 16250
nusipirkit džiovintų jaučio skrandukų ir baigsis problemos


GojaBite :
>Bitė tai irgi kartais, jei užtinka tai kokį suėda...
2011-12-13 13:49:58
GojaBite
Žinučių: 1309
Bitė tai irgi kartais, jei užtinka tai kokį suėda...
2011-12-12 16:26:10, pakeista: 2011-12-12 16:26:28
Katze
Žinučių: 324
Maniškis tai nevalgo jokių išmatų. Jei ką pakramto, tai tik žolę.
2011-12-07 14:51:36
boruzyte
Žinučių: 1524
Nežinau mum taip nebuvo
2011-01-13 12:57:06
reklama