Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone klubai
TitulinisBone klubaiMopsųDiskusijosPriežiūraAusyčių priežiūra ir formavimas
Mopsų
narių: 645    prezidentas: Rodnega
Žaismingų ir užsispyrusių šunelių gerbėjų klubas

Ausyčių priežiūra ir formavimasuma
Žinučių: 3242
Mopsų ausyčių priežiūra: formavimas.
(Justina Kaliatkaitė)

Mopsiukų ausytės gali būti dviejų formų: vadinamoji "sagos" tipo ausytė (1 paveikslėlyje ji pavaizduota dešinėje, tai kairė šuniuko ausytė) yra pageidautina ir taisyklinga, "rožės" tipo ausytė (tame pačiame paveikslėlyje - kairė, tai dešinė šuniuko ausytė).
Veislės standarte nurodoma, kad abiejų rūšių ausytės formos yra galimos, tačiau pirmenybė teikiama "sagutėms". Dažniausiai tik gimusio mopsiuko ausytės būna taisyklingos formos, ir ją praranda dantų keitimosi metu: ausies kremzlė tarsi "įskyla", išskleisdama ir atmesdama ausį atgal. Šiuo kritiniu periodu patartina ausytės formą koreguoti ją klijuojant pleistru. Jei taisyklingą formą praranda tik viena ausytė, profilaktiškai vis tiek patariama klijuoti pleistru abi. 3 paveikslėlyje pavaizduotas mopsas su korekcijos tikslais pleistru suklijuotomis ausytėmis.
Kaip taisyklingai atlikti mopso ausyčių korekciją?
Viskas labai paprasta - procedūra detaliai aprašyta remiantis 4 paveiksle pavaizduotais ausyčių klijavimo žingsniais. Viršutinėje paveikslėlio dalyje matoma, jog kairė šuniuko ausis praradusi savo formą, jos kremzlė atrodo tarsi būtų "įskilusi, įlūžusi", todėl pati ausis šiek tiek pakyla į viršų ir net atidengia ausies kriauklę. Vidurinėje paveikslėlio dalyje pavaizduota kaip reikia paruošti ausytes prieš jas klijuojant: pirmiausia svarbu ranka "įskilusią" ausies kremzlę atitaisyti taip, kad ji vėl laikytų ausį taisyklingoje formoje (vidurinio paveikslėlio nuoroda strėlyte į dešinę), tuomet ausytę reikia simetriškai sulenkti pusiau taip, kad abu jos kraštai vienas su kitu susiliestų, šitaip užfiksuodami ausies kremzlę taisyklingoje padėtyje. Belieka šitaip suformuotą ausytę sutvirtinti pleistru. Apatinės paveikslėlio dalies kairėje pavaizduota pleistru suklijuotos ausies vaizdas iš profilio, dešinėje - iš priekio.
Keletas pastabų:
•Svarbu pleistrą klijuoti kuo aukščiau, šitaip ausies kremzlė bus patikimiau užfiksuota reikiamoje padėtyje. Tačiau nevalia ir persistengti, nes tai gali sukelti diskomfortą šuniukui.
•Reikia nuolat stebėti, ar pleistru sutvirtinta ausytė nerausta, ar jos neberia. Taip nutikus - pleistrą nedelsiant nuimti.
•Suklijuotos ausytės vidutiniškai laikomos 1,5-2 savaites todėl, kad būtent tiek išsilaiko ant jų užklijuotas pleistras. Neesant rimtų priežasčių, patiems tvirtai besilaikančio pleistro nuimti anksčiau laiko nepatariama - galite pažeisti ausytės odą, o išraunami plaukai šią procedūrą pavers nemalonia jūsų augintiniui.
•Nuėmus pleistrą leidžiama ausytėms pailsėti tol, kol kremzlytė pati palaiko taisyklingos formos ausytę. Dažniausiai tai trunka 2-3 dienas.
•Jeigu dėl kokių nors priežasčių (pvz, dalyvavimas parodoje) pleistrą tenka nuimti jam dar tvirtai besilaikant, ausytę su pleistru reikia gausiai patepti riebiu vaikišku kremu ar kūdikiams skirtu odos aliejuku, palaikyti 30 minučių, kad gerai įsigertų, o tada pleistras nusiims lengvai ir neskausmingai.
•Pirmąsyk šios procedūros metu šuniukas gali elgtis neramiai, todėl svarbu jam sudaryti teigiamą įspūdį: prieš užmiegant pasiguldyti sau ant kelių, galima ant nugaros(čia kalbama apie šuniuką), pakasyti pilvuką, pamažėle imti masažuoti ausytes, kad priprastų ramiai gulėti, kai jos bus klijuojamos. Laikui bėgant tiek šeimininkas, tiek jo augintinis prie procedūros pripras - teisingai elgiantis abiems ji bus maloni.
•Patartina naudoti rusišką į ritinėlius susuktą pleistrą, nes kiti pleistrai, net ir medžiaginiai, išsilaiko vos keletą dienų. Alternatyva - medicininis clinofix'as.
Baigiant svarbu pabrėžti, jog formuodamas savo mopsiuko ausytes šeimininkas turėtų apsišarvuoti kantrybe, mat tai ilgai trunkantis procesas, kartais galintis užsitęsti net nuo vienerių iki dvejų metų. Tiesa, kai kurių mopsiukų ausytės taisyklingą formą atgauna vos pasikeitus dantukams - kaip ir visur, čia taip pat egzistuoja individualūs skirtumai.
2014-10-04 10:28:51
uma
Žinučių: 3242
facebooke nuotraukos kaip klijuoti :

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151603718430645.1073741825.346211540644&type=1

Sėkmės!
2014-10-04 10:34:35
reklama