Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone klubai
Mopsų
narių: 645    prezidentas: Rodnega
Žaismingų ir užsispyrusių šunelių gerbėjų klubas

AUSYTĖSuma
Žinučių: 3242
Daugumos sveikų ausų valyti nebūtina. Visiškai pakanka kasdien jas apžiūrėti, norint įsitikinti, ar ausys sveikos, nepadaugėjo sieros, nėra patekę svetimkūnių...
Jei "rūpestingas" šeimininkas sveikas ausis valys per dažnai, šuns organizmas pradės reaguoti į tokį valymą kaip į svetimkūnį, kurį reikia pašalinti ir gamins daugiau ausų sieros. O tai, savo ruožtu, gali sukelti uždegiminius procesus ausyje. Tačiau jei ausyje pastebėjote "purvą" (svetimkūnius, besikaupiančią sierą) ar uždegimą (paraudusi, pastorėjusi oda), jau nešnekant apie kitus ligų požymius, ausis valyti būtina!
Jums prireiks:
Bet kokio šunų ausims profilaktiškai ar gydyti naudojamo valiklio (losjono).
Vatos tamponėlių ir pagaliukų.
Paguldykite ar pasodinkite šunį taip, kad būtų patogu ir jam, ir jums. Atlenkite ausį, kad atsidengtų išorinė ausies landa.
Jei "purvo" labai daug, tai didžiąją jo dalį galima iškart pašalinti vatos tamponu. Nebijokite, jei ausis sveika, jūsų numylėtiniui tikrai neskaudės!
Jei jau ausis "užsidegusi", geriau sieros perteklių atsargiai pašalinti pagaliuku su vata, sumirkyta ausų valikliu.
Pagaliuką į ausies landą galima kišti tik tol, kol jis "atsiremia", t.y., iki vertikaliojo kanalo pabaigos – tuomet prie geriausių norų jūs nesugebėsite pažeisti ausies būgnelio (to dažniausiai bijo visi pradedantys šunų laikytojai).
Sieros likučius iš ausies galima pašalinti pagaliuku su vata Įlašinus preparatą, ausies pagrindą reikia 20–30 sekundžių pamasažuoti.
Po to į ausies landą atsargiai įlašinkite 2–4 lašus ausų valiklio ir ausies pagrindą pamasažuokite (masažuojant turi girdėtis kliuksėjimas). Ausies landą sausai išvalykite, tuo pačiu pašalindami nešvarumų likučius.

!!! Pakštelėkite savo šuniui į nosį ir pamaloninkite jį kokiu nors skanėstu!

Prisiminkite, jaunų šuniukų ausys paprastai tampa nešvarios daug greičiau, nei suaugusių šunų, nes jų gaminančios ausų sierą liaukos dirba sparčiau. Su amžiumi tai praeina. Senų šunų ar šunų, kurių imunitetas nusilpęs (sirgusių virusinėmis ligomis, alergijomis ar alergiškų) ausis reikia apžiūrėti ypač dažnai, nes jie linkę sirgti otitais ir egzemomis. Būtinai pasirodykite veterinarui, jeigu... ausies kanale pastebėjote svetimkūnį arba vabzdį, kurio negalite pašalinti patys.
Nepaisant valymo, išskiriamas ausų sieros kiekis arba uždegimo požymiai (nemalonus kvapas, paraudusi ir sustorėjusi oda) stiprėja.
Kai kuriais atvejais gali prireikti plauti ausies landą, į užkrėstą ausį įvedant kateterį. Ši procedūra atliekama su pilna narkoze.
Kitais atvejais ausies uždegimas gali būti susijęs su bendromis virusinėmis ar kitomis ligomis (mėsėdžių maras, otodektozė).
2012-02-16 16:14:09
Rodnega
Ekspertas
Žinučių: 26619
Ausytesgerdaaa7
Žinučių: 0
Sveiki! mano mopse labai ausytes kasosi labai, daznai valau ir tvarkau bet ji vistiek jas kasosi kartais net iki zaizdu
prieš 18 val.
2014-12-11 17:50:20
uma
Žinučių: 3242
Žinoma, kad gilai kišti krapštukų negalima!
Pagaliuką į ausies landą galima kišti tik tol, kol jis "atsiremia", t.y., iki vertikaliojo kanalo pabaigos – tuomet prie geriausių norų jūs nesugebėsite pažeisti ausies būgnelio.


vaiduute :
>Jei kasdien valyt reikia tai uždegimas gali būt. Gerai apžiūrėk ar oda nesudirgus,nėra
>smulkiu spuogeliu ir pan. Vetas sakė jokiu būdu nekist jokiu krapštuku į ausį. Aš valau
>karta į sav ir jos visada švarios. Mes epi-otic naudojam
2012-02-19 00:40:35
vaiduute
Žinučių: 336
Na nesiskundziu


reinukeee :
>Tikrinom nieko nei uždegimo, nei paraudimo, nei patinimo, nei kvapo. Aš valau vatos
>diskeliais visai gerai nusivalo, aišku nekišu giliai ir t.t
>reikės kitokį valiklį pabandyti tas epi-otic geras?
>vaiduute :
>>Jei kasdien valyt reikia tai uždegimas gali būt. Gerai apžiūrėk ar oda nesudirgus,nėra
>>smulkiu spuogeliu ir pan. Vetas sakė jokiu būdu nekist jokiu krapštuku į ausį. Aš valau
>>karta į sav ir jos visada švarios. Mes epi-otic naudojam
2012-02-18 12:09:43
reinukeee
Žinučių: 214
Tikrinom nieko nei uždegimo, nei paraudimo, nei patinimo, nei kvapo. Aš valau vatos diskeliais visai gerai nusivalo, aišku nekišu giliai ir t.t
reikės kitokį valiklį pabandyti tas epi-otic geras?


vaiduute :
>Jei kasdien valyt reikia tai uždegimas gali būt. Gerai apžiūrėk ar oda nesudirgus,nėra
>smulkiu spuogeliu ir pan. Vetas sakė jokiu būdu nekist jokiu krapštuku į ausį. Aš valau
>karta į sav ir jos visada švarios. Mes epi-otic naudojam
2012-02-17 23:46:02
vaiduute
Žinučių: 336
Jei kasdien valyt reikia tai uždegimas gali būt. Gerai apžiūrėk ar oda nesudirgus,nėra smulkiu spuogeliu ir pan. Vetas sakė jokiu būdu nekist jokiu krapštuku į ausį. Aš valau karta į sav ir jos visada švarios. Mes epi-otic naudojam
2012-02-17 22:46:43
Ramintuskina
Žinučių: 6387
Mūsų Badžiui tai taip pat greitai ausytės nešvarios tampa. Tai mes nusipirkome specialų ausų valiklį. Tai dabar žymiai ausytės švaresnės.
2012-02-17 11:45:59
Pasta
Žinučių: 254
Mūsiškiam, taip pat labai greitai jos tampa nesvarios. As tiesiog su pirštu prabraukiu , kai rimciau valome, pakrapstau su krapstuku ir kosmetine servetele.. valome tiesiog su vandeniu, nenaudojame jokių priemonių...
2012-02-17 11:02:20
reinukeee
Žinučių: 214
Ačiū, Uma. už temą apie ausytes. Aš turiu šitą problemą. Ausytes valau beveik kasdien.
Iš pradžių tai tikrai ligą įtariau.Na, bet jokių pakitimų, erkučių neradom. Ir ausytės nei karštos, nei paraudę, nei kvapas koks. tik murzinasi greitai
Norėjau paklausti, gal kas žinot kokį gerą valiklį ausytėms? dabar naudoju "aurinet" bet baiginėju, bet nelabai man jis patinka
2012-02-17 10:26:22
reklama