Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone klubai
Mopsų
narių: 645    prezidentas: Rodnega
Žaismingų ir užsispyrusių šunelių gerbėjų klubas

Keli SOS patarimai vasaraiuma
Žinučių: 3242
•Ką daryti jei Jūsų augintiniui įgėlė bitė?

Jei įgėlė bitė, pašalinkite geluonį, ant įgėlimo vietos patartina uždėti tyrelės iš vandenyje sušlapintų sodos miltelių.
Toks kompresas neutralizuoja nuodų rūgštį. Taip pat įkandimo vietą galite įtrinti lašeliu dilgėlių ekstrakto.
Jei šuo sugeltas itin stipriai, iškart vežkite pas veterinarą. Igėlimai paprastai praeina be komplikacijų, tačiau pasitaiko visko.
Pagrindiniai simptomai, kad šuniui įgėlė bitė: jei įgelta į snukutį, kojomis jį trina, stengdamasis nubraukti geluonį, tampa neramus, o po kurio laiko nebeinkščia, guli apatiškas. Kartais gali vemti. Nuo didesnio nuodų kiekio prasideda širdies, kraujagyslių, nervų sistemos sutrikimai, inkstų pažeidimai. Atidžiai stebėkite šunį ir, jei atsirado kažkoks pablogėjimas, nedelsiant kreipkites į veterinarą.

•Ką daryti jei šuniui įkando gyvatė?

Jei šuniui įkando gyvatė, suspauskite įkandimo vietą ir virš jos, ir kuo skubiausiai nuvežkite pas veterinarą. Vežkite atsargiai, stenkites jo nejudinti. Pagrindiniai simptomai, kad šuniui įkando gyvatė yra šie: drebulys, stiprus seilėjimasis ar vėmimas.

•Ką daryti, kai šuo susipjausto koją?

Pirmas dalykas – nepanikuoti. Jei žaizdelė nėra labai gili ir stipriai nekraujuoja, ko gero jums net nereikės veterinaro pagalbos.
Atsitikus tokiai nelaimei reikia elgtis, lygiai taip pat, kaip ir žmogaus susižalojimo atveju. Jei stipriai kraujuoja – užspauskite žaizdą. Tam labai tinka marlė ar tvarstis. Už kelių minučių spaudimą atleiskite.
Jei kraujavimas nustojo ar nebuvo labai gausus, apiplaukite žaizdą, praskalaukite ją vandenilio peroksidu ar pravalykite su jodu. Jei manote, kad reikia, ant žaizdos uždėkite tvarstį. Būkite atidus ir neužverškite jo per stipriai!
Jei vis dėl to nepasitikite savo jėgomis ar šuo itin stipriai kraujuoja ir kraujavimas nesibaigia, vežkite jį pas savo veterinarą, kuris tikrai jums pagelbės.
2012-04-29 09:29:34
Deimante2000
Žinučių: 8691
Geras straipsnis
2012-08-29 12:36:47
reklama