Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone klubai
Mopsų
narių: 645    prezidentas: Rodnega
Žaismingų ir užsispyrusių šunelių gerbėjų klubas

Kelio girnelės išnėrimasuma
Žinučių: 3242
Kliniškai ši problema pasireiškia šlubavimu, kuris gali atsirasti ir dingti daug kartų priklausomai kokiai kojai atitenka daugiau krūvio, šis šlubavimas vargina šunį. Kai girnelės išnėrimo laipsnis yra didesnis šuo dažniausiai laiko pažeistą koją pusiau sulenktą, jei susirgimas abipusis tai gyvūnas dažniausiai prigula prie žemės, o kai eina- šokinėja kaip triušis. Išnėrimai skiriasi pagal išnėrimo pusę: tai yra lateralinis – kai girnelė išnyra į išorę, ir medialinis- kai girnelė išnirsta į vidų. Lateralinis išnėrimas sukelia daugiau judėjimo sutrikimų nei medialinis. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad šios patologijos galimybė pas kales yra 1,5 kartų didesnė, nei pas patinus, taip pat teigiama, kad šunys iki 9 kg. turi kelio girnelės išnėrimo patologiją 12 kartų dažniau nei dideli šunys.
Įvertinimo rezultatai (pagal Putnamo metodika):

0- Kelio sąnarys yra normalus.

1- Kelio girnelės raiščiai yra beveik normoje. Girnelė juda lengviau nei įprastai, ji gali išnirti, jei kelio sąnarys yra ištiestas. Girnelė pati savaime gali išnirti, bet visada atsistato į įprastą padėtį. Tiesiojo girnelės raiščio padėtis gali lengvai pakisti sukant blauzdikaulį.

2- Kelio girnelė yra normalioje padėtyje, kai koja yra ištiesta.Girnelė išnyra, esant sulenktam kelio sąnariui arba kai blauzdikaulis yra sukamas. Išnirusi girnelė negrįžta į savo vietą, kol nėra atstatoma. Proximalinė blauzdikaulio dalis sukasi iki 30 laipsnių kampu.

3-Girnelė pastoviai išnirusi. Laikinai ji gali būti atstatyta į normalią padėtį. Proximalinė blauzdikaulio dalis į vidinę pusę sukasi 30-60 laipsnių kampu.

4- Girnelė pastoviai išnirusi, jos negalima atstatyti į savo vietą. Proximalinė blauzdikaulio dalis sukasi 90 laipsnių kampu.
2012-02-16 14:36:11
Marsyla
Žinučių: 12
Mūsų bėda pasirodė didesnė, negu tikėjomės. Be liūdnumo ir kojyčių problemų pastebėjom, kad Marsas sunkiai mato, ant žemės numesto kasniuko ieško uosle, o ne akimis. Savaitgalį aplankėm ir okulistą, ir neurologą. Gydytojai įtarė mopsų encefalitą arba tiesiog infekciją. Dabar leidžiam vaistus, tai šuniukas linksmesnis. naujausi kraujo tyrimų atsakymai turėtų būti trečiadienį. labai tikiuosi,kad tie baisieji įtarimai nepasitvirtins...
uma :
> Marsyla, ar jau žinot tyrimo atsakymus?
2013-03-04 08:00:50
uma
Žinučių: 3242
Marsyla, ar jau žinot tyrimo atsakymus?
2013-03-02 21:59:49
Marsyla
Žinučių: 12
Na, gal mano komentaras čia ne visai į temą, bet daugiau nesugalvojau, kur rašyti Mano hiperaktyvus mopsas, grįžęs iš pasibėgiojimo po apsnigtą pievą, staiga tapo vangus, liūdnas, žaisti nebenori, sunkiai lipa laiptais, galinės kojos tarsi nelanksčios. Veterinarė alieka tyrimus ir įtaria sąnarių uždegimą. Gal kas nors yra susidūręs su panašia problema?
2013-02-27 14:36:46
reklama