Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone klubai
TitulinisBone klubaiŠunų senjorųDiskusijosSveikatailgaamžių senjorų priežiūra, jų sveikatinimas
Šunų senjorų
narių: 372    prezidentas: solnuskaFC
Šunis senjorus auginančių šeimininkų klubas

ilgaamžių senjorų priežiūra, jų sveikatinimas



sardnaskelA
Moderatorius
Žinučių: 10114
Lauktina informacija apie jų priežiūrą: geroji patirtis, skaudžios pamokos, klaidos. Tikiuosi, kad 66stanke, astuke66, Pualo, Rodnega ir kiti, auginantys ar auginę senjorus, sulaukusius labai garbaus amžiaus, atsilieps. Dalinkimės, mokykimės: lauktinos ir nuorodos į tokią informaciją internete, kaupkime šias žinias.
2013-02-23 10:38:12
Pualo
Žinučių: 7619
As va ka skaiciau visai neseniai..Paprasta istikro,bet paskaityt ir prisimint nekenkia.


Ilgiausiai kada nors gyvenęs šuo sulaukė 29 metų – tai buvo australų ganymo šuo, vardu Bluey. Pasaulio Guinnesso rekordų knygoje jis yra dar nuo praėjusio šimtmečio 4-ojo dešimtmečio pabaigos. Pasaulį keturkojis išvydo 1910 metais, nugaišo – 1939-aisiais. Tad kas lemia tokį ilgą keturkojų gyvenimą ir kaip sužinoti, kiek laiko gyvens mylimas keturkojis šeimKaip teigia veterinarijos gydytojas Marty Beckeris, šuns gyvenimo trukmė priklauso nuo mitybos, genų ir aktyvaus gyvenimo būdo.


Kas lemia šuns ilgaamžiškumą? Štai keli pavyzdžiai, kuriuos pateikė veterinarijos gydytojas M.Beckeris.

Šuns dydis

Šuns dydis itin glaudžiai susijęs su jo gyvenimo trukme. Dideli šunys įprastai gyvena kur kas trumpiau negu maži ar vidutinio dydžio šunys. Ką jau kalbėti apie miniatiūrinius „toy“ veislės šunis, kurie laikomi ilgaamžiškiausiais. Tokie šunys, kaip niufaundlendai, senbernarai, vokiečių dogai, ar airių vilkogaudžiai gyvena negailestingai trumpai – geriausiu atveju vos 6–8 metus. Žinoma, pasitaiko, kad net ir gigantiški šunys sulaukia 10–15 metų, tačiau tai jau išimtys.

Tad bene svarbiausias ir reikšmingiausias etapas, lemiantis didelio šuns gyvenimo trukmę – jo augimo sparta pirmaisiais gyvenimo metais. „Neperšerkite savo gigantiškos veislės šuns mažylio. Nenutukinkite jo“, – sako veterinaras.

Svarbu, kad idealų suaugusio šuns svorį mažylis pasiektų per pirmuosius 2–3 metus, ne anksčiau. Todėl maitinkite ėdalu, kuriame yra mažesnis mineralų ir baltymų – pagrindinių statybinių medžiagų kaulams ir raumenims augti – kiekis.

Tai reiškia, kad jūsų didysis šuo turi augti lėtai, niekur neskubėdamas. Taip jūsų šuniui bus lengviau iškęsti kaulų bei organų augimą.

Be to, per dideli, ir per sunkų gyvūnai gyvena trumpiau. Nutukę šunys linkę sirgti įvairiausiomis vidaus organų bei kaulų ligomis. Moksliniais tyrimai įrodyta, kad atletiški ir grakščiai atrodantys šunys gyvena vidutiniškai dvejais metais ilgiau negu nutukę.

Genai

Be abejonės, genai šuns ilgaamžiškumui daro bene didžiausią įtaką. Nuo jų priklauso, kokiomis ligomis šuo bus linkęs sirgti ir kiek laiko gyvens. Kaip ir žmonių, taip ir šunų gyvenimo trukmė lemiama dar motinos įsčiose. Šuns sveikata ir gyvenimo trukmė priklauso ir nuo to, kaip jo motina buvo auginta ir šeriama, kiek laiko gyveno šuns protėviai.

Jei norite įsigyti veislinį šunį, pasiteiraukite veisėjo, kiek vidutiniškai gyvena šios veislės šunys, dėl kokių priežasčių dažniausiai nugaišta. Taip sužinosite, kiek apytikriai gyvens jūsų šuo.

Gyvūno ir žmogaus ryšys

Šuns gyvenimo trukmę pailgina ir bendravimas bei tarpusavio ryšys su žmogumi, ypač kai šuo laikomas tikru šeimos nariu. Norint pailginti šuns gyvenimą, vertėtų savo šunį tinkamai ir sveikai šerti, saugoti (nevedžioti be pavadėlio), užtikrinti jo higieną, užsiimti aktyvia veikla, reguliariai vesti pas veterinarijos gydytojus.

Veterinarijos gydytojas M.Becheris tikina, kad šie penki priežiūros patarimai neabejotinai padės pailginti šuns gyvenimą:

1. Prižiūrėkite, kad šuo nenutuktų ir visuomet būtų atletiškas.

2. Pasirūpinkite, kad šuns dantys būtų švarūs.

3. Užsiimkite dresūra – išmokykite komandų ir palaikykite šuns aštrų protą.

4. Kasdien eikite ilgiau pasivaikščioti. Tai darykite, net jei jūsų šuo jau senas – taip palaikysite raumenų ir sąnarių gyvybingumą. 5. Reguliariai lankykitės pas veterinarą.

Kasdienis mūsų rūpestis gyvūnais prisideda prie jų gyvenimo trukmės. „Jei elgsimės tinkamai, galbūt sulauksime meto, kai vidutinė šunų gyvenimo trukmė bus 20 metų“, – vylėsi M.Becheris.
http://augintinis.lrytas.lt/prieziura/zymus-veterinaras-atskleide-ka-daryti-kad-suo-gyventu-ilgiau.htm#.U-zdPE01jIUButu gerai,kad mano maziukei n=butu padeje isgyvent.
2014-08-14 19:05:50
zydroji
Žinučių: 3065
Labai daug gerų žinių gavau.
2014-01-24 19:01:01
Rodnega
Ekspertas
Žinučių: 26621
Geras straipsnis
2014-01-23 17:00:55
astuke666
Žinučių: 16250
Vyresnių šunų priežiūra

Sendamas jūsų šuo tampa kiek lėtesnis, bet tai nereiškia, kad kuo vyresnis gyvūnas, tuo mažiau malonumo jis teikia. Pagaliau su metais šuo tampa protingesnis. Reguliarios veterinaro priežiūros, kasdienio rūpesčio ir tinkamo šėrimo dėka senstantis jūsų šuo vis dar gali mėgautis laimingu ir sveiku gyvenimu.

Tačiau tikrai pastebėsite, kad metams bėgant jūsų šuns būklė keičiasi. Svarbios gyvūno organizmo funkcijos, paprastai nekėlusios problemų, ims lėtėti ar netgi visiškai sutriks. Kaip ir žmonėms, šunims ima keistis pojūčiai, taigi gali susilpnėti regėjimas, klausa ir uoslė. Taip pat gali sumažėti apetitas – labai seni šunys dažnai numeta daug svorio, jiems labiau išsikiša stuburas ir šonkauliai.

Neretai šunys yra senesni, nei mums atrodo, nes mes juos prisimename dar mažus, nuolat trykštančius energija. Šuns amžių nuspėti yra sudėtinga, nes skirtingų veislių senstančių gyvūnų požymiai dažnai labai skiriasi. Ilgiausiai gyvena maži šunys, o dideli šunys – sąlyginai trumpiau (didysis dogas yra jau senas sulaukęs šešerių). Be veislės, ir specifiniai gyvenimo būdo ypatumai lemia, kiek gyvens šuo. Ypatingą vaidmenį šunų gyvenimo trukmei vaidina šėrimas, fizinis krūvis ir bendra sveikatos būklė.

Senėjimo požymiai

Jei norite įsitikinti, ar jūsų šuo sensta, stebėkit jo elgesį ir išvaizdą. Paprasčiausiai įvertinkite, kaip augintinis atrodo, jaučiasi ar elgiasi. Pagrindiniai senstančio šuns požymiai:
Sumažėja energijos.
Silpnumas sąnariuose, darosi sunku atsikelti po gulėjimo, taip pat po ilgo pasivaikščiojimo.
Oda tampa storesnė ir mažiau elastinga. Kailis šiurkštėja, atsiranda nuplikusių vietų ir žilų šerių.
Kurtumas. Jį pastebėsite iš karto, nes šuo nereaguos į komandas ar neatsilieps šaukiamas vardu.
Dantų ir dantenų būklė – iš nasrų krinta ėdalas, gali suaktyvėti seilėjimasis, šuo letena pradeda kasytis dantis. Patinę paakiai gali būti dantų šaknų ligų požymis, tad patartina kreiptis į veterinarą.
Gali atsirasti ataugų, didelių guzų ar net auglių. Paprašykite veterinaro patikrinti tokius darinius, nes ankstyva diagnostika gali išsaugoti jūsų šuns gyvybę.
Per didelis troškulys ir gausus ar nekontroliuojamas šlapinimasis.
Sutrikimas ar nesugebėjimas atpažinti savo aplinkos.
Sumažėjęs apetitas.
Depresija, nepaklusnumas, dažnai net agresyvus elgesys.
Balzgana, melsva plėvelė ant akių paprastai yra įprastas reiškinys ir netrukdo regėjimui. Bet balzganas ir baltas darinys gali būti aklumo pranašas. Jūsų veterinaras gali padėti jums tai nustatyti.
Noras daugiau miegoti dieną ir mažiau naktį. Kai kurie šunys naktį klajoja po namus dėl skaudančių sąnarių, senatvės ar vienatvės.
Svorio augimas – labai dažna senų šunų problema.

Ateis diena, kai senatvės požymiai taps akivaizdūs, tačiau tai nereiškia, kad šunį turite susupti į antklodę ir pradėti nerimauti. Jums paprasčiausiai reikia pakeisti jo dienotvarkę ir imtis kelių atsargumo priemonių.

Tinkama medicininė priežiūra – senus šunis reikia reguliariai tikrinti. Be kasmetinių patikrinimų ir skiepijimų, susitarkite su savo veterinaru dėl specialių apžiūrų gyvūnui senstant. Fiksuokite ir visus kitus neįprastus požymius, praneškite apie juos veterinarui.

Geros treniruotės – nutukimas ir artritas yra dvi labiausiai paplitusios senų šunų problemos, todėl labai svarbu reguliarus fizinis krūvis. Tačiau jei jūsų šuo serga artritu, prieš pradėdami treniruočių programą pasikonsultuokite su veterinaru.

Kasdienis režimas – pastovus dienos režimas yra labai svarbus veiksnys jūsų šuns fizinei, psichinei ir emocinei sveikatai. Taip ir jums patogiau prižiūrėti, ir gyvūnas patiria saugumo jausmą.

Sveikas kailis ir oda – į dienotvarkę įtraukite specialią šukavimo procedūrą (bent kartą per savaitę). Taip pat labai svarbu reguliariai maudyti seną šunį. Tai dar viena puiki proga parodyti šuniui meilę, kurios jam taip reikia.

Sveiki dantys ir dantenos – nuolatinė dantų priežiūra, atliekama veterinaro, yra labai svarbi, nes senesni šunys dažniau serga dantenų ligomis ir jiems dažniau formuojasi dantų akmenys.

Emocinė parama – stenkitės jautriai reaguoti į tai, kas vyksta jūsų šuns gyvenime, ir pasistenkite suprasti, kad jam reikia susitaikyti su daugybe psichologinių pasikeitimų. Kasdienė seno šuns priežiūra iš jūsų reikalauja šiek tiek daugiau pastangų. Jūsų meilė, priežiūra ir atsidavimas padeda sukurti kokybiško gyvenimo atmosferą, kuria jūsų šuo gali mėgautis sulaukęs senatvės.

Vyresnių šunų šėrimas
Vienas svarbiausių dalykų, be reguliarios veterinaro priežiūros, – suvokti pasikeitusius jūsų šuns šėrybos poreikius. Septynerių metų ir vyresnių šunų gyvenimo tempas lėtėja, taigi keičiasi ir jų ėdimo poreikiai. Vyresni šunys yra mažiau aktyvūs, jų medžiagų apykaita lėtesnė, taigi jiems reikia mažiau kalorijų. Senstantiems šunims būtini aukštos kokybės lengvai virškinami baltymai, jie tampa svarbesni nei kada nors anksčiau, nes padeda palaikyti gerą organizmo būklę.
Seniems šunims skiriamas specialus racionas, kad gyvūnui netrūktų koncentruotų, aukštos kokybės neriebių baltymų ir lengvai virškinamų angliavandenių energijai gaminti. Pagrindiniai mineralai padeda senstantiems sąnariams, o vitaminai kartu su baltymais padeda kovoti su infekcijomis, puolančiomis silpnėjant imuninei sistemai. .

Senstančių šunų ėdalas yra sudarytas taip, kad patenkintų visus pasikeitusio organizmo poreikius. Taigi jūsų šuo ir toliau gali mėgautis ėdalu, nepatirdamas sveikatos sutrikimų.

Šunį reikia šerti vieną ar du kartus per dieną, tačiau gali būti, kad šuo ims ėsti dažniau, bet mažesnėmis porcijomis. Nesijaudinkite, tai normalu, nes mažesnes porcijas yra lengviau suvirškinti.

Informacija iš http://www.purina.lt/Home/All+About+Dogs/Health+and+Wellbeing+Dog/Healthy+Living+Dog/Caring+For+Older+Dogs.htm
2014-01-23 16:36:46, pakeista: 2014-01-23 16:48:59
veronka
Žinučių: 3941
Rei-ki yra energetinis sveikatinimo būdas rankomis. Izraelyje jau pripažintas oficialiai kaip alternatyva tradicinei medicinai. Jo mokomasi labai ilgai, yra gydymo meistriškumo lygmenys.
Savimoksla negalima.Yra niuansai, kuriuos tik mokytojas perduoda mokiniui.

sardnaskelA :
>Nuostabu, tema išsijudino. Jums ačiū už labai konkrečius pasakymus, tik, kas tas Rei-ki,
>prašom dėstyti.
>veronka :
>>Kepu duoną šuneliams- rupūs ruginiai miltai (20%), viso grūdo kvietiniai 40%, rupaus
>>malimo kvietiniai-20%, a.r. kvietiniai 20%., mineralinis vanduo, a.r. alyvuogių aliejus,
>>jūros druska, cukranendrių cukrus, mielės, smulkiai pjaustyta cidonija su imbieru, truputis
>>grūstų moliūgų ir saulėgrąžų sėklų, prieskoniai- vanilė, cinamonas, kardamonas.
>>Visi šuneliai labai mėgsta. Siūlau pamėginti. Kartais pjaustytą duoną paskrudinu,
>>kriaukši net apsiseilėję
2013-02-28 07:48:00, pakeista: 2013-02-28 08:00:01
veronka
Žinučių: 3941
Vanilė, cinamonas, kardamonas- labai mažais kiekiais dėl kvapo, o ne skoniui pagerinti. Tai labai švelnūs desertiniai prieskoniai.Kruopelytė 1250 gr. kepalui. Šunelių uoslė labai gera. Dedu ne sintetinius kvapų tirpalus, o natūralius augalinius. Anksčiau dar dėdavau razinų, bet perskaičiau, kad jos kenkia. Dabar tik smulkiai pjaustyta cidonija (pačios išauginta).Kartais morką ar obuolį įtarkuoju. Ir smulkiai pjaustytas imbieras. Visko po truputėlį.
Duonelė- ne maists- o tik paskata ar pagardas.


sardnaskelA :
>Jo, čia man irgi. Žmona man vis kraudavo: duok duok Mukui prieskonių, o tai jam bus neskanu.
>tai rodau tą siaubingą rikiuotę: juodieji pipirai, krapai, petražolės, cikorijų lapeliai,
>lauro lapai, dar velniaižino kas, nebeprisimenu, pats virdamas košes sau dėdavau ir jam.
>Rodnega :
>>Blogai šuneliams prieskoniai. Aš tikrai pabijočiau duoti
>>veronka :
>>>Kepu duoną šuneliams- rupūs ruginiai miltai (20%), viso grūdo kvietiniai 40%, rupaus
>>>malimo kvietiniai-20%, a.r. kvietiniai 20%., mineralinis vanduo, a.r. alyvuogių aliejus,
>>>jūros druska, cukranendrių cukrus, mielės, smulkiai pjaustyta cidonija su imbieru,
>>>truputis grūstų moliūgų ir saulėgrąžų sėklų, prieskoniai- vanilė, cinamonas,
>>>kardamonas. Visi šuneliai labai mėgsta. Siūlau pamėginti. Kartais pjaustytą duoną
>>>paskrudinu, kriaukši net apsiseilėję
2013-02-28 07:40:58, pakeista: 2013-02-28 08:09:19
sardnaskelA
Moderatorius
Žinučių: 10114
Taip, iš pradžių buvo žaliena. Jokios informacijos iš niekur, interneto nebuvo, jokios patirties, Muko maitinime buvau tik savamokslis, be jokios informacijos iš svetur. Taigi: veršienytė (1998 buvo visai nebrangi mylimukui, kurį ir į parduotuvę dar leisdavo tuomet įnešti, taip sakant, pats apsižiūrėdavo), avienos šonkauliukai su mėsyte, balti (šiandien jau pavydėtina prabanga, o Mukas tą turėjo), ai, prisiminiau, kaip jis juos triauškino su pasmėgavimu svečių akivaizdoje per gimtadienį, visi gėrėjosi, virti kiaušiniai, vištų (Mukas imdavo tik trynius). Nuo žalienos dažnokai viduriuodavo, tad gal antrais metais ar kiek vėliau to repertuaro atsisakiau.
2013-02-27 21:46:33, pakeista: 2013-02-28 18:50:27
sardnaskelA
Moderatorius
Žinučių: 10114
Jo, čia man irgi. Žmona mane vis vis ragindavo: duok duok Mukui prieskonių, o tai jam bus neskanu. tai rodau tą siaubingą rikiuotę: juodieji pipirai, krapai, petražolės, cikorijų lapeliai, lauro lapai, dar velniaižino kas, nebeprisimenu, žinoma, trintus, grūstus ir ne saujom, o mažytį žiupsnelį, pats virdamas košes sau įdėdavau ir jam.


Rodnega :
>Blogai šuneliams prieskoniai. Aš tikrai pabijočiau duoti
>veronka :
>>Kepu duoną šuneliams- rupūs ruginiai miltai (20%), viso grūdo kvietiniai 40%, rupaus
>>malimo kvietiniai-20%, a.r. kvietiniai 20%., mineralinis vanduo, a.r. alyvuogių aliejus,
>>jūros druska, cukranendrių cukrus, mielės, smulkiai pjaustyta cidonija su imbieru, truputis
>>grūstų moliūgų ir saulėgrąžų sėklų, prieskoniai- vanilė, cinamonas, kardamonas.
>>Visi šuneliai labai mėgsta. Siūlau pamėginti. Kartais pjaustytą duoną paskrudinu,
>>kriaukši net apsiseilėję
2013-02-27 21:30:38, pakeista: 2013-02-28 18:53:36
Rodnega
Ekspertas
Žinučių: 26621
Blogai šuneliams prieskoniai. Aš tikrai pabijočiau duoti


veronka :
>Kepu duoną šuneliams- rupūs ruginiai miltai (20%), viso grūdo kvietiniai 40%, rupaus malimo
>kvietiniai-20%, a.r. kvietiniai 20%., mineralinis vanduo, a.r. alyvuogių aliejus, jūros
>druska, cukranendrių cukrus, mielės, smulkiai pjaustyta cidonija su imbieru, truputis
>grūstų moliūgų ir saulėgrąžų sėklų, prieskoniai- vanilė, cinamonas, kardamonas. Visi
>šuneliai labai mėgsta. Siūlau pamėginti. Kartais pjaustytą duoną paskrudinu, kriaukši
>net apsiseilėję
2013-02-27 20:51:08
reklama