Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Bone klubai
Žalioji akademija
narių: 435    prezidentas: Pualo
Mylintiems gyvūnus - „Žalioji akademija“ fanų klubas

Naminiai Eziai



stellute
Žinučių: 5321
Ka jus manote apie naminius eziukus, Girdejau kad sunku juos auginti, temperatura reikia palaikyti, viasokiausi vitaminai ir kad ziemos miegas naminiams ežiams gali baigtis mirtimi.Gal yra tokiu kurie augina tuos eziukus?Gal nera jau taip sunku?


2010-11-28 12:15:44
stellute
Žinučių: 5321
As maciau skelbimuose 250 lt

kleo12 :
>Oho kokie tie ežiai gražūs. Įdomu kiek toks kainuotų?
2010-11-28 13:18:10
paprika
Žinučių: 4445
man atrodo ezys turetu buti laisvej
2010-11-28 13:16:46
kleo12
Žinučių: 554
Oho kokie tie ežiai gražūs. Įdomu kiek toks kainuotų?
2010-11-28 12:31:22
kleo12
Žinučių: 554
Oho kokie tie ežiai gražūs. Įdomu kiek toks kainuotų?
2010-11-28 12:31:09
Rodnega
Ekspertas
Žinučių: 26621
Pasak vieno iš pirmųjų prijaukintų ežių augintojų Lietuvoje Eriko Skardžiaus, šie mieli padarėliai apsigyveno po vienu stogu su žmonėmis visai neseniai, tik prieš kokius 10 metų, tačiau nuo to laiko tapo vienais geidžiamiausių augintinių.

Informaciją apie „naminius“ ežius E. Skardžius visiškai atsitiktinai rado internete: „Sužinojau, kad yra net keletas ežių rūšių, bet tik vienos iš jų – Afrikos keturpirščių rūšies – ežiai yra laikomi namuose. Visų kitų rūšių ežius auginti namuose draudžia įstatymas. Man labai patiko šie padarėliai ir nutariau jų atsivežti į Lietuvą iš Anglijos“. Amerikoje šie spygliuoti gyvūnėliai yra beprotiškai populiarūs – greičiausiai dėl to, kad šis žemynas vienintelis, kuriame natūraliai gamtoje ežių nesutiksi.

Amerikiečiai, diktuodami pasauliui mados ir gyvenimo tendencijas, jau ir likusią jo dalį baigia „užkrėsti“ nauja ežių auginimo miestuose mada. Ją jau yra pasigavę Didžiosios Britanijos gyventojai, vokiečiai. „Aš tikiuosi, kad greitu metu namų ežiukai pasidarys populiarūs ir Lietuvoje“, – savo prognozėmis dalinosi E. Skardžius.

Ežių paslaptys

E. Skardžius turi ką papasakoti apie ežius – juk pats dabar augina dvi suaugusių ežių poreles ir keletą mažylių. Ežiai aktyviausi būna naktį, tad narve, kur jie gyvena, privalo būti specialiai jiems skirtas bėgimo ratelis. Ant jo ežiai praleidžia didesnę dalį nakties.

Vis dėlto ežiai yra ganėtinai baikštūs – nepritipens, rankos nepalaižys. Jie laisvi ir nepriklausomi, mėgsta lakstyti po namus, šmirinėti po atokiausius užkampius. Tačiau reikia pasirūpinti, kad pagrindas, kuriuo jie vaikšto, būtų saugus, mat ežių letenėlės gležnos ir lengvai sužeidžiamos.

Ežiukai yra labai smalsūs, žaismingi ir aktyvūs padarėliai, todėl jiems būtina suteikti kuo daugiau pramogų. „Mylimiausias mano ežių žaislas yra rulonėlis nuo tualetinio popieriaus. Jie užsimauna jį ant galvos ir taip žaidžia. Vaizdas būna tikrai juokingas“, – juokėsi E. Skardžius.

Ežiukus netgi galima išmokyti „atsiliepti“ į savo vardą, tačiau norint to pasiekti, gyvūnėliui reikia skirti labai daug dėmesio. „Žmonės, kurie juos laiko po vieną, prisipratina ežius sėdėti sau ant kelių, maudo juos“, – teigė E. Skardžius. Anot jo, ežius laikyti gali visi, tik prieš įsigyjant šį mažą spygliuotį reikia gerai pagalvoti – juk tai naktiniai padarėliai, todėl savo aktyvumu gali erzinti tuos, kurie naktimis linkę neramiai miegoti.

Kalba ir keistenybės

Ežiai, kaip ir kiti gyvūnai, turi ir savo „kalbą“, ir tam tikrų keistenybių. Kai yra kuo nors susidomėję, jie dažniausiai skleidžia garsą, panašų į pukšėjimą, o kai nori įspėti, kad niekas prie jų nelįstų, šokinėja ir net šnypščia. „Kai būna smarkiai išsigandę, ima rėkti ir bliauti kaip vaikai“, – sakė vienas pirmųjų Lietuvoje ežių augintojų.

Ežiams taip pat būdingas gana keistas elgesys – vadinamasis pasitepimas. Retkarčiais dėl tam tikrų priežasčių, pajutę naują kvapą ar skonį, ežiai išskiria putas ir jomis liežuviu ištepa savo spyglius. Iki šiol neišsiaiškinta, kodėl ežiai taip elgiasi. Vieni mokslininkai teigia, kad ežiai taip daro, nes nori savo kvapą paslėpti nuo priešų, kitų teigimu, ežiai taip „įsimena“ naują kvapą.

Ežiai, kaip ir žmonės, pasirodo, būna skirtingo būdo. „Aš laikau dvi poras ežių. Vienos poros patinas yra smalsus, drąsus, nieko nebijo, kitos – atvirkščiai, daug ramesnis, baikštesnis. Vienos vados mažylių charakteriai taip pat skirtingi. Štai dabar turiu tris mažylius – du iš jų yra drąsūs, o vienas visko bijo ir neišsisuka iš kamuoliuko, todėl tenka su juo užsiimti, pratinti prie žmogaus ir aplinkos, kad nebijotų“, – apie ežiukų charakterio niuansus pasakojo jų šeimininkas.

Po vienu stogu

Mažieji padarėliai užkariauja ne vieno žmogaus širdį – kai kam užtenka juos vos pamatyti... Išgirdęs, kad šie spyglių kamuoliukai miega specialiai jiems pasiūtuose miegmaišiuose, gali sėdėti ant kelių, kol jų šeimininkas žiūri televizorių, moka plaukti ir kartais „šnekteli“ savita spragsėjimų ir pukšėjimų kalba, dažnas iš nuostabos kilsteli net abu antakius. O jau tada nuskamba lemtingas teiginys: „Ir aš tokio noriu!..“

Vis dėlto primename, kad šis simpatiškas spygliuotas padarėlis – toli gražu ne katinėlis ar šuniukas. Jis yra laisvas, laukinės prigimties gyvūnas, tad auginant jį namuose – būtina suteikti jam laisvės.
Paimta iš http://www.miestoiq.lt/2009/03/miestietiska-mada-eziukas-namuose/
2010-11-28 12:19:39, pakeista: 2010-11-28 12:20:08
Rodnega
Ekspertas
Žinučių: 26621
Naminis ežiukas

Afrikos keturpirštis ežys (angl. African White-Bellied Hedgehog, African Pigmy Hedgehog; lot. Atelerix Albiventris).

Vidutinė gyvenimo trukmė: 4 metai.
Ilgiausia gyvenimo trukmė: 9 metai.
Vidutinis svoris: 255-540 g.
Tinkamiausia temperatūra: 22-27 °C
Žiemos miegas: Žiemos miegas naminiams ežiams gali baigtis mirtimi.
Laikymas: Patinai ir patelės turi būti laikomi atskirai.
Spygliai: Spygliai – tai pakitę plaukai. Ežys paprastai turi apie 5000-7000 spyglių. Abiejose ežio nugaros pusėse yra 2 dideli raumenys, kuriais spygliai pašiaušiami ir paguldomi, ir kurių pagalba ežiai susisuka į kamuoliuką. Nuolatinė spyglių spalva matosi nuo 9 savaitės, o suaugusiųjų spygliai išdygta po 12 savaičių nuo gimimo.
Maistas natūraliomis sąlygomis: Vabalai, skruzdėlės, termitai, žiogai, drugiai, šimtakojai, sliekai.
Maistas nelaisvėje: Sausas kačių ėdalas, audinių ir šeškų ėdalas, virta paukštiena (jokiu būdu ne žalia), virti kiaušiniai (jokiu būdu ne žali). Jei ežys paleidžiamas bėgioti laisvai po namus, prie įprasto maisto nelaisvėje gali prisidurti tarakonų, kandžių, šimtakojų, žvyninukų ir visa ko kito, ką pasiseks rast ir sugalvos suėst.
Pieno produktai: Ežiai prastai virškina laktozę, tiksliau, dažniausiai visai nevirškina. Todėl pieno produktų turėtų išvis negauti. Kitaip jūs gausite porciją žalio kakučio.
Maisto papildai (skanėstai): Vabzdžiai (milčiaus, zofobusų lervos, svirpliai, t.t.), įvairūs vaisiai ir daržovės (bet ne visi tinka).
Rekomenduojamos maisto medžiagos: Proteinai – 22%
Riebalai – (max) 15%
Ląsteliena – 15%
Kalcis – 0.9%
Fosforas – 0.9%
Geležis – 75 ppm
Varis (mg/kg) – 4-23 7-16 3-7
Manganas (mg/kg) 11-146 11-70 5
Cinkas (mg/kg) 20-175 100-190 30
Rekomenduojama kalorijų : 70-100 kalorijų per dieną.
Min. rekomenduojamas narvo dydis: 0.37 m². Narvo dugnas turi būti vientisas. Jokiu būdu negali būti vielinis.
 Paimta iš http://www.eziai.lt/rtrumpai.php
2010-11-28 12:19:13
reklama