Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Diskusijų forumai
TitulinisDiskusijosBone.ltInternetiniai nusikaltimai ir atsakomybė už juos. Bone.lt pozicija

Internetiniai nusikaltimai ir atsakomybė už juos. Bone.lt pozicijasardnaskelA
Moderatorius
Žinučių: 9981
Internetinių nusikaltimų daugėja, smulkaus chuliganizmo atvejų nestinga ir Bone.lt svetainėje

http://www.policija.lt/index.php?id=6608 :

"Šalies Policijos departamente sudarytos atskiros pareigūnų pajėgos, kurioms pavesta aiškintis internetinius nusikaltimus. Jie dažniausiai tiria rezonansinius, stambaus masto nusikaltimus virtualioje erdvėje. Smulkius įžeidimus ar užgauliojimus tenka aiškintis kolegoms iš teritorinių policijos įstaigų.
„Esant sudėtingesnei situacijai, kai policijos komisariatų tyrėjams pritrūksta žinių ar įgūdžių, mes visuomet suteikiame visokeriopą pagalbą. Dažniau susiduriame su atvejais, kai komentarai nukreipti į visuomenėje žinomus asmenis, aukšto rango politikus. Paprastai ikiteisminį tyrimą pradeda ir kuruoja Generalinė prokuratūra, o mums pavedama atlikti tam tikras užduotis, - pasakojo Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo skyriaus (NEETS) viršininko pareigas laikinai einantis Linas Deveikis. - Prieš kelerius metus esame nustatę Prezidentui Valdui Adamkui įžeidžiamą laišką siuntusį kaunietį. Ekonomiškumo sumetimais nevažinėjome į laikinąją sostinę, bet visus savo tyrimo rezultatus perdavėme vietos policijai, kuri pratęsė tyrimą ir perdavė įtariamąjį teismui."
Atsakomybė už nederamus komentarus paprastai taikoma privataus kaltinimo tvarka. Internete įžeistas ar apšmeižtas asmuo pats turi kreiptis į teismą. Prieš tai dažniausiai tenka prašyti ir policijos pagalbos, kad pareigūnai tiksliai nustatytų, koks asmuo ir iš kokio kompiuterio išsiuntė nepadorų komentarą. Identifikavus tikrąjį kaltininką, ikiteisminis tyrimas paprastai nutraukiamas.
„Mūsų biurui priskirtas sunkių nusikaltimų tyrimas, tačiau tenka susidurti ir su komentarais. Pastaruosius galėčiau suskirstyti į dvi rūšis. Pirmoji -žmonių įžeidimas arba šmeižimas, o antroji - kurstymas prieš kitos tautybės, religijos ar rasės atstovus. Pastaruosius laikyčiau sunkesniu nusikaltimu", - sakė pareigūnas.
Anot pašnekovo, netrūksta ir gana kurioziškų atvejų. Pavyzdžiui, išsiskyręs su mergina, vaikinas įdeda jos telefono numerį į erotinio pobūdžio pažinčių portalą. „Kibernetinės" policijos pareigūnams tokių tyrimų atlikti beveik netenka. Kartais piktybiški komentarai interneto portaluose būna gana sparčiai ištrinami irtai apsunkina pareigūnų darbą ieškant jų autorių, bet L.Deveikis užtikrino, kad teisėsaugininkai turi numatę specialių priemonių, kuriomis vadovaujasi atkurdami ištrintą informaciją.
Tarnybines interneto paslaugų tiekėjų stotis, vadinamuosius serverius, pareigūnai ekspertizei paima tik išskirtiniais atvejais, kai išties yra pagrindo įtarti apie gresiantį pavojų, potencialaus nusikaltėlių veiksmus ir panašiai. Tokie nuodugnūs tyrimai pareikalauja daug laiko ir piniginių sąnaudų.
L.Deveikis neslėpė, kad užgaulius interneto komentatorių pareiškimus ar grasinamai išsakytas mintis pareigūnams vertinti yra labai subjektyvu, nes dažnai tai tebūna nevykęs humoras. Tačiau ir už tai liežuvio nesulaikantiems asmenims tenka atsakyti, užsitraukiant teistumą ar baudas.
Tarp nukentėjusiųjų dažniausiai pasitaiko ir savo įvaizdžiui didelį dėmesį skiriančių verslininkų ar valdininkų, ir eilinių piliečių. Aukštesnio lygio politikai pripratę prie prieštaringų jų veiklos vertinimų ir į komentatorių reakcijas žiūri atlaidžiau."

http://www.google.lt/webhp?source=search_app#output=search&sclient=psy-ab&q=internetiniu.nusikaltim%C5%B3.tyrimo.policija&oq=interne&gs_l=hp
2013-04-30 12:17:18
sardnaskelA
Moderatorius
Žinučių: 9981
Cituoju administracijos atsakymą į mano laišką šiuo klausimu:

"Įžeidinėjimų atveju, jei kuris forumo narys norėtų patraukti kitą baudžiamojon atsakomybėn, greičiausiai nederėtų trinti tokių pasisakymų, arba, kaip buvo Aikooo ir Pualo konflikto atveju, Pualo pati išsisaugojo jai skirtus įžeidinėjimus, nufotografavusi ekrano vaizdą. [...]
Manau nereikia mums kištis į tokius reikalus, tiesiog mūsų pareiga prižiūrėti forumą, kad jame nebūtų keiksmų ir įžeidinėjimų (kuriuos nemalonu skaityti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems). Todėl siūlyčiau, pamačius tokius komentarus, ištrinti.
Tokiais atvejais pirmiausiai galite įspėti vartotoją (jei įmanoma, ir asmenine žinute), o jei pastebite, kad ir toliau taip elgiamasi - informuokite mane, kad užblokuočiau vartotojo prisijungimą.
Žinoma, neįmanoma išvengti tokių konfliktų ir viską skubiai pašalinti. Kartais pirmiausiai tenka viską perskaityti ir tik tuomet, išsiaiškinus konflikto priežastis, pašalinti komentarus.
Ačiū Jums, kad taip atsakingai prižiūrite forumą".
2013-04-30 12:32:30, pakeista: 2013-04-30 13:01:33
reklama