Reklama
Beglobiams gyvūnams paaukota: 2810.45 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Diskusijų forumai
TitulinisDiskusijosSveikataNugaros nervų uždegimas/streptokokinė odos infekcija

Nugaros nervų uždegimas/streptokokinė odos infekcijaVeronikaH
Žinučių: 54
Sveiki, mūsų mažylė (7 mėn.) jagdterjerė vieną dieną nebeužšoko ant lovos. Iš pradžių buvo juokinga, galvojom, kad šiaip žiopliukė nepataiko. Bet pasirodo nebuvo iš ko juoktis. Jau sekantį rytą ji ne tik kad neužlipo ant lovos, bet ir šlapinosi stovėdama. Eidama rietė nugarą. Nuvežėm pas veterinarą. Pasakė, kad "išėjusi peristaltika" ir jautrūs raumenys (karbonadai), ir kad taip būna, kai yra nugaros nervų uždegimas. Blogai, kad tokiam mažam šuniukui, nes gali atsiliepti ateityje. Suleido vaistų. Tai buvo šį sekmadienį. Po vaistų suleidimo kelias valandas šuniukas jautėsi žvaliau, jau net prašė ėsti (bet vet. liepė šuniukui taikyti vandens dietą). Palakė vandens, išnešėm porai minučių į lauką, atliko visus savo reikalus tvarkingai, tupėdama. Naktį prasidėjo košmarai. Kalytė beveik nemiegojo, mes irgi. Inkštė, nebesugebėjo nei atsisėsti, nei atsistoti. Šiaip ne taip sulaukėm ryto. Bandžiau pradžiugint skanėstu - nė iš tolo, net neuosto. Dabar jau iki pietų miega, jei sujuda inkšteli. Kadangi skausmai nepraėjo tai šiandien vėl buvom pas gydytoją. Pamatavo temperatūrą, išsigandau kai pamačiau, kad 40,7 laipsniai. Suleido vaistų, dabar jau nukrito. Ryt vėlglaukia apsilankymas klinikoje. Įdomu, Gal kam teko ką nors panašaus matyti ar gydyti? Beje, jei yra patyrusių, per kiek maždaug laiko praktikoje praeina tas nervų uždegimas? Ar paskui dažnai kartojasi? Ar išvis įmanomos tokiam mažam šuniukui tokios senų šunų ligos?
2010-03-15 17:16:40
gaudyk
Žinučių: 173
Na, jei temperatura laikosi apie 38.6 C ir smarkiai nebekyla tai jau neblogai. Kartu su Jumis tikiuosi geriausio ir laikau kumscius uz mazyle. Jei atitaike antibiotikus i kuriuos organizmas reaguoja tai poveikis turetu pasijaust greitai.
Sveikit.
2010-03-17 23:19:57
VeronikaH
Žinučių: 54
Po šiandieninio apsilankymo pas veterinarą ir lašelinės buvo stipriai pagerėję. Aplamai nugara jau po truputį atsileidžia, lekioja ir gan greitai. Temperatūra dieną dar vis sukyla, šiandien buvo 40,4. Vakare nukrito iki 38,6. Padarė šlapimo tyrimą - viskas ok. Kraujo atsakymas bus penktadienį. Bet išaiškėjo labai nemalonus dalykas. Visgi įkandimai - ne įkandimai. Galbūt prasidėjo ir nuo to, bet dabar baisu. Panašu, kad šuniukui streptokokinė odos infekcija. Greičiausiai ne tik odos, o aplamai organizmo. Visas kailiukas kuo toliau, tuo labiau opėja. Šiandien valėm visas žaizdeles, tai nesitikėjom, kad jų tiek daug bus. Slepiasi po kailiuku, o atvertus matosi, kad kieti pūlingi šašiukai susidarę. Vakar jų dar tiek tikrai nebuvo. Net dieną tiek nesimatė. Seilėjasi nes žaizdelių yra ir ant liežuvio. Skauda valgyti, lakti.
Gydymo eigoje buvo leidžami penicilinų grupės antibijotikai. Iki šiol bandė kelių rūšių. Suveikė amoksicilinas atrodo (nugaros skausmą nuėme). Pirmą kartą suleido kitokių, bet tie rezultato nedave, pavadinimo nepamenu. Šiandien lašinė buvo neurorubino ir dar kažkokio vaisto mišinys. Rytoj vėl laukia lašinė. Namie leidžiamės atrodo amoksiciliną irgi su kažkuo maišytą (bijau apsimeluoti, paklausiau ir pamiršau). Žaizdeles tepam Baneocin tepalu. Nežinau ar dėl to, kad šiandien vakare šunelį labai nukankinom (apie valandą grandėm nuo žaizdų šašus, rovėm plaukelius ir tepliojom, paskui matavom temperatūrą ir dar vaistus leidom), bet po visų procedūrų šunelis labai keistai ėmė elgtis. Labai šalinasi mūsų, o eidama ėmė kristi ant šono. Pradedant nuo galvos ir tik pabaigoje užpakaliu užbaigiant. Slenka pasieniais. Galiausiai įsiprašė į vonią, atsigulė ant kilimėlio ir užmigo. Giliai. Kvėpuoja tankiai. Nunešiau ten jos guolį, įkėliau, užklojau. Baisu, kad šunelis gali ir ryto nebesulaukti nes tikrai labai keistai elgiasi. Bet meldžiamės, kad sulauktų ir kad čia tik nuovargio pasėkmės. Ryt vėl vizitas pas veterinarą, aiškinsimės toliau. Gal kam su odos liga šita susidurt teko?
2010-03-17 23:08:22, pakeista: 2010-03-17 23:15:59
saber
Žinučių: 3723
Diclofenakas nei stiprus, nei lengvas vaistas, o toks pats kaip ir Indometacinas, Ibuprofenas, Ketanovas, Xefo ir t.t., nuo jų skiriasi tik tuo, kad veiklioji medžiaga diclofenaco natris,svarbu parinkti atitinkama dozė, nors neurologijoje jis skiriamas didesnėm dozėm. Kas liečia skrandžio ir žarnyno visi jie yra nesaugus ir gali sukelti opą, tiek vartojant injekcijom, tiek žvakutem, tiek tablėtėm ar kapsulėm. Saugiausias buvo kažkada Vioxx, bet uždraustas vartoti dėl kraujagyslių ir širdies ligų pavojaus.
2010-03-17 15:08:24, pakeista: 2010-03-17 15:12:25
Teja
Moderatorius
Žinučių: 9052
Diclofenas gal ir leidziamas,po siu operaciju,nes jie turi,siek tiek,pries uzdegimini poveiki,plecianti poveiki ir nuskausmina.Jie daug ka daro.Taciau jie yra vartojami daug placiau-pirmiausias, skiriamas, vaistas radikulitui gydyti,stuburo skausmams,stuburo isvarzoms esant,nugaros nervu saknelems gydyti.Taciau vaisto ilgai nadoti negalima-maksimumas 3-4 d.Doze galima sumazinti.

tati :
>Diclofenaca leidzia zmonems po kaulu ir sanariu operaciju, tad tikrai stiprokas.
>Rodnega :
>>Turi priešuždegiminių savybių. Pati vartoju. Bet ar ne stiprus vaistas šuniui?
>>tati :
>>>Diclofenakas daugiausia naudojamas kaip nuskausminamieji, gal dar turi priesuzdegiminiu
>>>savybiu, nebepamenu, reiktu anotacijas skaityti.
2010-03-17 12:17:32, pakeista: 2010-03-17 12:18:23
tati
Žinučių: 1650
Diclofenaca leidzia zmonems po kaulu ir sanariu operaciju, tad tikrai stiprokas.

Rodnega :
>Turi priešuždegiminių savybių. Pati vartoju. Bet ar ne stiprus vaistas šuniui?
>tati :
>>Diclofenakas daugiausia naudojamas kaip nuskausminamieji, gal dar turi priesuzdegiminiu
>>savybiu, nebepamenu, reiktu anotacijas skaityti.
2010-03-17 11:41:02
Eolas
Žinučių: 2145
Jei nenorite šuns skrandyje momentaliai įtaisyti skylės, - geriau vartoti leidžiamus Naklofeną ar Voltareną ir nepamiršti tokių dalykų kaip Neuromax ar Neurorubin (pasirinktinai vieną jų) ir užmesti nedidelę dozę miorelaksantų.

saber :
>Diclofenakas priešuždegiminis nesteroidinis vaistas,vartojamas skausmui ir uždegimui
>mažinti sergant radikulitu, liumbalgija, sąnarių uždegimais, taip pat tinka nuo galvos
>skausmų, karščiavimo ir menstruacijų metu skausminio sindromo. Šuniui manau turėtu pagal
>svorį skirti,žmogui galima 100-200 mg.per parą.
2010-03-17 11:13:48
VeronikaH
Žinučių: 54
Veterinaro kompetencija abejoti neturime pagrindo. Ne pirmą gyvūną jų klinikoje gydome. Rentgeno nuotraukos ar šlapimo tyrimų nedarėme, nes stuburo traumos nėra, reaguoja tik spaudžiant konkrečiai raumenis virš galinių kojų (kaip anksčiau rašiau "karbonadus"). Be to jau vaikšto žymiai geriau, išsitiesusi, dar truputį laužytai ir lėtai kaip buratinas, bet su anomis dienomis nepalyginsi. O dėl pūslės, inkstų ar šlapimo takų išvis nežinau ar verta baimintis. Visus savo reikaliukus atlieka tvarkingai, jokių pakitimų nepastebėjom. Šlapinasi nei rečiau, nei dažniau, nei tamsiau, nei šviesiau. Žodžiu, tas pats, kas ir prieš susergant. Beje, dėl bėrimo tai idomus dalykas Dar kartą pasikonsultavom su veterinaru ir jis užtikrino, kad čia tikrai įkandimai. Nes papešiojus plaukelius nuo šašelių matosi mažos skylutės. O atsirado jų daugiau, nes šunų įkandimai kitiems šunims kartais nesimato kelias dienas. Kažkaip dėl specifinių audinio pažeidimų. Ir dabar jau matosi, kad tie kurie anksčiau pasirodė jau baigia užgyti. Matomai susitikimas su svetimais pieniniais dantukais buvo kiek baisesnis ir mažiau žaidimo formos, nei atrodė tuo metu. Žodžiu nepamatuota panika sukėlusi buvau
Vienas didžiausių dabartinių galvos skausmų, tai temperatūra. Vakare ji dabar nukrenta iki 38.6 (greičiausiai dėl suleidžiamų vaistų: viena dozė per pietus, kita prieš miegą). Bet ryte vėl pradeda kilti. Pvz. šiandien ryte 39.7, per pietus turėtų dar labiau užkilti, nes vakar ryte buvo 39.2, o per pietus jau 40.2. Veterinaras sako, kad esant bet kokiam uždegimui organizme temperatūra gali ir dažniausiai kyla. Nežinau dėl jos ar dėl vaistų šunytė pradėjo daugiau seilėtis, bet seilės tokios ganėtinai lipnios, kai laižosi skleidžia keistą garsą, lyg stipriai čepsėtų. Vakar dar lakė vandenuką, o šiandien lyg ir norėtų, bet sunkiai liežuviuką iškiša, tai prastovėjo minutę prie dubenėlio, uostinėjo, pačepsėjo, bet tuo ir užsibaigė. Draugas sako ant liežuvio yra tokios kaip mažos skylutės kraštuose, nors aš nepastebėjau. Reiks dėl viso to šiandien dar pasiklausinėti veterinaro. Gal vėl panikuojam be reikalo Beje, dėl vaistų, tai šiandien paklausiu kokius leidžia, nes lyg ir panašų pavadinimą minėjo.
Ačiū už linkėjimus pasveikti ir visus patarimus Sergam mes su šuniuku kartu, jau patys baigiam į buratinus pavirsti nuo to streso. Kylam kelis kartus per naktį žiūrėti kaip jai sekasi, dar gerai, kad darbas namie ir nereikia pergyventi nežinant kaip šunelis laikosi. Pasistengsiu prisėsti dar šiandien vakare ar po veterinato vizito ir aprašyti ką naujo sužinojau.
2010-03-17 09:06:48
saber
Žinučių: 3723
Diclofenakas priešuždegiminis nesteroidinis vaistas,vartojamas skausmui ir uždegimui mažinti sergant radikulitu, liumbalgija, sąnarių uždegimais, taip pat tinka nuo galvos skausmų, karščiavimo ir menstruacijų metu skausminio sindromo. Šuniui manau turėtu pagal svorį skirti,žmogui galima 100-200 mg.per parą.
2010-03-16 11:22:53, pakeista: 2010-03-16 11:23:12
saber
Žinučių: 3723
Nugaros skausmai kaip simptomas gali buti ne tik radikulitas, liumbalgija,inkstai, ginekologija taip pat pasireiškia nugaros skausmais, užtat svarbu atlikti šlapimo tyrimus, echoskopiją ir rentgeną Radikulitu liaudis vadina nugaros skausmą, kuris medicinoje vadinamas liumbalgija,o neurologijoje nervų šaknelių pažeidimas ir yra radikulitas, tiksliau radikulopatija, nervų uždegimas - neuropatija arba neuralgija.

gaudyk :
>Simptomai panasus i nervu sakneliu uzdegima kuris liaudiskai zinomas kaip "radikulitas".
2010-03-16 11:16:53, pakeista: 2010-03-16 11:52:39
Rodnega
Ekspertas
Žinučių: 24276
Turi priešuždegiminių savybių. Pati vartoju. Bet ar ne stiprus vaistas šuniui?

tati :
>Diclofenakas daugiausia naudojamas kaip nuskausminamieji, gal dar turi priesuzdegiminiu
>savybiu, nebepamenu, reiktu anotacijas skaityti.
2010-03-16 11:16:40
tati
Žinučių: 1650
Diclofenakas daugiausia naudojamas kaip nuskausminamieji, gal dar turi priesuzdegiminiu savybiu, nebepamenu, reiktu anotacijas skaityti.
2010-03-16 11:14:45
Basyte
Ekspertas
Žinučių: 2420
VeronikaH,labai svarbu kad patektumete pas gera specialista,nes gali nugydyti suni kad teks tik migdyti.Ar rentgena dare ?
2010-03-16 10:58:56
gaudyk
Žinučių: 173
Simptomai panasus i nervu sakneliu uzdegima kuris liaudiskai zinomas kaip "radikulitas". Musu pudeliukas (neber jau jo vargselio...) nuo 5 visa likusi gyvenimeli metu sirgo chronisku radikulitu, visad i pavasari, matyt perpusdavo tas zvarbus vejas.
Radikulitas gydomas simptomiskai, dazniausiai diclofenac'o injekcijom. Neurorubinas tai B grupes vitaminai, kad suo ramesnis butu ir imunitetas pageretu.
Sveikit
2010-03-16 10:48:18
saber
Žinučių: 3723
Šiaip man keista, kad pakilo temperatūra Žmogui paprastai nuo nervų uždegimo temperatura nekyla.Be to, tie bėrimai(skaičau ekspertų sk.) Nebent greta pagrindinio susirgimo dasidėjo alergija kokiems vaistams. O tyrimus darė?Gal inkstų uždegimas?Beje, kaip šlapinasi?Ir kokius vaistus leido?
2010-03-16 10:42:09, pakeista: 2010-03-16 10:43:49
solnuskaFC
Žinučių: 7745
Mums buvo prieš porą savaičių panašiai, pamatėm, kad šuniui kažkas negerai, iš elgesio, baisiai neramus (maniškis jei jam kas negerai tuoj lenda prie manęs, visaip kaip gali rodydamas, kad kažkas negerai ar kažką skauda), truputį pavilko kojytę. Buvo ankstus rytas nei vienas vetas nepriimė, išskambinėjom visiems, teko išlaukti 9h, dar tokio šuns nebuvau mačius, gulėjo, inkštė, reikaliukus irgi atlikinėjo atsistojęs, negalėjo atsitūpt, priekines kojas įkėlė į mašiną, galinių negalėjo. Nerūpėjo niekas, nei maistas, nei kiti šunys, visiškai niekas. Nuvežus pas vetą pasakė, kad nervų šaknelių uždegimas, suleido kažkokių tai vaistų, ir jau važiuojant atgal šuniui gerėjo...Dar liepė žmonių vaistinėj nusipirkti leidžiamų Neurorubine vaistų, ir leisti kasdien apie savaitę po 2ml. Šuniukui daugiau tai nepasikartojo, viskas susitvarkė. Bet šiaip sakė nuo peršalimo, ar vėjas perpūtė, tai iškart nusipirkom šunišką striukytę, nors jau pavasaris, bet va vaikštom iki šiol


http://www.vaistai.lt/index.php?option=com_vpcomponent&Itemid=39&task=show_anot&location=0L0000000000&kodas=74497&searchword=Vir%C5%A1kinimo%20sistema%20ir%20metabolizmas
2010-03-16 09:42:25, pakeista: 2010-03-16 09:48:03
VeronikaH
Žinučių: 54
būtinai, nes sakė jeigu greitai nepraeis, tai paskui teks ilgai ir nuobodžiai pas gydytojus lankytis.
2010-03-15 21:20:23
arciukas30
Žinučių: 1776
Pas mane šuo irgi neužšoka ant lovos ir jau nebejuokinga darosi.
1,5 metų irgi sulenkęs nugarą vaikšto viskas ryt pas veterinarą ir mes važiuosim.
2010-03-15 20:39:43, pakeista: 2010-03-15 20:42:58
reklama