Kačių veislės: Abisinijos katė 1

2014 rugsėjo 23d.
Trumpaplaukių kačių šeimoje vienos įspūdingiausių – Abisinijos katės, dar vadinamos naminėmis panteromis...

• Kokios yra Abisinijos katės?

Vikrios ir lanksčios. Smalsios ir protingos. Žaismingos ir linksmos. Draugiškos kitiems gyvūnams. Tikslo siekdamos – nepalenkiamos. Prieraišios. Vertinančios žmonių draugiją ir liūdinčios be žmogaus... Tai tik dalis bruožų, būdingų Abisinijos katėms.

Jos visada nori žaisti, nes tokia yra laukinė prigimtis. Panteros skrydis jūsų namuose – tai verta pamatyti...  Bet nemanykite, kad ji žaidžia šiaip sau. „Abisinė“ noriai atneša numestą kamuolėlį, mikliai ridena ir vaikosi kačių žaislus, bet dar mikliau laksto „daugiaaukštėmis“ lipynėmis, pranyksta slėptuvėse, kad, netikėtai iššokusi, sulauktų susižavėjimo šūksnių. Už viską labiau jai patinka aplinkinių dėmesys.

• Kaip iš Nubijos stepių pateko į mūsų namus?


Trumpam iš savo namų nusikelkime į senovės Abisiniją, dabartinio šiaurės Sudano teritoriją. Ir įsivaizduokime, kaip čia gyveno Nubijos stepių katės, iš kurių, kaip manoma, kilo Abisinijos katės.

Šios kačių veislės atsiradimas siejamas su britų karininko, aristokrato Roberto Napjero vardu – iš Afrikos jis parsigabeno „abisinę” ir sukryžmino su britų trumpaplaukiu katinu. 1889 metais šių kačių veisėjai parengė Abisinijos kačių standartą, o vėliau įsteigė kačių mylėtojų klubą.

Iš pradžių jie veisė rudas „abisines“. Vėliau atsirado sidabro, rausvo ir net melsvo kailio Abisinijos kačių. Kadangi veislė buvo vystoma skirtinguose kontinentuose, amerikinis ir europinis kačių tipai skyrėsi.

Amerikiniam Abisinijos kačių tipui būdingos rytietiškos kūno formos: laibas kūnelis, nedidelis ūgis,  širdies formos nedidukė galva, didelės ausys, migdolo formos akys, ryškesnės kailio spalvos.

Europinio tipo „abisinės“ yra stambesnės, ilgesnių kojų, didesnėmis galvomis, ne tokių ryškių kailio spalvų.

Abiem kačių tipams būdingas trigubas tikingas – kiekvienas plaukas yra apjuostas tamsios spalvos ratuku. Tai suteikia „abisinėms“ įspūdingo puošnumo. Didelės migdolų formos akys būna žalios arba gintaro spalvos, o aplink akis matyti ryškus tamsus apvadas.
Dabar veisiamų Abisinijos kačių kailio spalva būna ruda, raudona (sorel), mėlyna, kreminė (stirnos), sidabriška.

• Ar jums tiktų „abisinė“?


Ši katė neištveria vienatvės, todėl, jeigu jūsų darbo valandos be galo ilgos, verčiau nepirkite Abisinijos katės.
Ji yra švelnumo ir meilės įsikūnijimas, todėl iš savo šeimininko taip pat tikisi meilės ir švelnumo.

Abisinijos katės bėgioja, šokinėja nepaprastai tyliai, tačiau „kalba“ daug ir garsiai. Todėl būsimasis šeimininkas turi būti pasirengęs šnekučiuotis su savo augintine, neatstumti, visada atsakyti į kvietimą bendrauti.

Šios katės visada žavėjo aristokratus, menininkus, dvasingos prigimties žmones. Vienas garsiausių „abisinės“ šeimininkų – komikas Čarlis Čaplinas. Taigi, jeigu jūsų manieros aristokratiškos, esate išsilavinęs ir kultūringas žmogus – atverkite savo namų duris mažajai panterai.

„Abisinėms” būdingas savininkiškumo jausmas. Jos prisiriša ne tik prie savo šeimos ir namų, bet ir prie daiktų, todėl nelengva pakeisti jų kraiką, dubenėlį ar kitus reikmenis, bet džiugu tai, kad jos pasižymi gera sveikata, nėra lepios.

Abisinijos katės, turinčius kilmės dokumentus, kainuoja nemažai. Jos veisiamos nelengvai, atsiveda nedaug mažylių. „Abisinių“ kaina Lietuvoje, priklausomai nuo kačiuko tėvų pasiekimų parodose, yra pora tūkstančių litų. Šiuo metu mūsų šalyje veikia ne vienas Abisinijos kačių veislynas, nors pirmasis šios veislės katinėlis pas mus atkeliavo palyginti neseniai, tik 1995-aisiais metais.

Besidomintiems šios veislės kačių standartu: http://www.simplyaboutcats.com/Abyssinian/Part1/index.html


Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!

(straipsnio reitingas +19)

Skaitykite komentarus 1


reklama